Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 12:18:56 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4 5
  Ispis  
Autor Tema: Prva operacija  (Posjeta: 70392 )
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #15 : 26. Listopad 2008, 22:11:44 »

Za bolnicu se oboružajte strpljenjem i vježbajte mišiće jer će te ga jako puno nositi. Što se tiče rukica u ustima i Šimun je non-stop imao ruke u ustima, ali naviknut će se. Prvi dani su najteži kad to prođe svaki dan je sve bolje i bolje.
Pitanje za mame koje su prošle prvu operaciju. Šimunu je nakon ove operacije približena usna, ali danas nakon 10 dana 2 šavića su nam pukla na usni. Htjela bi čuti ako se još nekom to dogodilo ili se možda rašilo kompletno kako je to utjecalo na drugu operaciju?
Pozdrav
Evidentirano
MARIJA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #16 : 04. Studeni 2008, 21:52:15 »

evo samo da javim da smo prije tjedan dana bili na operaciji tvrdog nepca i da je lucija to super podnijela.sinoć smo došli doma i već se lijepo igra. kartončići joj još ne smetaju, ali je zato najveći problem hranjenje. ukoliko je to još netko prošao molila bi da mi javite što ste davali, kada ste počeli davati malo tvrđu hranu? da li se nekome dogodilo da se nepce otvorilo i pojavila se fiskula?
ovim putem pozdravljam mališane koje smo upoznali u bolnici:mariju, sunaja, lovru.
zahvaljujem se svim sestrama i našem dr. s takvim osobljem boravak u bolnici je puno ugodniji.
Evidentirano
ANTONIO
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Antonio
Postova: 12



Profil
« Odgovor #17 : 05. Studeni 2008, 21:29:30 »

BOK,EVO ZA TU FISTULICU I NAMA SE TO DESILO.KADA JE TONI    BIO NA DRUGOJ OPERACIJI A TO JE BILO U DOBI OD 14.5 NAKON PAR DANA NA NEPCU MU SE TO OTVORILO DO SADA MU TO JOŠ NIJE ZATVORENO.SADA ČEKAMO 3 OPERACIJU PA BUDEMO VIDJELI ŠTO BUDE DOKTOR REKAO ZA TO.ŠTO SE VAMA TO OTVORILO


Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #18 : 16. Studeni 2008, 10:58:06 »

Pozdrav,
evo i mi smo prošli prvu operaciju. Mogu samo reći da smo preživjeli. Sa hranjenjem nemamo problema, ali imamo sa kartončićima. Jedva čekam da prođu još 3 tjedna pa da ih maknemo. Frane je naravno skužio kako i s njima može prema rani pa nam je 24h na pogledu.
E sad, mene još nešto zanima. Kako su se vaša djeca ponašala nakon oparacije? Ja sam primjetila da je F puno osjetljiviji i da su mu reakcije jače. Također je počeo plakati i jecati u snu iako ga tokom cijelog dana i noći grlimo i ljubimo. Nadam se da će to ubrzo proći i da je to samo šok od operacije.
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #19 : 16. Studeni 2008, 23:44:22 »

Naša djeca su prave male pametnice i snalažljivci. Šimuna smo našli drugo jutro, nakon što smo došli iz bolnice, da je ležao na boku i trljao glavom tj. usnom o jastuk. Naravno da je odmah pokidao 2 končića. Sad kad ga svrbi rana samo si spoji ruke i trlja usnu o ruku.
Što se tiče osjetljivosti i Šimun je osljetljiviji. Malo više plače, ali po noći nije ni jecao, plakao od kako smo došli kući. Jedino zna nekad po danu biti nervozniji. Vjerovatno ga to sve svrbi ili mu možda idu i zubići, a ne može ruke staviti u usta pa se još više ljuti.  Neodlučan
Evidentirano
MARIJA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #20 : 17. Studeni 2008, 09:26:15 »

draga dixie

ja sam imala iste probleme sa lucijom poslije prve operacije. mjesesc dana je preko noći plakala i jecala. jednostavno bi zaspala i odjednom počne jako plakati ponekad sa m imala osjećaj i da vrišti.malo bi je nosala i smirila i onda nakon nekog vremena opet ispočetka. ali to će proći. poslije druge i treće operacije nije imala takvih problema... izdrži i oboružaj se strpljenjem jer će ti trebati.sa lartončićima svatko muku muču.već ih nosimo 3 tjedna i trebamo ih držati do kontrole sredinom 12 mjesesca, ali proći će. njoj je 2godine i 3 mj i kad ih skinemo malo preko dana nitko sretniji od nje..
pozz
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #21 : 17. Studeni 2008, 21:02:11 »

hvala svima na iskustvima.
što se tiče kartončića mi jako pazimo na ruke, ali su nam se ipak dogodile gluposti i frane je malo ozljedio usnu na jednom dijelu, ali mi to trenutno nije problem.
ja na frani vidim jako veliku promjenu što se tiče operacije. on on bebe koja uopće nije plakala i negodovala je postao beba koja stalno vrišti i jako je nervozan. užasno mi ga je žao i jako se trudim da se oraspoloži i vrati na staro. a valjda će s vremenom biti bolje.
Evidentirano
miro
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: ANTE
Postova: 21



Profil
« Odgovor #22 : 18. Studeni 2008, 10:53:23 »

Ma vratit će se on na staro. Znam da je naš mali Ante poslije prve operacije skoro pa spavao na maminim prsima. Morao je osjetiti "njen dah za vratom". Usred noći bi se probudio i počeo vrištati. Ma šta god mu radili teško bi se umirivao. Izgleda kao da se nečega u snu prepao. Poslije druge operacije (kad je imao godinu i 4 mjeseca) to buđenje je bilo vrlo rijetko ili nikako, a evo sad su mu tri i pol godine i super spava. Mada mu je ostalo to da mama uvijek mora biti blizu al to je manji problem.
Mada , čini mi se da se sada naš Ante plaši nekakvih iznenadnih zvukova, jakog brujanja (npr. zvuka motorne pile), previše glasne glazbe i sl. Ne znam mogu li tome biti uzrok te anastezije ili nešto drugo, i ima li netko sličnih simptoma. Nadam se da će to s njihovim rastom iščeznuti. Treba ljubavi  i strpljenja u izobilju
Evidentirano
Danijela
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 30


Profil
« Odgovor #23 : 18. Studeni 2008, 12:17:53 »

Pozdrav svima!
Ja se evo uključujem po prvi put..Moja Tara rođena je 30.06. s desnostranim rascjepom usne,nepca i grebena..a prvom operacijom trebala bi joj biti spojena usna i zatvoreno meko nepce.Termin nam je već nekoliko puta odgađan, hemoglobin prenizak pa onda pak bolnička MRSA i evo sutra idemo za Zg.Bojim se kako će to sve skupa izgledati, ali ohrabruje me što su svi toliko optimistični! :)U bolnici ćemo biti same jer nam je tata na putu,pa me zanima da li može dolaziti netko osim roditelja u posjete..nadam se maloj pomoći izvana, a imam prijateljice koje bi mogle uskočiti.Imam nekoliko praktičnih pitanja..budući da dolazimo iz Rijeke i ostajemo tjedan dana,koliko je po Vašim iskustvima potrebno ponijeti barbajola(slinčeka),bodija i sl...bojim se da neću imati dovoljno..i da li bolnica ipak ima nešto za ponuditi u slučaju nužde?!Što se tiče pripreme hrane da li je kuhalo vode dostupno ili ste ponijele svoje i da li u sobama ima mjesta za to odložiti?Kako ste kupale djecu, da li ima nekakvih lavora ili kadica ili su lavandini osmišljeni kao u rodilištu pa da se dijete ipak može i okupati?Da li treba ponijeti svoje žličice i čašice za hranjenje?Ne mogu znati koji sistem hranjenja će joj najviše odgovarati pa bih željela biti spremna na sve..Sestra Silvija mi je rekla da se bočice iskuhavaju,a praktično je znati gdje se to radi..Hvala i pozdrav svima!
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #24 : 18. Studeni 2008, 12:52:58 »

miro i mi smo primjetili da se f boji svega pa tako i zvukova, naglih pokreta.....on od operacije spava s nama i to tako da ga cijelo vrijeme grlimo i jedino tako je miran.
danijela sretno. evo ti mog iskustva. dakle, moj muž je bio s nama cijelo vrijeme osim po noći i ja stvarno ne znam kako bi drugačije izdržala jer su bebe poslije operacije jako osjetljive i cijelo vrijeme ih nosiš, a noći su nam bile tako tako pa mi je pomoć bila potrebna. može ti pomoći i netko drugi, ne mora biti suprug. što se tiče bodića ja sam ih nosila 10, a iskoristila 2, a bili smo u bolnici 4 dana. štos je u tome da je meni f doživljavao fraze pri presvlačenju pa ssam ga minimalno presvlačila. slinčeke smo koristili puno i bili su mi super oni iz dm-a koji se bacaju. kao podlogu za presvlačenje sam isto koristila onu nepromočnu iz dm-a (10 kom u pakiranju). imaš tamo kadicu za kupanje, ali mi je nismo koristili. ja sam prebrisavala franu sa vatom i vodom. nosila sam i posudicu za to. kaj se tiče hrane frane je samo na mlijeku pa sam nosila termosicu, sestre ti ugriju vodu i prokuhaju dude. isto tako nosiš svoju hranu i pribor. ja sam bočice sama prala u sobi i sušila na tetri. frane je spavao sa mnom u krevetu jer je to bio jedini način da uopće spava i da se ne ozlijedi okretanjem ili češanjem. sebi sam nosila majice kratkih i dugih rukava, ali sam koristila samo kratki jer je u bolnici dosta vruče. ako te još nešto zanima samo pitaj.
i da, možeš nositi kuhalo, a ja sam vruču vosu rashlađivala sa humaninom hladnom, isto iz dm-a.
isto tako nije loša ideja uzeti ogradicu za kinerbet da se dijete ne udara u njemu, ali budući da putuješ iz rijeke mislim da ti je to malo previše. ja sam skužila da se f jako razveselio kad ju je vidio poslije operacije jer ga je valjda podjetila na dom.
Evidentirano
Danijela
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 30


Profil
« Odgovor #25 : 18. Studeni 2008, 14:04:53 »

Hvala Dixie..pomogla si mi..a jednokratni slinčeki..joj pa tog se nisam dosjetila! :)Da..ja sam krenula s pretpostavkom da cemo imati modnu reviju kao i doma jer zbilja puno slini zbog zubica i stalno mi je mokra..ali  vjerojatno joj to neće pasati nakon zahvata..ma nekako ćemo valjda i mi to preživjeti!!! Sirast
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #26 : 18. Studeni 2008, 15:51:55 »

ajme, evo opet mene. ja kad krenem ne znam stati.
šimun kako vama "stoji" usna? evo ja sam danas primjetila da se frani počela odvajati. sad me samo zanima hoće li se tako i nastaviti ili će stati? doktor nas je upozorio da se to može dogoditi, ali nekako sam mislila da ipak neće.
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #27 : 20. Studeni 2008, 23:02:58 »

Šimunu su trenutno ostala samo 4 končića na usni. Nama se usna malo razdvojila 3 dana kad smo došli kući i to sada tako stoji, jedino nam končići otpadaju. Doktor nam je rekao da se može desiti da do operacije ne bude više ni jedan. Usna je srasla koliko mi se čini, ali mi moramo nositi kartončiće još 2 tjedna. Sad nam je još zadnji perid da se ne povrijedi i da mu se to sve ne rastavi. Nadam se da ćemo izdržati.
Danijeli - samo hrabro. Sve će biti u redu. Ako slučajno nešto ne ponesete uvijek vam netko može donijeti,a i u bolnici ima trgovina i ljekarna za hitne slučajeve. No probajte što više ponijeti. Za Taru je najbolje ponijeti bodija i neke vestice ili gornje dijelove trenerke jer majice nečete moći oblačiti preko glave. Prekomplicirano je. A dolje ili trenerke ili samo štramplice. Stvarno je toplo.
Dixie - bilo bi najbolje da se to ne dogodi, ali ako se i rastavi sve se to sredi u drugoj operaciji. Tako je nama rekao doktor. Ne šalim se kad kažem da su male mudrice. Snađu se odmah kad ih svrbi. Nadam se da će sve biti dobro i da će ostati tako kako je sad.
Pozdrav
Evidentirano
Danijela
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 30


Profil
« Odgovor #28 : 26. Studeni 2008, 11:09:55 »

Pozdrav svima!Tara i ja dosle smo kuci u ponedjeljak..cim je doktor pitao da li zelimo kuci pa da se vratimo za vadjenje koncica, pristala sam jer sam znala da ce Tari bit lakse u poznatom okruzenju iako me voznja natrag kroz gorski k.dokrajcila...nocas putujemo natrag za Zg..opet moramo biti nataste i to cemo valjda stoicki podnijeti...Tara je konacno pocela papati i sistem duda bez dudanja ipak pali i za moju izjelicu!Hvala svima na savjetima koji su uistinu pomogli i na rijecima utjehe. Operacija je po rijecima doktora uspjela..meko nepce ispalo je "dugacko" a usna je spojena.Brinu me jedno koncici,tj. cini mi se kao da pored njih nazirem liniju u obliku reza pa se bojim da se nije nesto otpustilo.Kartoncici su nocna mora, ali za usnu nazalost nisu posve sigurni.Tara je ipak uspjela pronaci nacina da se dodiruje, a ja ne mogu spavati jer se bojim da se ne ozlijedi. Koliko dugo su vasi bebaci bili okovani tim kartoncicima..6 tjedana?Vidim da se iskustva razlikuju pa pitam...Da li je netko imao iskustva s otpustenim koncicima kad nije napravljena adhezija nego potpuno spajanje?
Evidentirano
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #29 : 26. Studeni 2008, 17:48:58 »

Pozdrav svim hrabrim majkam a jos veci malim hrabricama a i tatama naravno:)
Sta se tice kartoncica mi smo ih imali 4 tjedna ali smo i nakon toga stavljali neko kratko vrijeme po noci!
A sta se tice odizanja usne i nama se je digla malo ali se je nakon nekog vremena malo spustila ali nije to jos to ali vise nas ne brine  sredit ce se i to!!!
Ma bitno je da oni papaju i da sto manje plaću a sve ostalo ce biti ok!!!!
U sad kad se sjetim Franu su se konci vadili na budno i  to sam ga ja jos morala drzati i pomagati joj to mi je od svega bilo jedno od ruznijeg iskustva zato je bolje sto ih malo uspavaju sada!!!!
Pozz Vam svima!!!!
I sretan put veceras!!!
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 5
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.258 sekundi uz 18 upita.