Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 21:09:09 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Problem sa sluhom..  (Posjeta: 19319 )
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« : 11. Kolovoz 2010, 15:25:48 »

POzdrav svim forumašima, i vašim klincima!
prije nego krenem sa svojim pitanjem, samo bih htjela reći da su nam ovaj forum, vaši postovi i slikice bebača jako pomogli i utješili nas u prvim danima dok smo još bili u šoku zbog rascjepa..i zato vam svima veliko HVALA!
dakle, 10.7. rodilla sam Vida sa lijevim jednostrukim rascjepom usnice i nepca, nismo znali prije, dr očito nije vidio na uzv, tako da je šok bio ogroman na porodu ali preživili smo..
hranimo se od početka na nukovu dudicu adaptiranom hranom i kombiniramo sa izdojenim mlijekom..zasad super napreduje, u mjesec dana dobio je 1.200kg, non stop bi papao...ima gladne oči, na mamu  Cerim se
moje pitanje je vezano za sluh, naime, Vid nije prošao testiranje u bolnici, rekli su mi da je to normalno za bebe sa rascjepom, da se ne brinem..
odlučili smo se naručiti odmah kod dr. Marna u Klaićevoj (obzirom da smo bili kod dr. Kneževića 8. dan nakon rođenja, preskočili smo ponovnu provjeru sluha u bolnici gdje je Vid rođen)
Jučer smo bili na redovnoj kontroli kod pedijatrice,  i ona mu je išla provjeriti sluh, pljesnila je sa svake strane i on uopće nije reagirao..malo nas je to zabrinulo jer kao trebao je bar trepnuti...a on ništa! Plač
tako da smo jučer bili van sebe, par puta smo pljeskali, lupnili vratima ali reakcije je izostala..premda sam ja bila uvjerena od početka da me čuje, smiri se kad mu pjevam, šapčem..mislim da svaka mama to osjeti..
onda sam se sjetila kako se prepao jednom kad su vrata boravka zalupila, kad sam 2x slučajno zakašljala kraj njega...ne u njega  Cerim se itd..jutros smo išli opet testirati, muž je uzeo malu đezvicu i u nju strpao kovanice, prišao mu sa leđa i šuškao sa obje strane..okrećao se skroz normalno, pljeskali smo i treptao je na svaku..znači reakcija je bila super!smirilo nas je skroz do sada popodne, išli smo ponoviti to sve i reakcije nisu bile kao jutros..jednom/dvaput je reagirao, ostatak vremena je bio zauzet trpanjem ručica u usta jer je bio gladan...nakon toga opet briga...
sad zadnje šta smo napravili je bilo da je muž tom istom đezvicom punom kovanica jako lupio o stol dok sam ga ja držala, mali je napravio facu  Šokiran stiltao se skroz, dakle to je definitivno čuo...

zanima me, ima li tko ovakvo iskustvo??
ispada da malo čuje malo ne...jedina razlika između jutrošnjeg i popodnevnog testiranja je bila da je ujutro bio idealan za testiranje, snen, a popodne zauzet ručicama...možda je u tome stvar?
svaki savjet je dobrodošao...Hvala unaprijed svima i pozdrav vašim anđelima
p.s. nakon prve operacije, eto i nas sa slikicama  Smješko

pozdrav svima!
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #1 : 12. Kolovoz 2010, 22:32:31 »

evo, možda ti moje iskustvo pomogne:)
ni frane nije prošao testiranja u bolnici, ni prvi ni taj drugi put koji ste vi preskočili.
na kraju smo mi bili na testiranju kod dr. marna kad je frane bio star negdje oko 8 mjeseci (sad više nisam sigurna, ali bilo je prije druge operacije). tamo je ispalo da po doktorovim riječima i "predobro" čuje. dakle, mi nemamo apsolutno nikakvih problema sa sluhom.
što se tiče vaših trenutnih briga i isprobavanja, moje je mišljenje da je dijete još prepremalo da reagira na takve zvukove. u biti i sama si vidjela da nekad reagira, nekad ne. mislim da to ovisi stvarno o trenutku kada ćeš ga uloviti - da li je umoran, zadubljen, orjentiran za nešto drugo....
da se smirite najbolje je da se naručite sada ili kasnije na kontrolu kod dr. marna i imat ćete točnu dijagnozu.
sretno!
Evidentirano
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« Odgovor #2 : 13. Kolovoz 2010, 10:25:53 »

Bok!

hvala na brzom odgovoru Smješko
da, idemo kod dr. Marna sad 24.8. na pregled, nadamo se da će sv biti ok..moram priznati da nas je strašna panika ulovila da bi kasnije ćula i od frendica da su njihovi klinci isto tako bili malo "lijeni" kod reakcija..ipak su još premali...
tako da smo sada puno mirniji..još smo jednom pokušali testirati i sve je bilo ok, tako da smo si rekli, nema više maltretiranja i to je to  Cerim se
U kojoj ste vi sad situaciji?su sve operacije prošle ako smijem pitati?
kakvo je stanje sa govorom?to nas jako zanima...

p.s. ima li još netko ko čeka sad uskoro prvu operaciju?pa da imamo s neki podijelit iskustva Smješko

nije valjda da su sve bile u 2008/2009?  Smješko
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #3 : 14. Kolovoz 2010, 21:21:47 »

Mi smo sa Šimun išli na prvi pregled sluha sa nekih 5,5 mjeseci jer su nama u bolnici (kad se rodio) rekli da se djeci s rascepom ne može napraviti provjera sluha Š?
Kod dr. Marna na je timpanogram pokazao tip krivulje B što zanči da ne čuje dobro. Ne moram ni reći kakve smo sve ''pokuse'' radili s djetetom. Jedino što smo shvatili da ne čuje tiše tonove i nakon toga se više nismo uzbuđivali. Vidjeli smo da čuje kad ga zovemo, smiri se kad mu pjevamo i to je to. Sad su mu na 3 operaciji stavili cjevčice u uši i skroz se dijete promjenilo. Vidjeli smo da i ''priča'' puno drugačije, zapravo ponavlja. Cerim se
Ono što je bitno, da se svi problemi koje imaju djeca s rascjepom rješavaju.
Samo hrabro naprijed....
To su sve velike hrabrice.....
Evidentirano
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« Odgovor #4 : 15. Kolovoz 2010, 11:27:03 »

Bok Šimun,

ako se ne varam mi smo se upoznali u bolnici kada smo bili na kontroli u Dubravi..vi ste taman bili sa Šimunom u igraonici... Smješko
hvala na odgovoru...i potpori Smješko

ma sve bude ok..to je najbitnije..

Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #5 : 16. Kolovoz 2010, 22:53:28 »

Da, upoznali smo se. Za sva pitanja slobodno kontaktirajte. Cerim se
Pozdrav....
Evidentirano
magda
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 11


Profil
« Odgovor #6 : 23. Kolovoz 2010, 17:18:55 »

Vid, nas ceka operacija usne, ali jos nismo bili na pregledu i nismo dogovorili ali uskoro cemo! uglavnom sretnemo se gore! Namigujem
Evidentirano
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« Odgovor #7 : 23. Kolovoz 2010, 21:32:04 »

Bok Magda!
evo mi se taman pakiramo, sutra i preksutra smo u ZGb, sutra Klaićeva i kontrola sluha a u srijedu kontrola u Dubravi. danas dobili nalaz krvi, sve ok zasad (hemoglobin 109)..pa ćemo vidit šta kažu doktori..

pa se možda i vidimo Smješko

mah-mah Cerim se
Evidentirano
magda
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 11


Profil
« Odgovor #8 : 24. Kolovoz 2010, 16:44:45 »

SRETNO!  Poljubac
Evidentirano
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« Odgovor #9 : 25. Kolovoz 2010, 16:58:37 »

evo da se javimo..kontrola sluha je prošla super, malo smo imali problema oko umirivanja Vida jer se taman razbudio..a i probava ga je malo mučila  Cerim se
nalaz uredan hvala Bogu..koje olakšanje... Smješko
danas kod dr.kneževića isto bilo dobro, malo popričali, dobro napredujemo, opet kontrola kroz 2 mjeseca pa ćemo vidjet kad bi mogla biti operacija...
zadovoljni smo  Cool
Evidentirano
magda
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 11


Profil
« Odgovor #10 : 26. Kolovoz 2010, 16:41:58 »

super da je sve u redu, a recite mi ako sam dobro shvatila vid ima rascijepljeno i nepce i usnu? kako je s hranjenjem? i da i ja se pitam nije valjda da samo mi trebamo na operacije nitko se drugi ne javlja!
Evidentirano
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« Odgovor #11 : 27. Kolovoz 2010, 10:28:23 »

je, Vid ima rascjep i usnice i nepca..vi imate usnicu?
inače, hranjenje ide odlično...hranimo se na nukovu dudicu i jedemo 75 puta dnevno Smješko
šalim se..super napreduje, već ima oko 5 kg..evo sad smo se drugi put nahranili od 8 sati.. Cerim se

a evo i slikice Smješko (valjda ću je dobro ubacit...)
Evidentirano
magda
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 11


Profil
« Odgovor #12 : 27. Kolovoz 2010, 15:24:09 »

prava je to momcina, ja sam se toliko navikla na taj rascijep da su meni prelijepi takvi kakve ih je Bog dao! da kod nas je usnica sa obje strane, s lijeve vise a na desnoj kao oziljak , sliku ubacim jedan dan uvijek sam u nekoj guzvi a rado povirim na stranicu malo me ohrabri!  Namigujem
Evidentirano
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« Odgovor #13 : 27. Kolovoz 2010, 16:03:43 »

totalno se slažem, preslatki su takvi, uopće taj rascjep ne doživljavam...
inače i ja sam isto često tu (čekajući da gospodin podrigne, kao npr. sad Smješko, pogledam slikice iz galerije i odmah se bolje osjećam Smješko
magda je beba ili mama? Smješko
kako se hrani?kad ćete kod dr. na pregled?koliko je beba stara?
mi pretpostavljamo da bi, ako sve sa nalazima bude ok, mogli na operaciju u 11. mjesecu..
Evidentirano
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« Odgovor #14 : 01. Rujan 2010, 21:59:25 »

o, pa Duje je moj Dalmoš Smješko
sretno sa pregledom..
pozz Namigujem
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.071 sekundi uz 17 upita.