Udruga Osmijeh
27. Travanj 2024, 00:30:42 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Dragi prijatelji,

Udruga Osmijeh ove godine organizira prvi tjedan svjesnosti o rascjepima usne i nepca u Hrvatskoj koji će se održati od 4. do 12. svibnja 2024.

Projektom "Ljepota je u svakom osmijehu" ćemo široj javnosti dati priliku da se educira, podrži našu zajednicu te da proširimo poruku o važnosti integracije i podrške osobama s rascjepom usne i nepca.

Obilježavanje našeg tjedna započinjemo s prigodnim eventom te Vas ovim putem pozivamo da nam se pridružite.

Datum i vrijeme održavanja: 04. svibnja 2024. u 10:00

Mjesto održavanja: Bogovićeva, Cvjetni trg, Zagreb 

Kako bi olakšali širenje naših poruka otvorili smo javne facebook i Instagram profile na kojima objavljujemo edukativni, informativni sadržaj ali i priče naših malih osmijeha.

Facebook
Instagram

Zajedno smo jači 🙂

 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1] 2
  Ispis  
Autor Tema: ja sam nova  (Posjeta: 21824 )
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« : 11. Veljača 2008, 17:07:04 »

Trudna sam 21+4 i dr. Kos mi je prije tjedan dana na 3D ultrazvuku vidio da Frane ima rascjep usne i nepca na lijevoj strani. Nakon prvotnog šoka brzo sam došla k sebi i saznala dosta informacija o tome. Drago mi je da sam saznala i za vaš forum (tenks drabek Poljubac). Nadam se da ću tu otkriti još više informacija i znati što me čeka kad dođe naša bebica Smješko
Evidentirano
osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« Odgovor #1 : 11. Veljača 2008, 17:25:06 »

Pozdrav.

Svi smo pomalo novi na forumu pošto je tek počeo s radom, no eto kako nas više bude bilo više će se i informacija razmijeniti.

Inače poslao sam vam mail s test linkom stranice udruge gdje možete dobiti nešto dodatnih informacija.

lp

osmijehadmin (tata Matije  Sirast)

Trudna sam 21+4 i dr. Kos mi je prije tjedan dana na 3D ultrazvuku vidio da Frane ima rascjep usne i nepca na lijevoj strani. Nakon prvotnog šoka brzo sam došla k sebi i saznala dosta informacija o tome. Drago mi je da sam saznala i za vaš forum (tenks drabek Poljubac). Nadam se da ću tu otkriti još više informacija i znati što me čeka kad dođe naša bebica Smješko
Evidentirano

drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #2 : 12. Veljača 2008, 21:31:56 »

bok dixie imas u mapi cafe slikice naseg bebaca ba pogledaj ako vec nisi -onak sam da vidis kako izgleda rascjep i to sve skupa... Šokiran
nadam se da ce uskoro biti jos nekih koji ce pisati u ovu mapu  Namigujem  mislim ipak rascjepi postaju sve ucestaliji u hrvatskoj ali i u svijetu pa me nebi cudilo niti da iz nama susjednih drzava imamo clanova(bar onih koji su u nasem govornom podrucju)  Cool   


 Poljubac swima
Evidentirano

pozz swima
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #3 : 13. Veljača 2008, 00:02:58 »

Hvala na dobrodošlici. Ja se isto nadam da će biti što više članova pa ću saznati nove informacije. Osmijehadmin tenks na linku. Već sam prije probala ući sa glavne stranice, ali mi nije dopuštalo.
Evidentirano
osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« Odgovor #4 : 13. Veljača 2008, 14:43:25 »

ok, btw. testna stranica je prošla početni review tako da je sada ono što imamo na stranici dostupno po default-u dakle www.udruga-osmijeh.hr je up and running

Hvala na dobrodošlici. Ja se isto nadam da će biti što više članova pa ću saznati nove informacije. Osmijehadmin tenks na linku. Već sam prije probala ući sa glavne stranice, ali mi nije dopuštalo.
Evidentirano

drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #5 : 13. Veljača 2008, 22:06:39 »

bokic


cstitke adminu za stranicu udruge!!!
 i jako mi se sviđa dio o rascjepima -samo fal neka slikica- za nase buduce mame koje nisu upoznates tim ima na internetu toga jako puno pa mozda da je uzet neke iz necijih radova ili tako nesto...  Neodlučan
Evidentirano

pozz swima
osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« Odgovor #6 : 13. Veljača 2008, 22:28:28 »

radi se na tome Smješko Dr. Knežević mi je već i poslao neke, a svakako će biti i nešto poput galerije za slike koje pošalju roditelji

lp

bokic


cstitke adminu za stranicu udruge!!!
 i jako mi se sviđa dio o rascjepima -samo fal neka slikica- za nase buduce mame koje nisu upoznates tim ima na internetu toga jako puno pa mozda da je uzet neke iz necijih radova ili tako nesto...  Neodlučan
Evidentirano

koki
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 3


Profil
« Odgovor #7 : 13. Veljača 2008, 23:05:15 »

Draga Dixie,
želim ti reći da sam i ja prije 14 mjeseci rodila curicu sa rascjeom mekog i tvrdog nepca.Ona je zdravo dijete (operirali smo meko nepce, a tvrdo ćemo oko 2 godine života).Lijepo je jela (u prvi danima života bebama s rascjepom to zna biti problem), napredovala i zbilja se ni po čemu ne razlikuje od svojih vršnjaka.Želim ti reći da ne brineš, uživaš u svojoj trudnoćii, sa veseljem očekuješ svog malog anđela/anđelu.Rascjep je nešto se rješava i oko toga ne teba stvarati probleme.Sve informacije ćeš dobiti na vrijeme, bit ćeš i ti i tvoja obitelj pripremljeni na to.Beba osjeća tvoje raspoloženje, zato ne dopusti da te obuzme tjeskoba ili bilo što drugo!Dođi na naš slijedeći sastanak Udruge, 15.03 na Edukacijsko rehabilitacijskom fakultetu (bit će više na web stranici).
Moja anđela sada pajki, i čini me najsretnijim bićem na Kugli zemaljskoj!
Šaljem ti zagrljaj majke majci, sa željom da se opustiš i ne brineš!  Sirast
Evidentirano
voi
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 2


nasa kraljica


Profil
« Odgovor #8 : 18. Veljača 2008, 11:37:50 »

Pozdrav svim roditeljima koji imaju djecu s rascijepom usne ,nepca i dr.malformacijama.
Drago mi je da postoji ovakva stranica da je bar meni i mojoj zeni bilo tako nesto prije 4 god.kad  nam se rodila curica s tezom malformacijom ,usne ,nepca mekog, tvrdog ,nosa, kosti lubanje nisu srasle mozak u mozdanoj ovojnicu doslovno u ustima nitko nije davo nikakve nade i sanse za prezivljavanje.
Nije bilo pomoci u HR. cak ni u svijetu nisu zabiljezene takve malformacije.
Nasa curica je imala tri velike i nekoliko manjih operacija u  LKH-Univ. Klinikum Graz,imamo veliko iskusto s hranjenjem jer ona nije niti mogla jesti osim na sondu i peg.
Sto je najbitnije sve je uspijelo mala je totalnao cudo od djeteta  ide u normalni vrtic i ne kasni za svojim vršnjacima jako je slatka i pametna.
Dragi roditelji slobodno se javiti imamo veliko iskusto i zelimo pomoci svima s ovakvim problemima .

Pozdrav i pohvale administratoru i timu udruge osmijeh ....
Evidentirano
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #9 : 20. Veljača 2008, 00:09:22 »

Pozdrav! Evo da se i mi jevimo pošto vidim da smo imenjaci! Fran ima 2 godine i rodjen je sa lijevostranim rascijepom usne i nepca! Vidim da se dobro držiš i drago mi je zbog toga! Mi nismo znali u trudnoći za rascijep i bio mi je grozan šok! Ali sve to prođe kad vidiš da si mu ti jedina nada za što bolji oporavak! Fran je izašo 5 dan po porodu iz rodilišta i super je papao ali samo na nukovu adptiranu boćicu koje se nije odreko do druge operacije sa 17 mjeseci! Inaće je super dijete pravi mali veseljak! Zato samo uživaj u ovom preostalom periodu trudnoće i puno spavaj trebat će ti Sirast!!!! Pozdrav ako bilo što trebaš slobodno se obrati!!!!
Evidentirano
frankotonia
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 4


Profil
« Odgovor #10 : 29. Veljača 2008, 16:18:14 »


Evo i mi da se javimo. Moje malo pile zove se Franko.Rođen je prije dvije godine zajedno sa sekom Toniom.Nažalost rodio se sa velikm rascjepom usne,mekog,tvrdog nepca i grebena,uz to ima i probleme sa okom, deformirane uške i imao je sa obje strane privjeske i još neke probleme.
Sa tri mjeseca operirao je usnu,a nedavo meko i tvrdo nepce. To je pravi mali junak prošao je puno toga, teško mi je sada i sve napisati ,ali on je fantastičan dječak.Za rascjep sam doznala na ultrazvuku 4D u 21 tjednu i šokirala se, ali puno veći šok je bio kada se rodio i kada sam vidjela veličinu tog rascjepa. a i druge mane koje je imao.Ima jedna slikica na forumu sa bebom koja ima rascjep i sada da taj rascjep proširite jedno 4 puta,e tako je to izgledalo.Sada kada vidim slike iz tog vremena ,ne mogu ni zamisliti da je to nekada bilo.Hvala Bogu na dobrim kirurzima.
Nadam se da će i nama ,a posebno novim mamama ovaj forum pomoći.Ja sam prije preko Roda pokušavala stupiti u kontak s mamama koje imaju rascjep,ali nitko se nije javio.
Pozdrav svim mamama na forumu i njihovoj dječici
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #11 : 05. Ožujak 2008, 17:37:52 »

 Vrtim očima  CCC Pa ove mame misle da su tu samo mame e pa nisu ima tu i TATA samo to niko nezna  Cerim se    =;-)
istina da i moja draga zenica koristi ovo ime al to je family acc.I marko ce kad naraste ...
Evidentirano

pozz swima
frankotonia
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 4


Profil
« Odgovor #12 : 06. Ožujak 2008, 17:31:46 »

Pozdrav i tatama, he,he Namigujem
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #13 : 06. Ožujak 2008, 18:46:57 »

 Cerim se e ovako je vec postenije   Namigujem

-jer i mi tate volimo svoje kikače
Evidentirano

pozz swima
berry99
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 2


Profil
« Odgovor #14 : 20. Travanj 2008, 04:05:05 »

Evo iskreno prvi puta pišem nešto i nisam siguran da li je ova stranica i ovaj forum samo za roditelje,ja sam rođen s rascjepom usne i nepca,molio bih vas da mi razjasnite neke stvari,kao što su:
ako postanem otac hoče li moje dijete imati rascjep kao moj i kolike su vjerovatnosti da se to dogodi?
kako da objasnim nekome da sam rođen sa time a ne da sam ozlijeđen u nekoj nesreći,a da pritom on to shvati?
ovo zadnje pitanje pišem zbog toga što i danas neki moji prijatelji ne razumiju ovu manu,moja usnica me još nije spriječavala da uživam u životu i zbog toga bih želio pozdraviti i ohrabriti sve roditelje,i reći im da svoju djecu nikad ne razlikuju od druge djece nama nije život postao teži zbog te mane,štoviše s tom manom djete če brže sazriti kao osoba zbog iskustva koje če nakupiti odrastajući s tom manom,iako je nužno riješiti taj problem,i omogućiti svoj djeci brz oporavak i veće šanse za normalniji život,iako ne vidim razloga zbog čega ovo ne bi bio normalan život koji proživljavam,imam obitelj,prijatelje i ljubav posao a uz malo sreće vjerujem da svatko s rascjepom može postati dobra osoba,kojoj neće ništa nedostajati u životu. Namigujem Smješko
Evidentirano
 Str: [1] 2
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.076 sekundi uz 17 upita.