Udruga Osmijeh
19. Travanj 2024, 12:11:39 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: pravo na dopust roditelja radi njege djeteta s težim smetnjama u razvoju  (Posjeta: 14676 )
Danijela
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 30


Profil
« : 27. Ožujak 2009, 15:15:35 »

Ja se javljam nakon duuuge pauze i s pričom koja bi mogla zainteresirati roditelje...zadnja tri mjeseca bavim se prikupljanjem dokumentacije za zahtjev na pravo za dopust radi njege djeteta. Tara sad ima 9 mjeseci. Sve roditelje koji bi zeljeli  ostati doma s djetetom nakon isteka porodiljnog dopusta ceka, nadam se laksi posao...prva izmjena po pitanju nadleznosti institucije je slijedeca: Zahtjev u pisanom obliku zajedno s preslikama cjelokupne medicinske dokumentacije i uz uputnicu liječničkom povjerenstvu koju Vam je izdao pedijatar predajete HZZO-u,a ne Centru za socijalnu skrb. To je izmjena od 01.01.2009. Prema Pravilniku o stjecanju ovog prava morate zadovoljiti slijedeći uvjet-jedan od roditelja( onaj koji zeli biti korisnik prava) mora biti zaposlen u punom radnom vremenu ( 40h/tjedno) a drugi roditelj ne smije biti nezaposlen.Nemojte slucajno da Vas sluzbena osoba ubijedi da oba roditelja moraju biti zaposlena u punom radnom vremenu jer je Pravilnik izmijenjen odlukom Ustavnog suda i to nazalost sluzbene osobe na salteru neznaju. Uz zahtjev prilozite i potvrdu poslodavca kojom dokazujete da ste u radnom odnosu ( za roditelja podnositelja zahtjeva poslodavac treba navesti da radi u punom radnom vremenu s naznakom u koju svrhu se izdaje potvrda ).Medicinska dokumentacija obuhvaca:  u preslikama nalaz maksilofacijalnog kirurga,fizijatra,neuropedijatra i oftamologa. Za prvi necete imati problem Smješko ali za ostale nemojte cekati predugo s narudzbom za pregled jer su liste cekanja za specijalisticke preglede preduge. Pocnite prikupljati nalaze kad bebac navrsi 6 mjeseci..Roditelji koji su predali svoje zahtjeve Centru za soc.skrb i prije 01.01.09.ili koji su vec ostvarili ovo pravo neka znaju da je Pravilnik dozivio i izmjene po pitanju trajanja ovog prava tj.pravo se ostvaruje do 8.me godine djetetova zivota i mogu traziti za njih ovo povoljnije.Naravno to pravo mozete prekinuti u svakom trenutku kada ste u mogucnosti vratiti se na posao.Kada predajete zahtjev trazite pismenu potvrdu o predaji-da se ne bi zagubio Namigujem
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #1 : 27. Ožujak 2009, 20:38:37 »

uhuhuhuh, i frane ima 9 mjeseci, a ja još nisam ni počela sa prikupljanjem papira. dakel, moram se toga primiti. koji je prvi korak budući da ne znam ni poprilici od kuda krenuti.
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #2 : 28. Ožujak 2009, 21:29:33 »

Mi smo bili na HZZO-u i po novom zakonu treba samo djetetova medicinska dokumentacija. Ne trebaju nikakve dodatne pretrage osim onih koje je dijete već obavilo. Tako da ne treba kirurg, neuropedijatar, oftamolog i fizijatar. Mi smo već skupili sve papire i htjeli smo predati, ali su nam rekli 40 dana prije nego dijete napuni godinu. Navodno se to sada rješava u roku 2 tjedna. Također se može tražiti skraćeno radno vrijeme. Da roditelj radi pola radnog vremena, a drugu polovinu mu plaća HZZO (s tim da je taj iznos ograničen na nekih 2000-2500 kn). Ako se odobri pravo na dopust za njegu djeteta onda se s tim papirima ide u mirovinsko i ima se pravo na dječji doplatak od oko 800 kn. Tako su meni rekli.  Smješko
Pozdrav
Evidentirano
Danijela
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 30


Profil
« Odgovor #3 : 30. Ožujak 2009, 12:15:58 »

Neznam Dixie kako to funkcionira u Zg..ali u Rijeci je prilicno sporoooo a najgore od svega sto informacije trebas iscupat od neke tete na salteru tako da ti je hodogram 10 puta duzi.Sto se tice medicinske dokumentacije,mene su trazili sve..iako pregled fizijatra i neuropedijatra,a kamo li oftamologa nema nikakve veze s rascjepima..i prema Pravilniku cim dijete ima problem s hranjenjem spada u grupu djece s tezim smetnjama u razvoju,ali po svemu sudeci nisu razgranicili sto je potrebno od med.dokumentacije ovisno o dijagnozi..Mozda kako kaze Simun sad imaju kakvu okruznicu po kojoj se ravnaju.Mozda su to u medjuvremenu shvatili  pa vise osim ovog sto imas ne treba trcat po pregledima ;)Predaj i otpusno pismo iz rodilista jer ti i tamo stoji dijagnoza. Ja sam prvu info o potrebnim papirima dobila od Centra za soc.skrb,medjutim nadleznost se od 1. mjeseca trebala prebacit u Hzzo pa naravno nitko nista vise nije znao u 12.tom mjesecu kad sam mislila i predat dio papira..k'o ping pong su me setali..i Centar mi nije htio uzeti papire jer mi je falio nalaz neuropedijatra...kao ionako ce se svi slucajevi prebacit u Hzzo pa da se nesto ne zagubi..Hzzo je u Ri pruzeo praxu Centra i traze svu dokumentaciju pa bi se ja na tvom mjestu raspitala o tom dijelu u Podrucnom uredu u koji spadas.Moj prijedlog ti je da uz medicinsku dokumentaciju koju imas obavezno prilozis i potvrde od firmi za sebe i supruga jer ti u konacnici nakon sto lijecnicko povjerenstvo utvrdi da li se radi o djetetu s tezim smetnjama,pravna sluzba daje zeleno svjetlo..a kljucno je da ste ti i suprug u radnom odnosu..Svakako ce te kontaktirati da to dostavis(mene su zvali )..osim nalaza prilozi odmah i uputnicu za lijecnicko povjerenstvo-to ce ti dati pedijatar, jer ja nisam pa su me naknadno zvali..Nemoj se brinuti da li ces sve stici..od trenutka predaje Hzzo-u 23.01. ja sam rjesenje cekala dva mjeseca( doduse negativno je pa se sad zalim jer su Pravilnikom zaboravili obuhvatit i pomorce)..gnjavaza su samo pripremne radnje,a ako slucajno ne stignes,uvijek mozes uzet bolovanje dok cekas rjesenje.. Smješko.ovo sto kaze Simun je tocno..mozes traziti ili dopust ili rad u skracenom radnom vremenu..
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 1.028 sekundi uz 17 upita.