Udruga Osmijeh
29. Ožujak 2024, 01:41:19 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: KREME POSLIJE OPERACIJE - ZACJELJIVANJE OŽILJAKA  (Posjeta: 75693 )
martina33
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 15


Profil Email
« : 20. Listopad 2008, 23:04:09 »

iako nisam najiskusnija na ovome forumu mislim da je ok da pokrenem temu vezanu za masti i gelove koji se koriste nakon operacije usne.
Iako nam je dr. Knežević sve super objasnio, neka se nađe na još jednom mjestu.

Mi smo operirali samo usnu tako da su nam trenutno masti i kremice u fokusu.
Odmah nakon operacije dobili smo Bivacin gel sa kojim smo mazali usnu nekoliko dana, a zatim smo kupili Bepanthen mast za oči.
Bepanthen za oči inače u Hr nema u normalnoj prodaji ali ima u ljekarni na Dolcu (Dolac 9). Cijena jedne kutijice (u njoj su 2 tube masti od 5g) je cca 60kn.
Mast je super i vrijedi je kupiti. Mi je sad koristimo točno mjesec dana i još uvijek nismo potrošili te 2 tube, jer se nanosi skroz  tanko.
Za 2-3 tjedna prelazimo na Dermatix gel, za koji mislim da ima u nekim ljekarnama, a ako nema može se naručiti.

Ako netko ima još neke praktične savjete po pitanju kremica neka me nadopuni.

Poz
Martina.
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #1 : 22. Listopad 2008, 15:14:25 »

 mi smo poslje operacije usne kupilui mast za ozuljke medgel ima ga u rozom stepu i cijena mu je 300 kuna.. koristili smo i bivacin odmaf nakon operacije..ova tema je vec pokrenuta te niste prvi...Smješko pozdrav...
Evidentirano

pozz swima
MARIJA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #2 : 22. Listopad 2008, 22:26:48 »

i mi smo poslije operacije koristili medgel i jako smo zadovoljni rezultatom. utrljavali smo ga  puta dnevno i rez je neprimjetan...prvo smo koristili bepanthen, ja mislim,i nakon otprilike mjesec dana medgel i njega smo koristili mjesecima. mjesto gdje je rez nije više tvrdo, rez se ne skuplja i crvenila nema...nama je pomogao
Evidentirano
Rozachi
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 1


Profil
« Odgovor #3 : 19. Studeni 2008, 15:20:02 »

Da li je Dermatix "bolji" od Medgela? Primijetila sam intenzivno oglasavanje... Mi koristimo Medgel.
Ima li tko iskustava s obje kreme?
Evidentirano
Danijela
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 30


Profil
« Odgovor #4 : 28. Studeni 2008, 13:31:55 »

Ja se evo uključujem po prvi put u raspravu o kremicama..Kako smo Tara i ja nove u ovome, vidim da svi raspolazete s puno vise informacija..Moze li mi tko reci da li ste i nakon vadjenja savova koristili fiziolosku i stapice za ciscenje oziljka pa sve to posusili sterilnom gazom i onda nanosili bivacyn kremu?Gdje ste kupovali sterilne stapice?Sestre su mi rekle da ima sterilnih stapica za usi u dm-u, medjutim nevjerovatno u Rijeci ih nema za kupiti...apoteke isto tako..konce smo izvadili tek jucer..sad bi jos dva tjedna trebali koristiti bivacyn a onda bepanten za oci cca tri tjedna a tek onda krecemo u tretiranje s kremama za oziljke..Koliko ste dugo mazali Bivacyn i Bepanten?
Evidentirano
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #5 : 01. Prosinac 2008, 14:14:13 »

...što se tiče kremica koliko se sjećam, jedno mjesec dana poslije operacije usne, mazali smo bepantenom a onda smo prešli na dermatix koji je odličan, mi smo s tom kremicom zadovoljni...i još uvijek je koristimo...
Evidentirano
martina33
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 15


Profil Email
« Odgovor #6 : 03. Prosinac 2008, 23:17:22 »

Mi smo koristili Bepanthen za oči nekih 5 tjedana, s time da smo ga počeli koristiti odmah nakon vađenja konaca i sada koristimo Dermatix. Što se tiče čišćenja ožiljka, čistila sam ga sa sterilnim gazama kupljenima u ljekarni, a sa njima sam i nanosila mast. Jednu gazu sam prerezala na pola (onako zamotanu) i onda sam upotrijebila pola za čišćenbje, pola za mazanje.
Nakon nekog vremena sam dobro oprala ruke i lagano prstom namazala.

poz
M..
Evidentirano
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #7 : 03. Prosinac 2008, 23:47:17 »

POZZ
Potpisujem zadnji martinin post i javlajm da smo mi poceli neki dan mazati sa dermetix ultra to je jos novija kremica...
A sta se tice razlike između dermatixa i med gela mislim da je jedna od bitnijih razlika sto se medgel mora utrljaveti sto nama Fran izricito odbija dok se dermatix samo lagano namaze i ukloni visak koji se ne posusi...
Lp

Evidentirano
martina33
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 15


Profil Email
« Odgovor #8 : 07. Prosinac 2008, 22:05:40 »

pozdrav svima. Što se tiče Dermatix-a točno je da se samo lagano nanese i ne utrljava se.
Ma madgelom nisam imala iskustva tako da ne znam, ali ova kremica je super.

poz
M...
Evidentirano
miro
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: ANTE
Postova: 21



Profil
« Odgovor #9 : 08. Prosinac 2008, 09:46:10 »

Nama je jedino bila preporucena krema MEDGEL. Bilo je malo nezgodno jer je potrebno što duže utrljavati na mjestu ožiljka istu. A znamo kakve su naše bebe kad ih treba umiriti 5-6 min. Mi bi čekali uvečer da utvrdi san kad zaspi pa bi uspjeli bez da ga probudimo. Ujutro je bilo teže, i tako 3 mjeseca. Mada, čini mi se da se i mali Ante privikao na to pa kako bi vrijeme odmicalo kao da je bilo puno lakše. Isplatilo se , jer rezultati su meni izgleda sasvim dobri.
Eto pozdrav od malog Ante svim forumasima i malim anđelčićima.
Evidentirano
Daniel
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 1


Profil Email
« Odgovor #10 : 10. Listopad 2009, 08:39:02 »

IMAM OŽILJAK OGROMAN PREKO TRBUHA PREKO 6 GODINA OKO 15cm X 2cm!
POSLJEDICA OZLJEDE NA RADU!
KUPIO SAM DERMATIX ULTRA GEL cijena= 332 KN REČENO MI JE DA SE MAŽE UJUTRO U NAVECER U  TANKOM SLOJU I DA IMAJU JAKO DOBRE POVRATNE INFORMACIJE!!!!!
POČEO SAM MAZAT OŽILJAK 01.10.2009 NAVODNO GELA IMA DOSTA ZA 2-MJESECA.....
SADA MAŽEM 10 DANA I NAKON PETOG DANA POCEO SAM OSJECAT LAGANI SVRBEŽ!!!!!!
javim vam daljne događaje jer ako moj ovako okromni i stari ožiljak uspije poboljšat usjepjet će svaki drugi na ovom svijetu!!!!!!  Vrtim očima
Evidentirano
Leonarda
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Leonarda
Postova: 14



Profil Email
« Odgovor #11 : 17. Studeni 2009, 22:30:22 »

Mi koristimo kremu SCARFADE SCAR GEL koju nam je preporučio pok. Doktor Bagatin i jako smo zadovoljni sa njom . Može se nabaviti samo narudžbom preko interneta u Americi , dođe na kućnu adresu za par dana . 15 grama košta oko 30 dolara + putni troškovi .Za više informacija možete pogledati na

http://www.hansonmedical.com/scarfade/scarfade.html

pozdrav
Evidentirano
sarjos74
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 1


Profil
« Odgovor #12 : 30. Prosinac 2016, 12:05:37 »

Meni je u početku najviše pomogao led (koristio sam plastične uloške koje se koriste ljeti da bi sačuvali hladno piće i hranu koje bi zamotao gazom i stavio na otečeno područje ).

Šavove sam ispirao otopinom kalijeva permangata od 1%,stavio sam 4 kapi u čašu vode (piše na bočici 16 kapi na litru a litra mi ne treba).Bočica nije skupa.

Nakon skidanja šavova ako su jako primjetni koristi se krema po želji ali do skidanja šavova i spadanja otekline mislim da mi led najviše pomogao.

Svatko ima svoja iskustva ali koliko su mi rekli i pokazali a osjetio na svojoj koži led mi je prvih tjedan najjeftiniji i najbolji.

Kažu da je prevencija najbolja a eto desi se skoro svakom od nas da padne,dobije modricu i par šavova i ako ih je vrijedno mazat kremom od 350 kn nakon vađenja šavova;to je vaša odluka.

Želim svima sve najbolje i Život bez šavova i modrica.
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.019 sekundi uz 18 upita.