Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 14:16:34 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1] 2
  Ispis  
Autor Tema: ...sluh...  (Posjeta: 22211 )
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« : 09. Listopad 2008, 08:46:10 »

Pozdrav!Sa Markom smo bili na salati u vezi sluha...te je pokazalo da na lijevo uho cuje 70dbA , A na desno nije spavo pa nalazi pokazuju da uopce necuje..Naruceni smo 22 opet tamo jer nisu sigurni sta je sa desnim uhom..Dali mi zna ko reci koliko je zapravo tih 70db  i dali se neko od vas nalazio u slicnoj situaciji??Iako vjerujem da on cuje dobro na desno uho jer kad ga se zove ili nesto padne okrece glavu prema tome a i u roidilistu sa desnim uhom jre bilo sve u redu.. Š?
Evidentirano

pozz swima
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #1 : 22. Listopad 2008, 15:18:03 »

eto ponovo smo bili na abr i nismo uspjeli obaviti nista dali mozda zna ko dali se to moze napraviti kod privatnika??
Evidentirano

pozz swima
Ana
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 1


Profil Email
« Odgovor #2 : 22. Listopad 2008, 22:10:14 »

hm... ja imam nepunih 18. godina i rođena sam s rascijepom nepca... 1. put pišem, ali ako imate kakvih pitanja, imam iskustva 18. godina, pa me slobodno pitajte... Ja imam problema sa sluhom, u biti ne čujem dobro, nagluha sam, ali to ne utječe puno na moj život, osim kada mi pod satom šapću odgovore, pa ih ne čujem,hehe...
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #3 : 23. Listopad 2008, 18:30:50 »

iskreno i mene zanima dal se te pretrage mogu napraviti privatno i gdje? nas poslije operacije čeka ona pretraga gdje dijete mora sat vremena spavati i uopće mi ne pada na pamet kako to izvesti. jedino da nas prate u šetnji:-D
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #4 : 23. Listopad 2008, 21:44:57 »

to sa spavanjem smo mi radili sada 2. put-dobije se klizma (diazepam).nas markic je trenutno na intenzivnoj u klaicevoj jer je operirao zapletaj crijeva.doktor misli da mi je KLIZMA (DIAZEPAM) izazvala alergiju koja je izritirala crijeva i dovela do zapleteja istih....... Osramoćen  2 sata nakon klizme je postao jako cudan...po noci je plakao svakih 10 min. a ujutro je padao i u nasvjest pa smo ga odvezli na zaraznu i tamo su nem rekli sta se dogodilo. NAPOMINEM DA NIJE IMAO TEMPERATURU!!!! NIJE POVRACAO!!! IMAO JE SAMO 1 PROLJEV KROZ NOC. ODBIJAO JE HRANU I PICE PA JE ZBOG TOGA DODATNO DEHIDRIRAO.doktori su nam rekli da smo dosli par sati kasnije da mi marko umro-"stigli ste na vrijeme" to nam je reko....
mene zanima dali je jos netko imao takav ili slican problem vezan uz klizmu DIAZEPAM dobio je dozu od 2.5mg tj 1/2 a na salati su rekli da djeci starijoj od 6 mj. daju cjelu pa se pitam sta bi se onda dogodilo kada ga je samo pola moglo ubiti...
dali je ikoga ljecnik pediatr ili netko drugi trazio da napravite pretrage o alergijama prije davanja klizme
hvala.  Plač  Plač  Plač  Plač  Plač  Plač  Plač  Plač  Plač  Plač  Plač  Plač
Evidentirano

pozz swima
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #5 : 24. Listopad 2008, 12:58:17 »

iskreno, ja sam u šoku sad kad sam ovo pročitala Šokiran Šokiran stvarno mi je jako žao. uopće ne mogu vjerovati da se to dogodilo. nadam se da je marko sada dobro, barem onoliko koliko može biti. sada me još više strah svih tih pretraga Tužan moram priznati da puno guglam o svemu i pokušavam se pripremiti za sve, ali mi je ovo prestrašno. jadno dijete Plač nadam se da ste dobro i javite nam kako je marko. pusa malom borcu Poljubac
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #6 : 24. Listopad 2008, 21:18:27 »

operacija je prosla dobro dobio je malo boicu i vec polako dolazi sebi   Smješko nadamo se da ce nam za par dana soci domeka jer smo opet tuzni kad nam niko ne place i ne gnjavi nas a uz to ga nemozemo tamo gledat cjeli dan nego samo 2 sata Tužan  Tužan  Tužan  Tužan
Evidentirano

pozz swima
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #7 : 30. Listopad 2008, 00:06:10 »

Pozzz!!!!
jako mi je zao malog misica ajme sva sam se najezila!
Fran je nekoliko puta dobio po cijelu klizmu ali nikad nije bilo problema!
I sa Franom su nam rekli da sa sluhom nesto nije u redu kada je imao 6 mjeseci imao je odziv do 45 decibela na jednom a na drugom nista i tako nekoliko puta!
I na kraju krajeva smo zavrsili u Klaicevoj kod Primarijusa Marna nakon postavljanja cijevcica i operacije mekog nepca i bera nam je savrsena!
Za privatnike neznam ali dajte probajte se javit u Klaicevu sigurno ce vam izaci u susret!!!


Javite se ako kako jos mogu pomoci!!!

Puno pusa malom hrabrom decku!!!
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #8 : 11. Studeni 2008, 15:53:49 »

evo narucili smo se u klaicevu kod doktora Marna .. Nadam se da cemo ovaj put nesto obaviti..puno vam hvala na preporuki... u klaicevoj djeci daju drugaciji oblik klizme tako su nam rekli a  probacemo prvo napravit to bez nje.. Smješko
Evidentirano

pozz swima
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #9 : 11. Studeni 2008, 21:27:45 »

Bas mi je drago da idete tamo!Da stvarno istina je da daju drugciju klizmu!
Vidjet cete da ce sve biti u redu!!
Probajte nekako da dugo ostane budan pa mozda uspije spavati!
Ja vam drzim fige i javite nam se!
Kiss ribici!!!!!
Evidentirano
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #10 : 12. Studeni 2008, 09:47:44 »

jutro...
čitam i ne znam zašto klizma i zašto se djeca moraju uspavati? ne razumijem pa ako nije problem da mi neko napiše zašto...o čemu zavise takvi pregledi?

hvala
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #11 : 14. Studeni 2008, 16:00:16 »

to je ultrazvucan pregled i preko slusalice im mjere nekakve frkvencije i pustaju zvukove..kod odraslih osobe nemoraju spavati ali tokom pretrage nesmiju se pomaknuti nego moraju biti skroz mirni...Posto je kod djece to nezvedivo moraju spavati t ako je meni objasnila doktorica.. Smješko
Evidentirano

pozz swima
miro
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: ANTE
Postova: 21



Profil
« Odgovor #12 : 17. Studeni 2008, 10:57:37 »

A kako se taj pregled stručno zove. Znam kad se radi audiometrija  i  timpanometrija da nije potrebno uspavati dijete (mi smo radili ova dva pregleda sluha i pokazalo se ok pa nisu potrebne druge pretrage). Možda su to neke dublje pretrage , a naš Ante nema rascjep nepca nego samo usne pa možda dalja ispitivanja nisu potrebna.
Pozdrav svima , osobito mališanima ! Sirast
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #13 : 17. Studeni 2008, 12:28:12 »

Taj se pregled zove ABR ILI BETA...kod rascijepa usne to nije toliko potrebno jer to sa sluhom vise se veze na rascijep nepca... Smješko
Evidentirano

pozz swima
lea
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: lea
Postova: 1


veika cuvica


Profil
« Odgovor #14 : 21. Studeni 2008, 14:34:57 »

dobar dan evo ja se konačno prijavila i imam pitanje za vas ako mi možete molim vas odgovoriti ja imam curicu Leu stara je 3 i pol godine operacija je bila s godinu dana rođena je s rascijepom mekog nepca i dio tvrdog i mene sada zanima gdije bi bilo najbolje obaviti pregled sluha jel mi se nekada čini koda me nečeje dobro možda mi se i priviđa  ali bila bi mirnija da obavim pregled hvala unaprijed
Evidentirano
 Str: [1] 2
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.025 sekundi uz 18 upita.