Udruga Osmijeh
29. Ožujak 2024, 09:13:05 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: I ja sam nova...  (Posjeta: 9783 )
Mravic
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Sead
Postova: 14


Profil Email
« : 24. Travanj 2009, 16:54:44 »

Pisem iz Bosne,jako mi je drago sto sam pronasla vas forum...Ja imam toliko pitanja za vas...rodila sam sina sa zecijom usnom,sada ima 21 mjesec,jos uvijek ne prica...Do sada je imao dvije operacije,operaciju usne i nepca...Rekli su mi da ce imati jos dvije,desni i nos...
da pocnem sa pitanjima:
1.Kada ce poceti pricati?
2.Da li ce mu to smetati pri izgovaranju rijeci?
3.Kako sa zubicima?trenutno mu raste zub gdje je rascjep desni,pa ide ukrivo.
4.kada kod logopeda?
Puno,puno me toga zanima...Pisem vama roditeljima koji ste to dozivjeli i prozivjeli,da mi objasnite kako to sve ide...
unaprijed vam hvala...ja imam 23 godite i prvi put sam mama,jako sretna mama Sirast
« Zadnja izmjena: 24. Travanj 2009, 16:57:19 Mravic » Evidentirano
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #1 : 27. Travanj 2009, 23:09:28 »

Pozdrav!
Evo da vam odgovorim kako je to islo kod nas!
Odgovor na prvo pitanje je tesko, to je jako induvidalno nas Fran je poceo pricati sa nekih 18 mjeseci onako nesto suvislo sto smo mogli razumjeti a i tada smo krenili logopedu kako bi naucili mi kako pricat sa njim i sta raditi kako bi izbjegli nazalni govor koji je kod njih najcesci problem!Fran sada ima 3 godine i pravi je mali brbljavac iako jos uvijek mu nedostaje puno slova u kontekstu recenice ali pojedinacno ih skoro sve izgovara! Smaram da je dobro kreniti ranije logopedu jer kada dođe vrijeme za pravu terapiju dijetetu je to vec normalno i bolje prihvaca!
A zubi,Franu nedostaje 2 na rascijepu a 1 i 3 su ukrivo i vec nu se 1 pocela kvariti pa ga polako pripremamo za popravak odlascima kod obiteljskog stomatologa sto mu se uopce ne sviđa!!!!!!!!!kao ni meni,pa ga ni ne krivim puno Smješko )
Rekli su nam da ce za nekih pola godine napraviti ortopan da se vidi da li ima korijena  trajnig zubica pa cemo vidit sto ce biti dalje!

Nadam se da smo Vam bar malo pomogli,javite se ako vas jos sto zanim:)


LP

MONIKA
Evidentirano
Mravic
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Sead
Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #2 : 02. Svibanj 2009, 20:40:01 »

Prvo da se zahvalim puno na odgovoru...Puno ste mi pomogli..I moj sincic sada zna samo izgovoriti tecno mama,a ostale stvari pokazuje koje zeli koje ne...Mnogo sam naucila,vise nego muz,pa ga jako razumijem kada pokusava nesto da mi pokaze ili kada me uzme za ruku da me negdje povede...Ostalo sve je u redu...Jede normalno,samo od zadnje operacije nepca ostale su mu tri rupice,pa sam pitala hirurga da li je to u redu,nije mi nista odgovorio...Jos uvijek mu tecna hrana izlazi na nos,kada jede supe ili cokoladu...Ne znam da li se to desava kod vas?
Kod njega je rascjep na lijevoj strani,tu je poceo rasti taj zubic ukrivo,na desnoj strani izgleda da je sve u redu i vidim da se i tu zubic priprema za izlazak,pa nadam se da ce ovaj put biti pravilan zubic...
kada sam pricala sa hirurgom zadnji put rekao mi je da vjerovatno nece imati vise operacija,ali mene brine to sto mu je lijeva nosnica skoro zacepljena i sto ne moze da pravilno dise na nju,pa pored nosnice mu se pojavi crvenilo i nekada natekne,kao da je mala upala ili nesto..A i desni isto tako,bojim se nakon rasta da ce se razdvojiti....
Eto,ja se napisah,jos jednom se zahvaljujem...Zao mi je sto je ovaj forum ovako tih i sto nema vise tema i pdf...

Suada
Evidentirano
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #3 : 04. Svibanj 2009, 10:34:45 »

Pozdrav!
I FRan ima nakon zadnje operacije jos jednu fistulu koja mu se planira zatvarati kada ce mu se raditi i osteoplastika u dobi od otprilike 6 godina,mislim da se svaka ta rupica zatvara!
A sta se tice prolasku hrane kroz nosnice i kod njega je to trajalo dugo a i sad ako je malo prehlađen također se desi!
Neznam gdje je operiran Vas sin ali u Zg.su se poceli upotrebljavati nosni stentovi koji pomazu oblikovanju nosnice.a mislim da su moguce i kasnije ugradnje i mi smo cak razmisljali o tome iako je Franu vec 3 godine!
Mozda da u rubrici pitaj lijecnika poatavite to pitanje nasem kirurgu!
I malo me zbunilo to sto ste napisali da ima 3 rupice a da kiturg kaze da nece vise imati operacija!
LP

Monika
Evidentirano
Mravic
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Sead
Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #4 : 05. Svibanj 2009, 13:17:59 »

I mene draga isto je to zbunilo...Imam osjecaj da ne zeli vise operirati,ali imamo kontrolu u septembru,pa cemo vidjeti sta cemo dalje...Mi smo iz Tuzle,operacija je radjena u Tuzli,pa sam se pocela raspitivati koliko bi kostale operacije u Zagrebu,Beogradu ili Sarajevu...
On je meni tacnije kroz salu rekao da je te rupice ostavio za ventilaciju Ljut Sad ili sam luda ja ili hirurg Vrtim očima Ali mi je rekao da sve super izgleda i da vjerojatno nece vise raditi ni jednu operaciju,ali meni nije sve super,jer vidjam svoje dijete svaki dan i znam kakve probleme ima sto se tice toga....
Hvala vam..
Evidentirano
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #5 : 05. Svibanj 2009, 13:37:52 »

evo čitam što ste napisali i ne mogu vjerovati što vam je doktor rekao, rupice za ventilaciju, iskreno to prvi put čujem, iako su nama operacije uspješno završene po priči drugih mama znam da nebi trebalo biti tih rupica, sve bi trebalo biti u cijelosti zatvoreno...takođe mislim da bi se trebali obratiti doktoru na forumu, jer će vam on najbolje odgovoriti na sva pitanja.

pozzz  Smješko

Tajana
Evidentirano
Mravic
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Sead
Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #6 : 05. Svibanj 2009, 13:41:19 »

Znaci ima doktor na forumu??
Sad cu ja napisati tamo sta me zanima,pa cu vidjeti sta ce odgovoriti...A ozbiljno mi je tako rekao,jer njemu nije bitno moje dijete koliko meni,pa misli da moze praviti sale na njegov racun Ljut
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.114 sekundi uz 18 upita.