Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 21:00:33 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: 1 2 3 [4] 5
  Ispis  
Autor Tema: Prva operacija  (Posjeta: 70401 )
MARIJA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #45 : 09. Prosinac 2008, 15:01:00 »

veliki pozdrav svima

evo luciji je danas 6 tjedana otkako se operirala i skinuli smo kartončiće.koliko vidim tvrdo nepce je još uvijek u redu, nadamo se.zanima me nakon koliko mogu početi luciji davati neku drugu hranu osim kašica, jogurta, sredine bijelog kruha i naravno za nju nezaobilazne paštete?i još bih vas nešto pitala pa molim vas da mi odgovorite ako znate. naime, pokrenula sam u centru za socijalnu skrb zahtjev za stjecanje prava da budem roditelj skrbnik.predali smo papire, soc. radnica je odradila svoje, pedijatar svoje i još čekamo da nas pozove psiholog na razgovor. rekli su mi da će nakon toga stići rješenje poštom i da ću tada znati da li su mi to odobrili.koliko se čeka na to rješenje?Š?
šimune, nadam se daćemo se vidjeti u zg jer smo mi 13 i 14 na kontroli kod dr. ožegovića i dr. kneževića. i nama je žao što nećemo moći biti na sastanku udruge, ali valjda će nam se jednom poklopiti kontrola i sastanak.

hvala i pusa malim anđelima
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #46 : 09. Prosinac 2008, 22:04:43 »

Super što je Lucija dobro Sirast Kako ona reagira sad kad su joj konačno slobodne rukice?  Cerim se
Baš super što ćemo se vidjeti u ZG. Ako sve bude u redu nama će u to vrijeme već proći operacija.
Da li je Luciji bilo lakše poslije druge operacije? Kako ste izdržali 9 dana u bolnici?
 Poljubac Poljubac svim malim anđelima
Evidentirano
MARIJA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #47 : 10. Prosinac 2008, 09:10:12 »

luciji je najgora bila prva operacija (meko nepce), druga je bila puuuuuuno lakša. jedino što se ostaje u bolnici duže jer se končići trebaju vaditi. ali se ona brzo oporavila poslije druge operacije i čak se smijala samo par sati nakon nje.i ova treća operacija (tvrdo nepce) je prošla stvarno dobro, skakutala je već sutra po hodniku, nije vrištala preko noći i stvarno je bila super. po svemu nam je prva operacija bila najgora : vrištanje preko noći, problemi s hranjenjem, pa zavezane rukuce, a izbijaju prvi zubi i veliku ulogu je igralo to što nam je bila prva operacija, bolnica, strah kako će sve ispasti.... ali kad se uvjerite da ste u pravim rukama i da se to sve čini za dobrobit djeteta sve je puno lakše.
v idimo se
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #48 : 10. Prosinac 2008, 13:36:26 »

uh, kako mi ove rijeći ulijevaju povjerenje da će i nama druga operacija biti "ko od šale"Sirast
super i za luciju i šimuna što su im ručice slobodne
nama još 8 dana do kontrole Smješko brojim, brojim
šimun jesu vama ispali svi končići prije nego što ste skinuli kartončiće? nama je na ustima još njih 5 (2 bi mogla skoro dolje), a na nepcu su još oni pri vrhu. one dolje ne uspjevam vidjeti, ali se ni frane baš ne trudi da mi pomogne da zavirim
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #49 : 10. Prosinac 2008, 22:17:59 »

Kad smo išli na kontrolu u ZG imali smo 3 končića na usni, a na mekom nepcu oni što su stršali na vrhu su otpali,a doktor nam je rekao da ih još ima, do tada nisu svi bili ispali. Ni ja to nisam vidjela u ustima. Najviše su me brinuli ovi što su stršali jer se na nijima zadržavalo najviše mlijeka....Ali uspjeli smo  Namigujem
Marija kad je Lucija išla na drugu operaciju da li je ona već jela kašice? Kako je hranjenje poslije druge operacije? Šimun sad doručkuje žitarice i jede voće popodne,a do druge operacije mislim da će možda već imati i ručak kašicu. Da li će smjeti jesti i kašice ili će u bolnici jesti samo mlijeko? Ako će smjeti kašice da li je kompliciranije hraniti?
Dixie vjerujem da je s Franom sve O.K. Znam da će ti biti lakše kad ti doktor kaže da je sve dobro, bar je meni bilo.
Sve je lakše kad skine kartončiće, ali i smješnije  Smješko
Djeca su nam stvarno velike hrabrice šta sve moraju proći. Cerim se
pozdrav svima i malima i velikima
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #50 : 17. Prosinac 2008, 15:59:24 »

evo mi smo se došli samo pohvaliti da smo danas skinuli kartončiće.....i tak, sad nam je sve super Namigujem
sljedeća operacija je 26.1.
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #51 : 21. Siječanj 2009, 10:30:56 »

šimun jeste bili na operaciji? kako je prošlo? ajde utješite i nas koji se spremamo za par dana, brrrrrrrr Smješko
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #52 : 21. Siječanj 2009, 22:43:44 »

Operacija nam je odgođena jer imamo bakteriju. Sad trebamo popiti antibiotik, pa novi bris, pa ćemo vidjeti. Već sam poluluda. Baš pokušavam sve kako ne bi dolazio u doticaj s ničim gdje bi mogao dobiti bakterije, bočice steriliziram non-stop, igračkice pazim da se samo on igra s njima i opet bakterija. Strašno.... Ljut
Što se tiče tješenja mislim da ćete vi tješiti nas. Kad idete na operaciju?
Držite se..... Bit će sve u redu.....Tamo ste u dobrim rukama.....
Pozdrav...
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #53 : 23. Siječanj 2009, 23:41:46 »

Dixie-mi u ponedjeljak zovemo ZG da dogovorimo operaciju. Možda se i upoznamo....
Pozdrav.... i držite se.... Poljubac
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #54 : 24. Siječanj 2009, 17:21:28 »

šimun i nama je odgođena operacija zbog niskog hemoglobina. ići ćemo za 3 tjedna tako da nas možete pričekati ako vam se da Cerim se, a ako ne onda ćete nas tješiti
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #55 : 09. Veljača 2009, 11:32:44 »

Evo mi smo prošli drugu operaciju i sad smo kod kuće. Šimun je to super podnio. To popodne se počeo smješiti, a već sutra je bio živahan kakav je i inače. Super je jeo, dobro je spavao, nije se uopće pokušavao češati, nisu mu rukavići smetali - kao da i nije operiran. Samo dva dana je dobivao čepiće protiv bolova. Jedino što mu je smetalo i na šta se jako ljutio je čišćenje rane.
Sad smo došli kući i imamo malo problema s tim silikonskim umetcima za nos. Teško ih je pričvrstiti da stoje u nosu. Kupili smo 5-6 različitih hanzaplasta i čini nam se da smo sad konačno uspjeli jer noćas su mu ostali stentići cijelu noć u nosu.
Još jednom moram pohvaliti doktora i sve sestre na odjelu za svu pažnju i brigu koju pružaju svoj djeci. Vidi se da taj posao rade s ljubavlju.
Pozdrav Smješko  Cerim se  Sirast
Evidentirano
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #56 : 09. Veljača 2009, 23:56:06 »

Pozdrav!
Drago mi je da je Šimun super sve podnio!
Možete li nam staviti kakvu slikicu da vidimo kako stenovi izgledaju izvana,ipak ste vi jedni od prvih koji ce se pohvaliti tom inovacijom i drago mi je zbog toga!!!
Puno poljubaca malom hrabrom momku a i svim ostalim kikićima!!!
Evidentirano
miro
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: ANTE
Postova: 21



Profil
« Odgovor #57 : 10. Veljača 2009, 12:45:44 »

Pozdrav malom Šimunu jer je sve dobro podnio i sad je super. A taj silikonski umetak naš mali Ante je nosio skoro pune dvije godine (jednom je stent mijenjan jer nosnica postaje šira pa zahtjeva veći stent). I nama je bio problem sa ljepljivim trakama. Najbolje se pokazala original HANSAPLAST trakica širine cca 1cm. I nje imaju dvije vrste, kao obična i neka što bolje učvršćuje (kao gel za kosu hahaha). Ne znam na koji način to lijepite pa možda spada, ali tako je to . Nekad će ostati dugo, nekada ako je dijete nahlađeno ispadne i za sat vremena(ili se olabavi), pa opet ponovno. Ali nema veze, za naše anđelčiće sve, pa strpljenja ne smije nestati.
Pozdrav od malog Ante
Tata Miro
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #58 : 03. Ožujak 2009, 17:23:58 »

evo i mene ovdje Smješko
šimun kako ste? jeste se naviknuli na umetak na nos? jel ga šimun vadi van? s čim ga ljepite? koliko ste ovaj put nosili kartončiće?
mi idemo u ponedjeljak u bolnicu pa nas avantura tek čeka. budući da je vama sve prošlo super, i nama će. sigurna sam:)) malo vam zavidim jer je sve ovo ipak iza vas.
Evidentirano
Šimun
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 33


Profil Email
« Odgovor #59 : 03. Ožujak 2009, 21:35:19 »

Mi smo super. Što se tiče stentića u nosu na to smo se navikli. Jedino se još nismo navikli kad ih stavljamo. To nam je nešto strašno Ljut
Za sada ne vadi stentiće iz nosa, ali još uvijek imamo kartončiće tako da ne znam kako će biti kad ih ne bude imao. Sutra idemo na kontrolu pa se nadamo da ćemo skinuti kartončiće. Nosimo ih već 4,5 tjedana.
Što se tiče ljepljena to je procedura. Prvo djelove stentića koji vire obljepimo micropore flasterom, a onda vivafix flasterom ljepimo za nosić. To nam za sada funkcionira. Drži mu po 24 sata, naravno ako ne kiše ili mu hrana ne izađe na nos.
Samo hrabro. Druga operacija je puno, puno lakša. Mislit ćemo na vas. Sirast
Jedino mi je žao  Tužan što se ni ovaj put nećemo vidjeti
Pozdrav i sretno
Evidentirano
 Str: 1 2 3 [4] 5
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.028 sekundi uz 18 upita.