Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 11:35:08 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: RASCIJEP OBUHVATIO DIO GORNJE CELJUSTI.....  (Posjeta: 19452 )
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« : 26. Svibanj 2008, 13:26:41 »

Pozdrav!Htjela bih vas pitati kako se rijesava gornja celjust jer nasem marku je rascijep i dio gornje celjusti negdje  mu fali za 2-3 zubica...dali se to operira ili...o tome stvarno malo znam i kad bi trebala 1. put otici sa njim kod stomatologa?Unaprijed hvala....
Evidentirano

pozz swima
tonci
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #1 : 29. Svibanj 2008, 10:21:45 »

Pozdrav,

vjerovatno se radi o rascijepu tvrdog nepca,ako sam dobro razumio ! On se operira zadnji,tj. cilj je da se što više zbliži rascijep.Sve vam to govorim iz vlastitog iskustva,naša je mala Tonka operirala tvrdo nepce sa 1.3godine,a što se tiče zubića za sada ništa,kad ispadnu mliječni zubići i kad narastu novi onda se ide kod zubara radi nabavljanja proteze.Eto toliko ,koliko smo mi upućeni.
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #2 : 30. Svibanj 2008, 08:54:03 »

Hvala na odgovoru mi za 5 mjececi trebamo ici na kontrolu tada cemo dogovorit drugu operaciju ,to jest mekog nepca tako da ce vjerovatno meko nepce operirat sa godinu i nesto. a cula sam da poslje mekog nepca treba bar proc godinu danma da se operira tvrdo,netnam koliko sam tu u pravu ali po tome tvrdo bi trebo operirat tek sa 2-2 i pol godine...Tak su mi rekle mame sa bolnice dok je marko bio na operaciji usne..... Smješko
Evidentirano

pozz swima
tonci
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #3 : 30. Svibanj 2008, 09:09:00 »

je,je,tako nešto,već sam uspio razumit,da, malo dulje traje,takva je praksa u Dubravi,ali neka,na kraju opet dođe sve na svoje. Mi smo uspijeli to sve riješit od jednom,tj.meko i tvrdo zajedno,postojao je mali rizik,ali za sad je sve ok,vidit ćemo,mada je već prošlo 1.5god. od te operacije.
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #4 : 30. Svibanj 2008, 10:00:39 »

Mi necemo moc doktor nam je reko najmanje tri operacije tak da se nemogu ni nadat na zalost al bit ce svbe u redu..Sanmo sto moj mali misic mora sve to prolazit 3 puta... Smješko
Evidentirano

pozz swima
mladic
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 2


Profil
« Odgovor #5 : 19. Ožujak 2009, 13:08:05 »

i ja imam isto to,i radit ce ce mi presadivanje kosti iz kuka u gornju vilicu.Danas se sve to moze rijesit,samo naprijed
Evidentirano
miro
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: ANTE
Postova: 21



Profil
« Odgovor #6 : 24. Ožujak 2009, 11:01:30 »

Za mladic
Ne znam kad napisete I JA IMAM ISTO . Da li je to Vase dijete ili VI (koliko onda godina imate). Kod mog Ante ( 4 su mu godine a operirao je usnu dva puta)nedostaje dio celjusti izmedju prvih zubica, pa bi volio znati hoce li isto vaditi iz kuka ili . Kada ortodontu?
Hvala unaprijed
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #7 : 14. Studeni 2009, 21:54:45 »

a vi se salite kak to mislite is kuka?
Evidentirano

pozz swima
miro
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: ANTE
Postova: 21



Profil
« Odgovor #8 : 17. Studeni 2009, 09:36:05 »

Pa kako rece "mladic" radit ce mu presadjivanje kosti iz kuka u tu prazninu celjusti. Ja nisam upucen , neki kazu da ce se ugradjivati proteza i sl. Evo prije mjesec dana smo malom Anti snimili ortopan i vidi se da novi zubici nisu ni zametnuti (mislim dvi jedinice i jedna dvica), a rascjep celjusti je na sredini. Ako je neko to vec odradio volio bih da to opise. Moj Ante sada ima 4,5 godine. Koliko operacija se radi i kada da se to sve rijesi. Zanimljivo, ne znam da li Vasi malisani pitaju : A STO JA NEMAM ZUBE, STO JE U MENE OVAKAV ZUBIC i sl. Postaju svjesni razlike od ostalih... Na koji nacin im objasniti premda su mali (eto 4,5 god). Hvala i pozdrav svim clanovima.
miro  Š?
Evidentirano
doc
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 35


Profil
« Odgovor #9 : 18. Studeni 2009, 19:25:53 »

Operacija o kojoj govorite zove se osteoplastika gornje čeljusti. Plastika kao i u nazivu plastika usne i nepca ne podrazumijeva ugrađivanje stranog materijala. Riječ ima korijen  u grčkoj riječi "plastikos" i znači oblikovanje. To u ovom slučaju znači oblikovanje gornje čeljusti. Gornja čeljust ima oblik potkove i čine ju dvije spojene kosti (lijeva i desna maksila). Kod rascjepa gornja čeljust nije u kontinuitetu i sastoji se kod jednostranih rascjepa od dva dijela, a kod obostranih rascjepa od tri dijela. Danas već kod operacije tvrdog nepca, u dobi djeteta od dvije godine, ako segmenti čeljusti nisu jako udaljeni, radimo tzv. gingivoperiosteoplastiku. Na taj način pokušavamo rano spojiti segmente čeljusti, postići koštani kontinuitet i izbjeći kasniju osteoplastiku. No to nije moguće napraviti kod rascijepa gdje su segmenti čeljusti jako udaljeni. Zbog toga u dobi od šeste do devete godine, a u suradnji s ortodontom, radimo osteoplastiku gornje čeljusti.
Operacija podrazumijeva umetanje kosti u dio gornje čeljusti gdje postoji rascjep na alveolarnom grebenu. Najčešće se uzima kost iz kuka. Rez na kuku je minimalan, nakon nekog vremena gotovo nevidljiv. Za manje defekte kosti može se uzeti i kost iz brade.
Nakon osteoplastike ortodont može nastaviti započeto liječenje. Sada postoje i preduvjeti da se trajni zubi iz gornje čeljusti "spuste" u novonastalu kost i dobije se potpuni zubni niz.
Na zadnjem sastanku Udruge nismo definirali temu predavanja. Sastanak je predviđen za iduću godinu, tako da do tada na forumu možemo dogovoriti teme koje bi bile najinteresantnije za članove. Osim toga na redovitim kontrolama na Klinici možete dobiti odgovore na sva pitanja.
Evidentirano
BarneyS
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 2


Profil
« Odgovor #10 : 23. Studeni 2009, 01:25:45 »

pozz svima!!
imam 21 godinu jos za koji mjesec. Prošao sam sve o tome što pišete i tu operaciju presađivanja kosti iz kuka u gornju vilicu. Operaciju je obavio pok. Dr. Bagatin, koji je i sve ostale operacije obavio. I evo sada je sve u najboljem redu, samo imao sam problem zbog zubi jer su bili svugdje razbacani po vilici, pa evo i dan danas nosim aparat za zube. Tu gdje mi je ubačena kost iz kuka nije mi nikao zub ali ovaj doktor što sam u njega za aparat je sve ostale zube posložio u red i sada izgledaju skoro pa savršeno. A tu gdje nemam zuba sad za koji tjedan bi i to trebao riješiti pomoću nekih mostova  Cerim se i umetanjem zuba. Nisam imao, ovo sto se ja sjecam i odkako sam postao svjestan sto je to kod mene, nikakvih problema i ako Bog da da i ovo prođe bez komplikacija i ja sam skoro pa sve riješio. Samo me zanima ako netko zna za ožiljak koji ostaje ima li ikakvih mogućnosti da se ukloni ili barem neke kreme koje bi pomogle pri tome.
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #11 : 02. Prosinac 2009, 08:58:21 »

imas kremu medgel ja sam sasvim zadovoljna snjom ozuljak se uopce neprimjecuje dode ti oko 300 kuna a imas je kupiti u rozom stepu..
Evidentirano

pozz swima
BarneyS
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 2


Profil
« Odgovor #12 : 07. Prosinac 2009, 22:00:33 »

ok hvala ti puno, moze jos samo jedno pitanje... posto je meni sada skoro 21 godina jel mozda malo kasno za te kreme... Stari moj mi je govorio da kad sam bio beba  Sirast da su kupovali neku kremu pa da nije bilo bas neke koristi od nje ali opet davno je to bilo mozda se i on dobro ni nesjeca cemu je ta krema tada sluzila... hvala unaprijed
Evidentirano
hrvatica
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 3


Profil
« Odgovor #13 : 29. Lipanj 2010, 21:07:31 »

Isto trebam tu operaciju ugradnje kosti iz kuka.Zanima me iskustvo onih koji su imali tu operaciju koliko vam je vremena prošlo od operacije,imate li probleme sa kukom kakvih,imate li probleme sa tom ugrađenom kosti,velika je to operacija,da te tako rastranđiraju i taj kuk,ajde sve što možete reći recite o tom jer mi je još samo to ostalo. Smješko Smješko Smješko Vrtim očima Vrtim očima
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.362 sekundi uz 17 upita.