Udruga Osmijeh
29. Ožujak 2024, 03:35:27 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Operacija rascjepa mekog nepca  (Posjeta: 25423 )
Dino
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 3



Profil Email
« : 12. Travanj 2008, 20:17:13 »

Imamo sinčića od 5 mjeseci koji ima rascjep mekog nepca. U Rijeci su nam rekli da će ga operirati kad bude imao 6 mjeseci. U međuvremenu su nam preporučili Dr. Kneževića pa nas zanima ako nam neko može točno reći kako funkcionira smještaj dijeteta i majke u bolnici, je li majka stalno s djetetom,spava li majka s djetetom i šta je s prehranom majke i tuširanjem jer u Rijeci majka mora puštati dijete samo i ići u drugu zgradu jesti i tuširati se.Budući da nam je sinčić već imao jednu operaciju znamo kako izgleda buđenje nakon operacije i da je nemoguće puštati tako malo dijete samo.
Evidentirano
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #1 : 13. Travanj 2008, 20:07:58 »

Dobro veče...

Evo odmah na početku vam mogu reći da i naš maleni ima rascjep mekog nepca i da ga operira Dr. Knežević, sa njegovih punih 3 mjeseca bili smo na operaciji usne i nosića a krajem 6 mj. ćemo saznati kada će biti druga operacija, jako smo zadovoljni doktorom jer dobro radi a i brine se o svojim pacijentima...
A što se tiče smještaja, majke su sa svojim bebačima u sobi, svaka soba ima svoje kupatilo s wc-om, a što se tiče hrane mama ima sva tri obroka i ne mora napuštati zgradu, a za malenog treba ponijeti njegovu hranu (bebimil ili sl.). U sobi otprilike budu tri do četiri mame, zavisi od gužve... znači majka se ne odvaja od svoje bebe, a i tata može ostati cijeli dan...što je nama majkama jako bitno jer se možemo malo odmoriti i sve to podijeliti sa svojim najdražim...

Ako vas još što zanima, pitajte...pišite

Pozdrav  Smješko
Evidentirano
Dino
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 3



Profil Email
« Odgovor #2 : 15. Travanj 2008, 18:07:53 »

Hvala na odgovoru, ne mogu vjerovati da je takva razlika u tretmanu u bolnici, mi smo se ovdje u Rijeci strašno razočarali i mogu reći da mi je to bilo jedno od njstrašnijih iskustva, a sada mi je lakše jer znam da se neću morati odvajati od sinčića, a i veliko olakšanje je što i tatu puste. Zanima me znate li možda šta je sa hranjenjem, tj. kako beba jede jer mi ga sada hranimo na bočicu, a dobili smo puno različitih informacija pa čak i tu da više neće smjeti jesti na bočicu.
Veliki pozdrav i od srca hvala!
Evidentirano
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #3 : 15. Travanj 2008, 21:07:11 »


ma nema na čemu, zato i postoji forum da si međusobno mame i tate mogu pomoći i pružiti podršku... Smješko
nisam znala da je u Rijeci tako loše ali dobro hvala bogu pa imamo Zagreb u kojem su uvjeti eto bolji, a što se tiče hranjenja poslije operacije, naravno svi smo puni nekih informacija ali eto mi smo pitali doktora sada kada smo bili na kontroli i rekao je da može papati na bočicu poslije operacije mekog nepca, ali uz pomoć mame znači da mama tiska i da duda ne ide preduboko u usta da dudica ne bi povrijedila nepce.

Ne bi bilo loše da ga polako učite papati na kašičicu, mi smo našem Matiji od 5 mj. miksali krutu hranu, tako je papao mjesec dana i onda smo mu samo gnječili, bez miksanja da počne polako žvakati i da nauči sam gutati i uspjeli smo, tako da je ujutro i prije spavanja bočica a preko dana tj. dva obroka kašica.

Pozdrav i velika pusa vašem bebaču
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #4 : 17. Travanj 2008, 08:04:14 »

Pozdrav!Mi smo sa operacije usne dosli prije nekih tjedan dana...A na kontrolu smo naruceni tek za ste mjeseci.A maleni mi jos treba operirati tvrdo  i meko nepce  te dio gornje celjusti negdje oko pol< centimetra...P posto smo naruceni tek na kontrolu za 6 mjeseci predpostavljam da ce operacija tvrdok nepca biti tek za godinu i  pol dana... nije li to prekasno u odnosu da jos mora operirat tvrdo nepce i celjust....pusa svim andelcicima Poljubac Poljubac Poljubac
Evidentirano

pozz swima
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #5 : 17. Travanj 2008, 13:03:48 »

Mi smo meko nepce operirali tek sa 17 mjeseci a tvrdo ćemo ove godune u 9. mjesecu znaći tek sa 2 i pol godine tak će i vama vjerovatno ispast oni neće baš žurit radi razvijanja donje čeljusti!
Evidentirano
Dino
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 3



Profil Email
« Odgovor #6 : 17. Travanj 2008, 19:56:01 »

Budući da naš maleni bljucka na nosić nismo mu do sada davali ništa osim majčinog mlijeka i malo bebimila pa nas zanima da li ste vi imali takvih problema i kako je bilo sa kašicom jer nas je strah da i to ne bljucne na nosić
Evidentirano
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #7 : 17. Travanj 2008, 22:01:57 »

odlično što mama ima još mlijeka a i bebimil nije loš  Sirast, našem malcu je hrana išla na nosić dok nije naučio gutati, borili smo se i vjerujte bilo nam je teško gledati kako se i on pati s nama ali kao što sam rekla uspijeli smo,naravno da je bilo straha ali sve je to za njegovo dobro, već dva mjesca nam je nosić čist, bez hrane  Smje&#353;ko, nismo htjeli forsirati kada je išlo, išlo je a bilo je dana kada smo papali samo bočicu, jednostavno smo mu htjeli ponuditi i drugu hranu, što nam je predložila pedijatrica a i Dr.Knežević, a on je to jako dobro prihvatio...

pozdrav
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #8 : 18. Travanj 2008, 10:04:14 »

i ja mislim da bi mu vec polako mogli davati i krucu hranu .Mom Marku isto zna ponekad hrana ici na nosic ali u zadnje vrijeme sve manje..Na savjet pedijatra presli smo na krucu hranu jer mu mljeko samo po sebi vise nije dosta jako... :)poz...
Evidentirano

pozz swima
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #9 : 18. Travanj 2008, 15:29:51 »

...kako je maleni Marko poslije operacije? kako podnosi kartončiće od čokolina  Sirast?
Naš Matija ih je znao skinuti pa su ručice samo išle prema usni, valjda kako je rana zarastala tako ga je svrbilo ali izdržali smo tih mjesec dana, a onda sve što je dohvatio ravno u usta i grickanje je počelo  Smje&#353;ko.
Kako ste vi, stignete li se malo odmoriti?   

...pozdrav
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #10 : 19. Travanj 2008, 09:17:41 »

Hvala na pitanju..Maleni Marko je dobro ranica mu je jos malo crvenkasta ali ju mazemo...Skinuli smo mu kartoncice sa rukica i ocito je u ta dva tjedna zaboravio ih stavljati u usta samo ih gleda..... Sirast Aponoci nekim ih je cudom svaku noc uspio skinuti Smje&#353;ko pa cak i bolnici kad su mu jos sestre vezale....Oni su prave male mustre  Cerim se snadu se nekak... Sirast A kAko je vas Matija ,dal mu se dobro ponasa ozuljak i  koliko je on imo dugo to crvenilo ak nije problem....pozdrav..... &#352;?
« Zadnja izmjena: 19. Travanj 2008, 09:24:21 drabek » Evidentirano

pozz swima
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #11 : 19. Travanj 2008, 21:23:39 »

...dobro veče
Naš mali cvrčak super napreduje a što se tiče ožiljka, mislim da je imao to crvenilo oko mjesec dana,malo nestane pa dođe ali sada je evo boje kože, vidi se samo bijela crtica i to još uvijek mažemo, zadovoljni smo i iskreno neće nam smetati ni ako ostane jer nam je najbitnije samo da fino papa... Smje&#353;ko, a što se tiče kartona, super što ih možete skinuti i što maleni neće ništa stavljati u usta, dali vam dobro papa?
Mustre su da, tako mali a već kuže neke stvari  Sirast, a što ćemo s njima kada su na tako mali i cukreni  Sirast

Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #12 : 21. Travanj 2008, 07:57:51 »

Ma meleni papa ko zmaj.... imam osjecaj da ga nikak nemogu nahranit.... :)cim pocne malo cmoljit sigurna sam da je gladan ....i je...Ocito nadoknaduje ono sto  nije u bolnici papo kak treba a prva 2 -3 dana poslje operacije skoro nikako... Cerim se Neka mi samo papa umirala sam od brige ta 2-3 dana kada nije htio ...Imalqa sam osjecvaj da hoce a da nezna kak i da ga boli Pla&#269;....
« Zadnja izmjena: 21. Travanj 2008, 08:02:36 drabek » Evidentirano

pozz swima
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.065 sekundi uz 17 upita.