Udruga Osmijeh
20. Travanj 2024, 11:29:01 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: kada se operira rascjep  (Posjeta: 13589 )
martina33
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 15


Profil Email
« : 08. Travanj 2008, 17:56:36 »


saznala sam da beba ima rascjep gornje usne sa desne strane. koliko je sad vidljivo nepce je ok (iako je to sada teško reći, prije rođenja bebe).
molim vas odgovor, na pitanje: Kada bebe sa rascjepom mogu na operaciju (ako je samo meko tkivo - usna).
termin poroda je 31.05.
nisam iz Zagreba, pa me interesira da li je bolje da se porod obavi u Zagrebu (da li ima nekih prednosti) ili ne.
Bilo kakve druge informacije su dobro dosle, pošto mi je sve ovo novo i malo smo svi u šoku. ).

hvala
Evidentirano
koki
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 3


Profil
« Odgovor #1 : 08. Travanj 2008, 22:16:48 »

Draga Matina,
glupo je reći da se ne brinete ali zbilja nema razloga za to.na vrijeme ste saznali i na vrijeme će sve biti i sređeno.Mislim da se usnica može operirati u dobi sa 3 mjeseca, tj.kada dijete ima 5 kg, uredne krvne nalaze i kada nije u infektu (virozica).odite u caffe osmijeh link i vidjet ćete jako lijepe rezultate operacije usnice.Mišljenja sam da bi bilo dobro da se konzultirate sa doc.dr.sc..Kneževićem-njegova adresa je na našoj web stranici, maksilofacijalnim kirurgom iz KB Dubrava (koji odlično operirira).On će vam dati savjet da li da dođete roditi u Zagreb ili ne!
Nemojte očajavati,sada je najbitnije da smireno i lijepo rodite, te dodatno ne šokirate svoga anđela/anđelu.Rascjep usnice je nešto što je rješivo i oko čega ne treba praviti problem.Djeca rođena s rascjepom usne i /ili nepca su zdrave bebe. osim što im se u ranom intrauterinom razvoju nije spojila usnica ili nepce!moja curica je rođena sa rascjepom mekog i tvdog nepca i rekla sam_ako se nešto trebalo desiti, dobro da je nešto što se dade "popraviti".Zapamtite:Stvari i život su onakvi kako ih mi sebi postavimo i kako se prema njima odnosimo!Na vrijeme ćete dobiti sve informacije i sa svime biti upoznati.šok je neminovan ali morate biti jaki zbog bebe (ako ćete roditi u Zg javite da vas netko od nas mama iz Udruge posjeti u rodilištu i pomogne sa savjetom).Ako ne, javite u kojem ste mjestu, možda i tamo imamo nekog od roditelja pa ćemo nešto organizirati.
Želim Vam da se do termina poroda mirno naspavate!
 Poljubac :-*Mislimo na vas i uz vas su svi članovi i stručni suradnici Udruge "Osmijeh"! Poljubac Smješko
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #2 : 09. Travanj 2008, 00:46:30 »

Evo samo da ti i ja kažem da te potpuno razumijem jer i ja čekam bebu sa rascjepom i termin mi je 20.06. I mi smo doživjeli šok, ali smo sad već ok i dosta se informiramo o tome i po prilici znamo što nas čeka. Ja moram priznati da trenutno uglavnom visim po forumu za trudnice i pripremam se za bebu, a kad dođe onda ću vjerojatno više biti tu.
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #3 : 09. Travanj 2008, 11:32:53 »

Draga martina ...Nemoj se previse brinuti jer se sve to da srediti...Moj marko je upravo danas doso sa bolnice operiro je usnu...mozda bi bilo bolje da rodis u zagrebu jer ovdje su vise imformirani o tome..beba da moze ici na operaciju mora minimalno imati 5 kg...vise manje na operaciju se ide vec sa 3 mjeseca starosti ali to ovisi i o zdravlju djeteta doktora i kilazi...pozdrav....I nemoj se previse brinuti Smješko
Evidentirano

pozz swima
martina33
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 15


Profil Email
« Odgovor #4 : 09. Travanj 2008, 16:04:00 »

Pozdrav svima i hvala vam na odgovorima i podršci. Nisam se nadala ovoliko odgovora u tako kratko vrijeme.
Vidim da ima još dosta ljudi sa ovim problemom i žao mi je da je tako ali s druge strane mi je drago da se imam kome obratiti, pitati za savjet i sl.
Još jednom puno hvala. Malo nas je umirilo, kada smo pročitali odgovore ljudi sa istim problemom.

Ako netko ima još kakve dodatne korisne informacije, neka napiše, a ja ću svakako sve što saznam podijeliti s vama na forumu.
Svim malim anđelima želim puno, puno ljubavi i zdravlja...

pozdrav
M...
Evidentirano
doc
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 35


Profil
« Odgovor #5 : 09. Travanj 2008, 17:43:27 »

Rascjep usne operira se kada se ispune osnovni anesteziološki kriteriji za prvu operaciju (10 tjedana starosti, 5 kg tjelesne težine i hemoglobin u krvi > 100). Bitan preduvjet je da je beba zdrava i dobrog općeg stanja (da je prošlo minimalno dva tjedna od zadnje "prehlade" ili uzimanja antibiotika ili također barem dva tjedna od cjepljenja). Kod nas na Klinici uglavnom se operacije i izvode u vremenskom periodu ud 3-6 mjeseci starosti.
Danas pojedini kirurzi (uglavnom na pojedinim mjestima u SAD-u) operiraju usne puno ranije, pa i na sam dan rođenja djeteta. Razlog je bio da bi ožiljak bio što manje uočljiv. Iskustva nakon takvih ranih operacija su pokazala da postoperativni ožiljci nisu bolji, a sigurno je veći anesteziološki rizik operacije djeteta nekoliko dana starosti i nekoliko mjeseci. Inače u operacijama rascjepa ne treba biti "previše agresivan". Ovo nisu hitne operacije i treba dijete "uhvatiti" u najboljem općem stanju za operaciju što je preduvjet za brz postoperativni oporavak. Također efekt operacija usne pokaže se tek nakon nekoliko mjeseci od operacije a ponekad i do godinu dana. Cijelo to vrijeme ožiljak "reagira" i cijeli. U početku crvenilo usne može se ponovno "povlačiti" prema nosiću, ožiljak može reagirati na promjene vremene, pa čak i u toku dana može biti crveniji i svjetliji. Sve su to normalne faze cijeljenja. I još nešto je važno da svaki organizam individualno reagira na ožiljak.
Dijete sa samo rascjepom usne može se dojiti što je vrlo važno i to treba podržavati.
Pozdrav
dr Knežević   
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #6 : 10. Travanj 2008, 10:55:24 »

Pozdrav...Jucer sam izasla iz bolnice sa svojom malom bebicom i mogu vam reci da se vidi da se jako brinete za svoje pacjente..I ako je mog maloga operiro dok,Orihorec ..Svida mi se sto svoje pacijente posjecujete vise puta n dan... Smješko
Evidentirano

pozz swima
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.098 sekundi uz 19 upita.