Udruga Osmijeh
19. Srpanj 2018, 17:16:09 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti:
Poštovani roditelji,

Pozivamo vas na sastanak Udruge i zajednicko druzenje 27.travnja 2018. u 17 sati na Edukacijsko - rehabilitacijskom fakultetu, u prostoru Centra za rehabilitaciju, dvorana Plitvice.

Na sastanku cemo predstaviti slikovnicu "Lako je biti hrabar" dr Bibiane Vitković. Slikovnica na pristupačan ali ujedno i edukativan način opisuje multidisciplinarni tijek liječenja rascjepa usne i nepca.

Tim Udruge "Osmijeh"

Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Pozdrav, novi sam ovdje pa ako moze malo savjeta i nekih informacija  (Posjeta: 733 )
Mijo Nad
Newbie
*

Profil Email
« : 05. Siječanj 2018, 19:18:18 »

Pozdrav.

Moje ime je Mijo imam 21 godinu, roden sam u Vinkovcima i imam obostrani rascjep nepca mislim da imam najtezi oblik vamo a forumu jer ujedno imam problem i sa celjusti te sam morao nosit aparatic dosta dugo no nista se od onda nije sredivalo te je uvijek odgovor bio kada mi se zubi isprave da dodem, inace prosao sam kao mali dosta operacija i sta ne ali sudeci po drugim slikama i iskustvima drugih mislim da mogu slobodno reci da sam ja ostao "unakazen" posto jos uvijek imam rascjep nepca, tesko disem kroz nos, nerazumljivo pricam, otezano govorim, dosta slova jako tesko izgovorim ne mogu reci pravilno reci š,č,ć,đ pa tu jos uvijek su tragovi na usnama i iskrivljen nos i mogu reci da sam dosta i propatio kroz odrastanje od ruganja do maltretiranja i da zbog financijski situacija mi je stalno putovanje za zagreb tesko i tako je na tome i ostalo otkako sam nosio i skinio aparatic zbog stalnih odlazaka za zagreb, nosio sam aparatic cca preko 5 godina ako se ne varam ali meni iskreno to smeta i kako da kazem boli me dusa sto mozda nikad necu to sredit, sto ce mi dosta snova i mastanja pasti u vodu... Doktor koji mi je radio mislim da je bilo u Klajicevoj u Zagrebu  tadasnji doktor Cigit mislim da je sad pokojan inace i sestra mi je rodena sa istim slucajem no ona je u dubravi bila ako se ne varam i doktor joj je bio ne mogu se sjetit no ako sam negdje pobrkao sa doktorom Cigitom ispricavam se, no sadasnji joj je dr. Knezevic, i nakon njega (mog doktora) cesto sam se susreto di go smo trazili da mi se nesto napravi sanira cesto bi rekli idite tamo di su vam to radili da izvinem sad na rijecniku mi se necemo zaj*bavat i ispravljat tuda sranja jer ocito da je tako napravito i ostavljeno nedovrsenog posla... Bio sam u zagrebu da mi se makar korekcije aprave nosa i usana da mi se olaksa koliko tolko ali su me poslali kuci da citiram mi ti mozemo to napravit ali odi kuci i dobro ramisli iako sam dosta dugo cekao i cvrsto odlucio na to od strane doktora Knezevica jer kao sto mi je jos rekao da bi morao nosit jos aparatic cca 5 godina te da bi se onda moglo sve u fullu napravit iako sam ja htjeo da mi se kolko tolko olaksa i ispravi nos i usne jer em sto otezano disem, oteano govorim uz to i ne osjetim tj nemam osjetilo njuha... tu sam prakticki odustao nakon toga i sve mi je palo u vodu, odlasci zubarima necu ni da komentiram ne znam iskreno tesko mi je i da pisem jer izgubio sam jednostavno volju i nekako sam se i pomirio s time ali opet imam tu neku nadu i zelju da to sve napokon rijesim pa makar samim korekcijama pa ako moze kakvih savjeta, informacija dali bi se ikako sta moglo poduzet, napravit mogu i cak i odgovarajuce slike stavit ako bude bilo potrebno bilo sta ali vas molim da netko i odgovori i komentira, znam da je dosta nepovezano napisano i to ali mislim da ce te razumijeti te da ce netko komentirat
« Zadnja izmjena: 05. Siječanj 2018, 20:56:55 Mijo Nad » Evidentirano
doc
Newbie
*

« Odgovor #1 : 07. Siječanj 2018, 00:15:01 »

Poštovani Mijo
Razumijem Vaše nezadovoljstvo dosadašnjim liječenjem. Na prvom pregledu kod nas u ambulanti, prije godinu dvije, razgovarali smo o daljnjem liječenju. Postoje dvije mogućnosti: liječenje koje dugo traje ali je dugoročno bolje jer će ispraviti položaj zuba, a izgled nosa i usana će biti bolji. To uključuje liječenje ortodonta i kirurga ali sigurno ne tako dugo kako ste naveli. Ako u Vinkovcima nemate ortodonta mogu Vam dogovoriti ovdje jedino to podrazumijeva česte dolaske u Zagreb.
Druga mogućnost je djelomično rješenje vezano uz izgled nosa i usne. Dodjite na kontrolu pa možemo razgovarati ponovno o obje opcije. Ako imate bilo kakve dileme uvijek ste dobrodošli u moju ambulantu.
Pozdrav
dr Knežević
Evidentirano
Mijo Nad
Newbie
*

Profil Email
« Odgovor #2 : 07. Siječanj 2018, 01:51:50 »

Poštovani doktor Knežević...

Za moje nezadovoljstvo ne mogu kriviti vas jer nisam bio vas pacijent, bio sam pacijent drugog doktora i pacijent druge bolnice gdje sam ostao na nekih 50% ne dovrsen... Pricao sam sa roditeljima i doktor mi je bio Bagatin u Klajicevoj bolnici tako da se odma ispricavam na prijasnjem postu iznad gdje sam napisao malo krive informacije jer nisam bio siguran posto smo ja i sestra radeni u 2 razlicite bolnice i kod 2 razlicita doktora pa mi se sve to malo pomijesalo... Iskreno drago mi je sto me se sjecate i sto ste me zapamtili i sto ste mi se javili te vam mogu reci isto tako da se jako dobro sjecam naseg razgovora a sto se tice te opcije to sam otprilike rekao nekih 5 godina jer sve su to neke pretpostavke pa tako i ja isto pretpostavljam jer sam i sam nosio oko cca 5 godina aparatic sto je stvarno dug proces bio da mi se zubi nekako isprave no da sam ga jos nosio to bi vec mozda i vec bilo rijeseno ali zbog stalnih odlazaka u zagreb, problema sa financijama i izostancima iz skole je stvarno bilo tesko sve to podnosit te sam bio primoran skinuti aparatic i sve je tu stalo. Da bi opet stavljao i nosio aparatic prvo bi zube sve morao ponovo rijesavat zahvaljuljuci doktorima i zubarima sto su me zapustili i sto su mi zubi u katastofa stanju, te im se ovim putem mogu samo zahvaliti na tome sto ja zube moram rijesavat uz dugo cekanje po osijeku i dalje, sto mi se jedan te isti zub popravlja svakih 15 do 30 dana a ostali zubi cekaju, vec su mi 2 zadnja ili prezadnja na ljevoj strani pukli do mesa te se sad bi 15 tog u ovom mjesecu kada sam narucen u osijek kako cekam nekih cca 2/3mjeseca uz to ta 2 zuba su mi pukla prije nekih cca 6mj i uz ovo cekanje je skoro 1 godina kako ja ima takva 2 zuba, te mi je 1 prednji zub isto napukao na pola ali se ne vadi vec ce iznova i iznova popravlja te ucestalo imam bolove i problema sa zubima kao sto su zubobolja, glavobolja, nervoza itd... Drugo problem je sto je meni nakrivljen nos te ja kako bi mi mama rekla pricam kroz nos vjerovatno zato sto mi je ljeva strana nosnice nekako zacepljena i tesko mogu disati kroz nos, onda tu je naravno taj problem sa nerazumjevanjem sto mi zadaje problem odnosno sto me ogranicava u trazenju posla, pricanju s nekim nepoznatim kao sto su ragovori za posao itd... vrlo cesto se nadem u neugodnoj situaciju da moram pisati na papir sta sam rekao ili voditi curu ili nekog s kim sam odrastao da mi sluzi kao prevoditelj o.O te mi to ogranicava trazenju posla i slicnome, uz to i tesko odrastanje koje je dovelo do toga da se jednostavno posve povucem u sebe i ne izlazim nigdje i ucestaloj depresiji ne brinite bio sam cesto kod doktora i psihologa ali mogu jedostavno mogu reci da mi nisu pomogli jer jednostavno se taj problem ne moze rijesiti samo tako kada je sve to ostavilo oziljak, ranu u mom odrastaju. Iako sam pomalo cudan decko i sve to mogu vam reci da sam stvarno inteligetan i pametan a sto je najbitnije jako sam u nekim situacijama optimistican i realistican te stvarno imam razumijevanja i jako puno strpljenja te su mi mnogi koji su sa mnom pricali o nekim ozbiljnim stvarima uvijek u sali rekli koliko ja zapravo imam godina jer mi nisu vjerovali koliko dobro razumijem i znam slusat i pricat s nekim kao da imam nekih 40tak godina pun iskustva i koji je dosta prosao u zivotu no istina je da imam 22 godine i da sam stvarno dosta prosao u zivotu od onih najgorih situacija u mom zivotu pa do onih i ljepih treutaka kojih je bicu iskren jako malo... Ja se u zivotu bas i ne smijem jer kao sto sam prethodno napisao sve je to odrastanje ostavilo neku promjenu i trag na meni koji se vrlo lako primjeti a iskreno volio bi se vise druit s ljudima, uzivati, smijati se bit nekako opusten... Te se iskreno nadam da ste voljni sa mnom popricat ponovo o mogucim operacijama i mogucem nekom rijesenju ja znam da vi imate najbolje namjere i da vi znate bolje ali vas ono jednostavno zelim zamoliti da se pokusa nesto napraviti jer ako se ne varam i ako se dobro sjecam ono sto sam ja zahtjevao je moguce ali ne i efikasno jer se ne bi dobio savrsen oblik kao sto ste vi zamislili i znate no po nekim mojim pretpostavkama ja bi trebao izgledat normalnije nego sada i ako se dobro sjecam ja bi trebao normalnije pricati sto bi mi mogo puno znacilo i pomoglo te isto tako ako ne ne varam da mi se ponovo sve to moglo napravit samo sto bi to za mene zanacila patja i zajebancija da izvinem na jeziku jer bi zadalo duplog posla nego sa prvom opcijom no kao sto sam napisao ja ako bi vec normalnije izgledao i pricao to bi a mene znacile duplo vece sance trazenju posla koji bi mi omogucio stabilost sa financijama koje bi mi kasnije pomogle u nastavku mog problema sto ukljucuje stalne odlaske za zagreb dok ovako bez posla si ja to nazalost ne mogu priustit a isto tako vjerujem da bi mi se i zivot promjenio na bolje... Znam da sve to zvuci malo fantazija i uvelicano ali tako je kako je nemam vam sta lagati ja iskreno zbog mog problema ne mogu naci posao ljecenje i zubari necu ni da komentiram toliko za sad te vam ostavljam svoj e-mail oko daljnih razgovora i dogovora jer imam u planu jos da se cujemo i dogovorimo oko termina i toga te vas molim da razmislite i da mi se javite kao sto ste napisali oko mogucih rijesavanja... mijo.vkci@hotmail.com...
« Zadnja izmjena: 11. Siječanj 2018, 22:59:51 Mijo Nad » Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.075 sekundi uz 16 upita.