Udruga Osmijeh
23. Travanj 2024, 09:02:02 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Dragi prijatelji,

Udruga Osmijeh ove godine organizira prvi tjedan svjesnosti o rascjepima usne i nepca u Hrvatskoj koji će se održati od 4. do 12. svibnja 2024.

Projektom "Ljepota je u svakom osmijehu" ćemo široj javnosti dati priliku da se educira, podrži našu zajednicu te da proširimo poruku o važnosti integracije i podrške osobama s rascjepom usne i nepca.

Obilježavanje našeg tjedna započinjemo s prigodnim eventom te Vas ovim putem pozivamo da nam se pridružite.

Datum i vrijeme održavanja: 04. svibnja 2024. u 10:00

Mjesto održavanja: Bogovićeva, Cvjetni trg, Zagreb 

Kako bi olakšali širenje naših poruka otvorili smo javne facebook i Instagram profile na kojima objavljujemo edukativni, informativni sadržaj ali i priče naših malih osmijeha.

Facebook
Instagram

Zajedno smo jači 🙂

 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: kada krenuti na redovne vježbe  (Posjeta: 7612 )
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« : 14. Siječanj 2016, 20:23:40 »

Dobra večer
Moja Franka ima 2.8 god i ja bih htjela da ide kod logopeda. Mame s kojima se čujem djeca jako rano idu na redovne vježbe, a nama je naša logopedica rekla da je to još rano i da ima veliku gužvu, da tako malena djeca idu u Osijek (iz Baranje smo), što mi uopće nije važno. Vozila bih ju gdje god. Da li trebam neku Vašu preporuku ili kako da ubacim Franku? Kada sam pitala našu logopedicu može li ju primiti još je rekla da se prvo savjetujem s Vama. A kod Vas planiramo doći tek na ljeto kada budemo išli ortodontu, dugo mi je to za čekati. Možete li mi preporučiti nekoga iz Osijeka?
Hvala puno i šaljemo Vam snježne pozdrave Smješko
Evidentirano
Ana Dembitz
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 12


Profil Email
« Odgovor #1 : 21. Siječanj 2016, 12:56:36 »



Poštovana,


najprije Vam se izvinjavam da ste na moj odgovor čekali malo duže. Vjerujte da je tekući posao obim.
Iz Vašeg pisma ne znam da li je Vaša Franka bila kod mene u sklopu kontinuiranog praćenja našeg tima za rascjepe. Vjerujem, znam da kolegica u Vašem  mjestu ima mnogo obaveza i mnogo posla. Moj je stav da dijete s bilo kojim oblikom rascjepa treba biti u stalnom praćenju i eventualnoj terapiji (ovisi o statusu djeteta, a ne o dobi) logopeda. Rana logopedska intervencija je dominantno rad s roditeljima, savjetovanje i instruktaža roditelja, a u težim slučajevima logoped radi s djetetom u prisustvu roditelja. Reprezentativan broj naše djece (djece s rascjepom) ne treba intenzivan logopedski tretman već longitudinalna praćenja, ako roditelji sustavno provode savjete logopeda. Ako dijete ne prati kalendar razvoja potrebno ga je što prije uključiti u terapiju. Kada i kako često odlučuje logoped koji pozna dijete, moguće je i poželjno konzultirati  logopeda stručnog tima.

Srdačno!

Ana Dembitz
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.022 sekundi uz 19 upita.