Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 13:31:22 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Vasi savjeti nakon operacije usnice  (Posjeta: 18067 )
Laika
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« : 30. Lipanj 2014, 15:56:55 »

Prije svega veliki pozdrav svima na forumu, mi smo novi ovdje. :-) Majka sam djecaka od tri i pol mjeseca rodjenog s obostranim rascjepom usnice te rascjepom mekog i tvrdog nepca.  Za dva tjedna idemo na prvu operaciju usnice. Molila bih ako imate kakve savjete sto i kako nakon operacije. Svaka informacija je dobrodošla!  Smješko Hvala i pozdrav!
Evidentirano
Dani
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 22


Profil
« Odgovor #1 : 30. Lipanj 2014, 17:11:23 »

Lijep pozdrav i cestitke na malom djecaku Smješko

Moj savjet je da malenog, ukoliko hoce dudu, vec sada polako odvikavate, jer poslije operacije dudu nece smjeti. Imat ce kartoncice na rukama da ih ne moze savijati, pa nece moci ni prstice stavljati u usta. To bi mu moglo smetati, pa zbog toga govorim da ga je bolje sada odvikavati ako je moguce.

Gdje i kod koga idete na operaciju?
Evidentirano
Laika
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #2 : 30. Lipanj 2014, 20:49:57 »

Hvala!!  Cerim se  Dudicu uopce nije ni koristio, procitali smo da mu moze stvarat problem nakon operacije pa mu je nismo ni dali. Bili smo na pregledu u Zagrebu kod doktora Knezevica i on ce ga operirati. Kako je protekao vas prvi dan nakon operacije? Da li je boravak u bolnici i operacija jako utjecala na ritam vaseg djeteta koje je imalo prije svega toga?
Evidentirano
Dani
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 22


Profil
« Odgovor #3 : 01. Srpanj 2014, 09:23:04 »

Mi smo isto kod dr Knezevica. Osim sto je on vise nego odlican, sestre na odjelu isto tako znaju sto rade, pa samo slusajte njihove savjete. Obicno nakon operacije treba malo vremena da se djeca prilagode na novu situaciju i hranjenje, ali sestre ce vam tu puno pomoci, ne brinite. Mi nismo imali problema nakon operacija. Prvi dan su obicno pospani, a dobiju i cepice protiv bolova i temperature, pa ih i to dodatno uspava. Moj savjet je da ponesete dovoljno sipercica, slinceka ili kako to vec zovete, jer je puno lakse mijenjati njih, nego dijete, koje ima kartoncice na rukama, stalno presvlaciti. Ponesite kolica, mogla bi vam jako dobro doci.
Evo, sto god mi bude padalo na pamet, napisat cu Smješko
Evidentirano
barbi26
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 4


Profil
« Odgovor #4 : 01. Srpanj 2014, 16:28:44 »

Laika mi idemo na operaciju 23.7. meko nepce, vi?
Evidentirano
Laika
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #5 : 01. Srpanj 2014, 17:34:59 »

Dani hvala na info, bas sam se mislila ponijeti kolica ili ne, eto sad znam sta cu :-)
Barbi nama je prijem u bolnicu 14.07., operacija dan ili dva iza, nisam sigurna kad tocno...Vjerovatno cemo se onda i sresti u bolnici jer cemo mi ostati dok se ne izvade savovi, nismo iz Zg,
Evidentirano
barbi26
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 4


Profil
« Odgovor #6 : 02. Srpanj 2014, 11:40:42 »

bilo bi mi drago da bude još netko od bebača s nama, to bi bilo super! mi ćemo se vjerovatno trebati javiti 22.7. taman smo krenuli s prikupljanjem nalaza prije op
Evidentirano
Laika
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #7 : 02. Srpanj 2014, 12:58:26 »

Moj sin se zove Luka pa kad dodjete pitajte sestre da se mozemo i upoznati  Smješko I mi prikupljamo nalaze, bas jutros smo radili EKG i bris grla i nosa, jos sutra neke pretrage i gotovi smo. Sad sam najvise u strahu da mi se ne prehladi prije operacije, na svako kihanje i kasljanje srce mi se spusti u pete.
Evidentirano
DALIA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 44


Profil Email
« Odgovor #8 : 03. Srpanj 2014, 07:25:59 »

Draga Laika,
Ja sam nona male Dalie i jako puno mi je pomogao ovaj forum i savjeti roditelja koji su prošli operaciju.Mi smo prošli već dvije operacije,usne i meko nepce i jako smo zadovoljni rezultatom.Bili smo kod doktora Kneževića i već sam nebrojeno puta rekla na ovom forumu sve naj,naj što se može reći za njega i sestre na njegovom odjelu.To vam jako puno znači kad ste u bolnici i pogotovo kad idete prvi put i ne znate što vas čeka.
Nemojte se ništa bojati sve će proći u najboljem redu samo slušajte doktora i sestre.Dalia se rodila sa rascjepom usne,mekog i tvrdog nepca i zubnog grebena.Nakon dvije operacije ima samo mali rez iznad usne koji je skoro pa i neprimjetan i nosić joj super izgleda.Pokušavala sam staviti slike ali ne uspijevam.Želim vam sve najbolje i da vam sve prođe u redu i ako imate bilo kakvih pitanja slobodno pitajte.
Srdačan pozdrav
Evidentirano
Laika
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #9 : 03. Srpanj 2014, 21:48:10 »

Puno vam hvala na lijepim rijecima! Smješko Lijepo je čuti da su operacije vase unucice bile uspjesne! Ovaj forum je i mene dosta ohrabrio, savjeti su odlični, a kad sam vidjela slikice djecice koja su prosla operacije bilo mi je puno lakse.
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #10 : 06. Srpanj 2014, 14:15:53 »

Pozdrav! Ja sam mama male Franke!
Mi smo prošli već dvije operacije i u devetom mjesecu idemo na dogovor za treću! Moja je malena odmah jela i pila i sve je prošlo super! Moj savjet je samo sa budete što mirniji i da prihvatite situaciju što mirnije kakva god bila! Svako je dijete drugačije, ali svako dijete treba psihički stabilnu majku pored sebe! Teško je, sve smo svjedoci toga, ali što je tu je i bebama možemo puno olakšati ako smo mirne!! Eto... nadam se da ćete pokušati i bit će Vam lakše! A što se tiče ožoljaka i svega, gledam moju Franku i ne mogu ni sama vjerovati kako je rascjep izgledao a kako sada izgleda moja malena ljepotica! Slike su u galeriji, možete pogledati! Lijepi pozdrav i samo hrabro!
Evidentirano
barbi26
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 4


Profil
« Odgovor #11 : 09. Srpanj 2014, 12:53:39 »

malecka, Franka je predivna, divne velike plave okice!

Hvala na savjetu. Ja inače nisam neki paničar, i pokušati ću biti što pribranija, ali vidjeti svoje dijete u bolničkom krevetiću je samo po sebi stresno. Ja se zapravo najviše bojim kartončića na rukama jer mislim da će ju to jako nervirati. Ne znam koliko dugo ih mora nositi kad se radi o mekom nepcu. Ona inače ne stavlja ruke u zube, nema dudu, ali puno se koristi rukama i povremeno si stalja igračke u zube, ali velike koje ne mohu cijele stati u usta uglavnom ih samo liže. jel ni to ne smije?
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.121 sekundi uz 18 upita.