Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 21:15:54 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: operacija mekog nepca  (Posjeta: 17551 )
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« : 10. Ožujak 2008, 13:17:04 »

krajem trećeg mjeseca idemo s Matijom na kontrolu i kao što smo već napisali idemo dogovoriti kada će biti druga operacija mekog nepca, pa bi vas molila ako mi možete napisati svoja iskustva, kako su maleni prihvatili papicu, kako im je poslije operacije...zabrinuta mama svoga anđelka
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak 2008, 14:01:35 osmijehadmin » Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #1 : 11. Ožujak 2008, 11:57:13 »

Pozdrav rado bi ti odgovorila ali istinu neznam .dali mi mozes molim te reci koliko je sada tvoj matija star ...nadam se da ce neko ti odgovoriti na tvoje pitanje i da ce sve biti u redu i da ce papati bolje nego prije... Namigujem
Evidentirano

pozz swima
tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #2 : 11. Ožujak 2008, 13:04:47 »

Matija je star 7 mjeseci i tjedan dana...jedva čekam da saznamo kada će biti operacija pa da riješimo taj maleni problem a što se tiče papice nadam se da će bolje jesti jer je svim mamam poznato izlaženje hrane na nosić i teško gutanje...trudimo se svim silama pa papa na kašičicu, nekad uspijemo a nekad se samo namučimo ali zato kada vidi bočicu veselja do neba... Sirast
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #3 : 11. Ožujak 2008, 21:30:46 »

he he i nas mali marko vise voli flasicu  Cerim se .
Evidentirano

pozz swima
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #4 : 11. Ožujak 2008, 23:03:01 »

Pozdrav, žao mi je šta vam moram reći ali nakon operacije mekog nepca flašica više ne postoji! Nama su je skroz zabranili i mogu vam reći da nije to prošlo bez previše trauma! Mi smo rijetke pripravke uzimali na žlicu i to mu je odgovaralo i imali smo sreće jer je htio puno piti i to najviše na malu boćicu od jane! Naravno najviše se mora paziti da uvijek jede sa sterilnom žlićicom što znaći da za svaki obrok tražite od sestara ćistu žlicu! A nakon svakog obroka mora puno piti da ispere ranu! MI stvarno imamo sreće jer on nije uopće krvario niti povraćao i odma je super jeo pa smo mi 4 dan odpušteni doma! Iskreno najveći problem njemu predsavljaju udlage! A šta se tiće bolova ja vjerujem da ih boli al Fran je nakon operacije dobio 2 ćepića taj dan i ništa više on je već dan kasnije trćao po hodniku i stvarno nije pokazivao da ga boli! Jedino što je bio problem to je spavanje i vrisak po noći i to tako 5 mjeseci dok nismo od psihologa dobili kapi za pomoć kod spavanja na biljnoj bazi!SAD KONAĆNO SPAVAMO!!!!! E da zaboravila sam napisat ono najvažnije a meni najružnije u cijelom tom procesu a to je buđenje iz anestezije! TO nam je bilo grozno kažu da su dijeca inaće uspavana i sva nikakva a Fran je bio ratoboran i bacao se je 2 sata tako da smo ga suprug i ja ai sestra morali držat da bi ležao na boku ta 2 sata dok to još curi a nakon toga je smio piti pa se smirio i zaspao snom pravednika kad se probudio bio je drugo dijete iako je mene odbiao i htio samo suprugu što je mene ubilo! Kažu da je malo zlopamtilo zapamtio da sam ga ja dala u salu al drugo jutro je i to zaboravio! Mi smo kod kuće još mijesec dana pezili na sterilnost posuđa iz kojeg je papao a 2 mjeseca moraju papati sve miksano i nikako nema smokića,štapića,ćipsa i svega takvog!Više neznam šta da vam još napišem al ako imate koje pitanje pitajte, pozdrav i još jednom sretno!!!!!! Pusa Matiji!!!! Namigujem Poljubac
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #5 : 12. Ožujak 2008, 22:54:50 »

Pozdrav!koliko je fran bio star kad je iso na operaciju mekog nepca ako se smije znati... ???Dragomi je sto je sve dobro zavrsilo..i nadam se da ce biti tako kod ostale djecice.. Namigujem
Evidentirano

pozz swima
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #6 : 13. Ožujak 2008, 00:24:27 »

Fran je trebao biti operiran kad je imao god.dana ali radi nekih komplikacija je operiran tek sa 15 mjeseci!
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #7 : 13. Ožujak 2008, 12:58:22 »

Hvala na odgovoru.dali mi mozete reci kako su mu se hormirali zubici tad posto je bio star vec 16 mjeseci  ???Dali ste imali kakvih komplikacija sa njima...Nama je doktor reko da oko pola godine bi bila druga operacija to jest operacija mekog nepca..Nadam se da njemu necu zabranit flasicu jer koliko sam svatila vama su zabranili...jel je rakticki to  u tako maloj dobi nemoguce...pozdrav! Sirast
Evidentirano

pozz swima
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #8 : 13. Ožujak 2008, 14:19:56 »

Ja mislim da svima zabranjuju flašicu nitko od klinaca nije imao a bilo ih je i mlađih! A šta se tiće zubiju oni su katastrofa jer on još nema ništa na rasicepu tek mu niće trojka a ćini mi se da dvojke ni neće biti! A i nema trojke na donjoj čeljusti! Sad sam pitala kolegicu njena mala je bila stara 8 mjeseci i isto nije mogla imati flašicu! Jer bilo kakav pritisak na to nepce bi mogao izazvat puknuće! Neodlučan
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #9 : 13. Ožujak 2008, 16:58:01 »

Joj to je zaista komplicirano al dobro kako su se svi snali tako cemo se valjda i mi...Iako sa 6 mjeseci bez hlasice zvuci  malo vise komplicirano. Šokiran.Nadam se da ce na kraju sve ispast dobro sa zubicima.... Šokiran
Evidentirano

pozz swima
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.023 sekundi uz 18 upita.