Udruga Osmijeh
18. Travanj 2024, 16:19:05 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: razvoj govora  (Posjeta: 7896 )
sova.martina
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 13


Profil Email
« : 24. Veljača 2014, 22:42:08 »

Poštovani, mi smo obavili prvu operaciju rascjepa mekog nepca u 10 mj. Još nam je ostalo dio tvrdog nepca, to ćemo riješiti sa 3 g. Tia je to dobro podnijela. Samo me malo zabrinjava što još ne govori. Ima 1,5 g i još uvijek samo govori mama, meme, ne i to je u biti to i vrišti. Sve razumije, ali ne govori. Njem brat blizanac govori, tj. ponavlja sve prve slogove. Moje pitanje glasi: da li treba ići s njom na neke vježbe? Hvala unaprijed na odgovoru.
Srdačan pozdrav,
Martina Sova
Evidentirano
Ana Dembitz
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 12


Profil Email
« Odgovor #1 : 17. Ožujak 2014, 15:19:39 »

Poštovana,

molim Vas oprostite što tek sada odgovaram na Vaš upit, ali zbog obiteljskih problema to nisam mogla ranije. Svako dijete ima svoj put općeg pa tako i govornog razvoja. Naša djeca rođena s rascjepom spadaju u grupu rizične djece za poteškoće govora i slušanja zbog promijenjenih odnosa usne i nosne šupljine, a i zbog niza neuromotornih i socijalnih čimbenuika. Upravo stoga nastojimo svu djecu stalno opservirati, savjetovati roditelje kako poticati govorno jezični razvoj i orofacijalnu pokretljivost. Kako poticati gutanje, žvakanje, disanje, kako usmjeravati slušanje  Vašeg djeteta. Po onome što Vi navodite Vaša djevojčica ima siromašniji verbalni iskaz, ali i vokalnu igru općenito. Teško mi je dati savjete bez da vidim dijete i njene reakcije na okolinske i komunikacijske podražaje. Stoga Vam preporučam da se javite ili meni ili bilo kojem logopedu za savjet. Što prije to bolje!
Evidentirano
sova.martina
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 13


Profil Email
« Odgovor #2 : 19. Ožujak 2014, 11:34:27 »

Dobar dan! Imate li možda slobodan koji termin drugi tjedan (od 24.3.) da Vas posjetimo zajedno sa Tiom pa da je pogledate?
Hvala.
Srdačan pozdrav!
Martina Sova
Evidentirano
Ana Dembitz
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 12


Profil Email
« Odgovor #3 : 20. Ožujak 2014, 12:39:55 »

Obično srijedom imam dan za konzultacije i savjetovanja roditelja djece s rascjepom. Tada i imam dosta pacijenata pa mi je teško odrediti točno vrijeme jer veliki broj dolazi iz KB Dubrava. Ako možete doći poslije 12 sati to bi bilo poželjno. Vjerojatno bi malo sačekali (možda i ne), ali bi to rješili.

Srdačno!

Ana Dembitz

Ja sam na Rebru, zelena zgrada, drugi kat, lijevo od lifta.
Evidentirano
sova.martina
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 13


Profil Email
« Odgovor #4 : 24. Ožujak 2014, 15:58:19 »

Hvala. Vidimo se u srijedu poslije 12.
Martina Sova
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.318 sekundi uz 19 upita.