Udruga Osmijeh
29. Ožujak 2024, 00:53:17 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: 1 [2]
  Ispis  
Autor Tema: ... i mi smo novi :-)  (Posjeta: 40217 )
Dani
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 22


Profil
« Odgovor #15 : 11. Prosinac 2013, 14:17:30 »

Znam:) Meni je to govorilo da se sve to lijepo rijesi, jer ako ima toliko osoba s rascjepom, a mi o tome nismo nista znali, znaci da su rezultati odlicni Smješko

Bilo bi super kada bi s vremena na vrijeme organizirali druzenja roditelja i djece...Ima nas na razlicitim stranama, pa mozda pokusati dogovoriti nekakva regionalna druzenja?
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #16 : 11. Prosinac 2013, 22:18:52 »

E to bi bilo odlično, kada bi mogli organizirati neka druženja na kojima bi pružili jedni drugima podršku i izmjenili iskustva. Roditelji čija su djeca prošla operacije mogu biti od velike pomoći nama roditeljima koje to sve tek čeka. Osobno bih voljela pomoći svima koji se nađu u ovakvoj situaciji jer znam koliko je meni pomoglo čitanje iskustava sa ovog foruma. Najteže je prevladati početni šok, ali kasnije shvatiš da je dijete posebno, sa malenom manom koja se , hvala Bogu, u današnje vrijeme jako dobro rješava. Shvatila sam da je moje dijete prekrasno i da nije BOLESNO, što se u početku često mislilo, jer malo tko je znao što je rascjep usne i nepca.... :-)))
Evidentirano
Dani
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 22


Profil
« Odgovor #17 : 12. Prosinac 2013, 13:26:11 »

Meni je stvarno osim tih razgovora/tipkanja s roditeljima puno pomoglo kada sam vidjela vecu djecu koja su imala rascjep. Prica je jedno, ali kad vidis tu djecu i uvjeris se da je sve u uredu i da su divna i prekrasna, e onda ti bude lakse Smješko
Mi smo, a vjerujem i ostali, imali srecu naici na iskusnije roditelje koji su toliko bili spremni pomoci da se to ne zaboravlja <3
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #18 : 12. Prosinac 2013, 15:51:36 »

Istina, mi smo svega dva puta do sada bili na odjelu u KBC-u Dubrava i susreli se sa puno starije djece i roditelja. Kada pogledaš djecu, da ne znamo na kojem smo odjelu ne bi ni znali zbog čega ta djeca dolaze dr Kneževiću. To nas je jako utješilo. Malo je vremena bilo za razgovor sa roditeljima, onako usput, ali smo imali priliku razgovarati sa roditeljima koji su čekali sutrašnju operaciju. Oni su nas i pripremili na to što nas sve čeka prije operacije. Hoću reći, kao što i vi kažete Dani - puno je draže razgovarati nego tipkati. (No, sva sreća da imamo gdje i tipkati, a možda se budu organizirali i kakvi susreti u skoroj budućnostu, tako da se zasada moramo zadovoljiti tipkanjem):-)
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #19 : 16. Prosinac 2013, 17:56:50 »

Mi naručeni 29.01. na op!!
Nadam se da ćemo biti zdravi pa se vidimo!!
 Sirast Sirast
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #20 : 16. Prosinac 2013, 18:14:07 »

oo vi ćete već biti za doma kad mi dođemo.:-)... aj super, izgleda da ćemo imati društvo, brzo će vrijeme proći... Ma svi ćemo biti zdravi, samo mislit pozitivno !!!!
Evidentirano
esmeralda dzinic
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 3


Profil Email
« Odgovor #21 : 22. Prosinac 2013, 00:07:01 »

srecno svima na operaciji da sve bude po terminu mi smo vec sve zavrsili mada samo jedna operacija je bila ali kako god isti sok ,i da budite hrabre u toku operacije i posle kao sto neko rece sve brzo ide i sve se zaboravi posle par mjeseci mi vec nekada se samo sjetimo kroz sta smo prosli mi smo cak iz bih dolazili tamo zaista sve pohvale za dr.Knezevica i on vam je najveca utjeha i sigurnost zaista

punoooooooooooooooooooooooooooooooooo srece bebicama i da sve ok prodje i da zaisa posle ovoga svega zaista imaaju predivan osmjeh jedinstven to nam je nagrada za sav trud i hrabrost majke drzite se pozzz
Evidentirano
Tihana84
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 7


Profil Email
« Odgovor #22 : 21. Veljača 2014, 12:17:32 »

Pozdrav!!!
I mi smo novi!
Moj David se rodio prije 11 dana, 10.2.2014.
Ima rascjep usne i zubnog grebena. Doktor u bolnici je rekao da je to blaži slučaj, jer je nepce cijelo.
Na prvi pogled mi je sve to izgledalo strašno, nos mu je na krivo, jedna nosnica veća od druge, baš je bio šok tih prvih dana.. Sad, što ga više gledam, sad mi je prekrasan.. Kad spava, izgleda ko mali zeko (hahah), čini mi se da će mi faliti taj razrez kad ga operiramo... Planiramo za Dubravu u idući ponedjeljak, rečeno nam je u bolnici da se više ne naručuje na prvi pregled, nego samo dođemo s uputnicom.Evo, stavljam i slikicu u galeriju!
Evidentirano
Dani
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 22


Profil
« Odgovor #23 : 21. Veljača 2014, 13:14:22 »

Cestitam!! Smje&#353;ko

Dobro nam dosli! Sigurno da je lakse kada je nepce u redu, a i ovo ostalo ce se sve srediti. Uzivajte u Davidu!
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #24 : 16. Ožujak 2014, 19:50:50 »

Malo smo se uspavali &#352;??? heheh... Evo jedno pitanje: zanimaju me iskustva sa približavanjem zubnog grebena. Na drugu operaciju smo naručeni 3.6. (operacija mekog nepca), prva operacija - plastika usne bila je 31.1.... Doktor je rekao da ćemo vidjeti da li će se dovoljno približiti grebeni pa će ih on samo spojiti ili ... sad nisam dobro razumjela, ali spomenuta je neka kost iz kuka, na što sam se "smrzla¨, a i on je rekao da vjerojatno neće trebati i prešli smo na drugu temu... Meni se čini da su sem grebeni nakon spajanja usne već malo približili, no hoće li se spojiti za 3 mjeseca koliko imamo do 2 operacije &#352;? Kako je bilo kod vaših kikaća tko ima iskustvo sa tim???  :-)))))) pozdrav svimaaa !!!! 
Tihana84 kako je bilo na pregledu u Dubravi? kada će maleni na operaciju??
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #25 : 28. Ožujak 2014, 12:58:26 »

Mi smo obavili prve dvije op. i sada nas čeka treća kada će joj spojiti tvrdo nepce i greben! Franki se već dosta približio, nije više veliki rascjep! Vjerojatno zato i je treća op  tek sa dvije god. da se što više prirodno približi!
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #26 : 04. Travanj 2014, 00:48:24 »

a valjda hoće, ma sigurna sam (uvjeravam sama sebe -samo pozitivno), jer neznam kako podnijet još eventualne probleme s grebenom.
A kada se kreće ortodontu? Čitam po literaturi da treba već od samog početka, no nisu nas u Dubravi još uputili rekli da je potrebno.
Idemo logopedu na prvi razgovor, beba 5 i pol mj. :-))))) pozdrav svima !!!!
Evidentirano
DALIA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 44


Profil Email
« Odgovor #27 : 10. Travanj 2014, 09:32:44 »

i mi smo najviše bili zabrinuti za zubni greben,ali nam je doktor od prvog pregleda rekao da se ne zamaramo sa time da se to rješava na kraju i da je medicina toliko napredovala tako da se sve može riješiti.
Dalia je napravila napravila dvije operacije i onda se rješava zubni greben tako sam barem ja razumijela.Zubi joj ne izrastaju kako bi trebalo.Najprije je dobila gore pa onda dole i nisu baš onako ravnomjerni.Možda će joj falit dvojkica tamo gdje je razdvojen zubni greben,ali o tome ćemo razmišljati kad budu gotove sve operacije.Imamo potpuno povjerenje u Dr.Kneževića tako da nema problema.
Lijepi pozdrav svima
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #28 : 11. Travanj 2014, 12:11:08 »

Hvala Dalia na odgovoru. I mi vjerujemo dr. Kneževiću, ali određen strah postoji. (ne mogu si pomoći) No, vrijeme će pokazati, važno da se sve uspješno da srediti. Ja sam doktora skužila da on planira povezati greben kod druge operacije, pa sam zato u strahu da se do tada ne će prirodno dovoljno spojiti. (Nadam se da će joj što kasnije zubići krenuti ,mada po tome koliko sve gura u usta mnislim da ju već "žuljaju")

Lijep pozdrav svima!!! :-D :-D :-D
Evidentirano
barbi26
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 4


Profil
« Odgovor #29 : 26. Lipanj 2014, 11:18:33 »

Pozdrav svima!
Da vam se predstavim, ja sam mama male Eme koja ima široki obostrani rascijep mekog i tvrdog nepca. Ema je navršila 6mjeseci i 23.7. planiramo na prvu operaciju mekog nepca.
Za sad smo relativno dobro, jedino što nam hranjenje još uvijek baš nejde glatko. Papamo na Habermanovu bočicu, ništa drugo nije prihvatila, ma kakva rupa bila. Pokušavamo uvesti prehranu na žlicu, ali svaka žlica završi u nosu i nakon toga slijedi kihanje i negodovanje, stisne usne i ne želi više ni probati...
Evidentirano
 Str: 1 [2]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.246 sekundi uz 18 upita.