Udruga Osmijeh
19. Ožujak 2024, 12:46:44 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1] 2
  Ispis  
Autor Tema: ... i mi smo novi :-)  (Posjeta: 40113 )
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« : 05. Studeni 2013, 12:31:30 »

 Evo i mi prije 12 dana stigli iz bolnice. Rodio se moj mali anđeo - Mia.  Nakon dugog i teškog poroda umjesto olakšanja slijedio je veliki šok. Još pamtim lica liječnika kada su me pitali dali sam kontrolirala trudnoću, spominjali su dvadeset i neki tjedan, svašta su me ispitivali, a meni ništa jasno. I onda je doktorica rekla da beba ima rascjep usne i nepca. Zaboravila sam na trudove od 12 sati i bolove, prvo što sam pomislila bilo je - U čemu sam pogrješila, dali smo mi krivi Š? Doktori su me tješili da je to danas jako uspješno rješivo i da nije ništa strašno, no meni to tada nije izgledalo tako. Sva sreća pa je suprug bio samnom na porodu pa je bilo lakše plakati u dvoje. Moja Mia rođena je s 4320 g., pravi mali borac, hrabra curka. Nakon dva dana boravka u bolnici došla sam k sebi, i radi svog malenog anđela stisla zube i skupila hrabrosti za nove pobjede. (osim šoka, nakon poroda primala infuzije, transfuzije i ostalo svašta nešto...) Sada smo već veelike i nakon raznih saznanja o rascjepu, lakše se diše, A kada sam otkrila ovaj forum diše se još lakše. Dobro je znati da nismo sami i jedini, a iskustvo nekoga je najbolja potpora. Jer nitko nemože bolje razumjeti nego onaj koji je u istoj situaciji.
Sada čekamo prvi pregled i eventualni dogovor za prvu operaciju koja bi bila sa 3 mj. Nisam sigurna koko je slijed ostale dvije operacije. Na prvoj se radi plastika usne i nosića, a nisam sigurna da li je odmah i meko nepce. Koja je onda druga operacija??? Sa dvije godine znam da je tvrdo nepce.
Sve informacije ćemo saznati kod dr. Kneževića za mjesec dana, ali kao što vidim i ovdje je lako doći do informacija.

Lijep pozdrav svima !!! Zajedno smo jači ! pusek svim malenim anđelima sa predivnim osmjehom :-)))))
Evidentirano
DALIA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 44


Profil Email
« Odgovor #1 : 06. Studeni 2013, 13:45:25 »

Evo da Vam se malo javim i pomognem ako je moguće.Nemojte se ništa bojati i sekirati jer Vam to neće pomoći.Ja sam inače nona male Dalie koja se rodila 03.02.2013.sa širokim rascjepom usne,mekog i tvrdod nepca i zubnog grebena.Bio je to šok u početku,ali moraš se pomiriti s tim,jer samo tako možeš pomoći sebi i svojoj bebi.Mi smo prošli prvu operaciju 17.06.i sve je ispalo super. Za doc.Kneževića ne znam šta bih rekla,još nisam srela takvog doktora koji stvarno voli ono što radi i želi to čim bolje napraviti,a i cijeli njegov tim je predivan na čelu sa sestrom Silvijom.
24.10. smo trebali na operaciju mekog nepca,ali Dalia je imala bakterije u mokraći pa smo morali piti antibiotik.Sada je nalaz uredan i vjerojatno idemo u ponedjeljak za Zagreb.Treća operacije ide sa dvije godine starosti djeteta.Mislim da je najteža prva jer ne znaš šta te sve čeka,ali kad vidiš svoju bebu nakon operacije ne treba ti ništa više na ovom svijetu.
Ako ikako mogu pomoći pitajte slobodno
Pozdrav Smješko
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #2 : 06. Studeni 2013, 17:21:56 »

Hvala vam ! Lijepo je znati da se imaš kome obratiti, ako ništa drugo samo da si budemo potpora i izmjenjujemo iskustva. I moja curka ima široki rascjep, uglavnom isto kao i vaša Dalia. Mi smo se sada već pomirili sa tim i skupili hrabrosti za našu curku i sigurni smo da ćemo uspjeti. Da, dr. Knežević se i nama svidio na prvu, jer smo bili kod njega na razgovoru, samo da nas upozna sa situacijom.
Sada kada krenem razmišljati o operacijama, pogotovo kao što kažete o prvoj, prolaze me trnci i strahovi jer ovako malo biće a već mora prolaziti kroz tako nešto, uhh... Vjerujem da će ona bolje podnijeti operaciju od mene (nas roditelja).
**Hrabroj Daliji i obitelji držimo palčeve da sve bude u redu (a naravno da bude) i što brži oporavak. Sretno ! javite nam kako je prošlo.
Još jednom hvala na ponudi za pomoć, vjerujem da ćemo se još čuti i razmjeniti koje iskustvo ovdje na forumu. - A možda se i sretnemo koji put u KBc-u Dubrava :-)))
Evidentirano
Dani
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 22


Profil
« Odgovor #3 : 08. Studeni 2013, 14:37:38 »

Pozdrav maliandeo i cestitam na bebici! Smješko

Dobro su mi poznati (a i vecini ostalih,vjerujem) ti osjecaji i stanje s pocetka price - strah, zabrinutost, preispitivanje jesmo li mi nesto pogrijesili i sl. i mislim da je normalno da prodjemo i kroz tu fazu. Meni su najvise pomagali razgovori s roditeljima koji su vec prosli ono sto je nas tek cekalo i razgovori s dr Knezevicem, koji je imao odgovor na svako pitanje (a bilo ih je prilicno Sirast) i tako bi me smirivao.
I bilo je onako kako je dr uvijek govorio - samo strpljenja i sve ce biti dobro! Tako ce biti i kod vas, iako znam da vama to izgleda taaako daleko, ali sve ipak brzo prodje, idemo korak po korak i sve ostaje iza nas.
Po meni, presli ste dva najbitnija koraka - Mia se rodila i imate najboljeg doktora i citav tim odlicnih ljudi koji ce brinuti o vasem djetetu:)

Ako imate bilo kakvo konkretno pitanje, samo naprijed. Meni mozda ti detalji oko prvih operacija nisu najsvjeziji (A. ima 5.5 godina), ali bit ce mi drago reci sve sto budem znala Smješko
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #4 : 08. Studeni 2013, 19:07:00 »

 Sirast Hvala na čestitkama... Mi smo svakim danom sve bolje, naša bebica raste, hvala Bogu nemamo problema sa hranjenjem (kucam o drvo). Vjerujem da će sve biti dobro, hvala na podršci, zasada nemamo dodatnih pitanja, čekamo prvu operaciju i nadamo se da će sve biti dobro.
Baš se veselim svakom škicanju na ovom forumu i čitanju iskustava roditelja. :-)
Pozdrav vama i vašem već veelikom bebaču :-)
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #5 : 09. Studeni 2013, 18:08:19 »

Lijepi pozdrav!
Moja Franka je imala obostrani rascjep i bili smo na op 29.04.2013. Strašno smo se bojali, kada bi netko spomenuo op i bolnicu, doslovno mi se vrtjelo u glavi! Ali evo sve je proslo puno bolje i puuuno LAKŠE nego što smo očekivali i sada imamo djevojčicu s najljepšim i najsimpatičnijim osmjehom u našoj obitelji! Samo hrabro, morate proći ono što morate proći i nema Vam druge!! Zado držite se i sve će biti ok!! Dr. Knežević- legenda!!  Smješko Namigujem Poljubac
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #6 : 16. Studeni 2013, 18:14:25 »

Hvala na podršci! :-)))  - Da li znate kako točno se određuje datum za operaciju, znam da je uvjet 3 mj i 5 kg, i super krvna slika naravno. Moja curka će 23.11. imat mjesec dana ,a sada već brojimo 4700g. Tako da ćemo kilažu imati i prije, no neznam baš da ćemo u 1.mj moći na operaciju, jer će 23.1. imati 3 mj. Nekako si mislim da će prije biti to u 2 mj.?? kakva su vaša iskustva s terminom prve operacije, s koliko mj to u prosjeku bude... :-)
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #7 : 16. Studeni 2013, 22:45:03 »

Moja malena je na prvoj op bila s 4 mj. jer su bili na godišnjem svi! Mi u 1. mj idemo na op mekog nepca, pa se možda i sretnemo! Nazovite samo sestru Silviju i ona vam da termin!!
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #8 : 17. Studeni 2013, 00:11:05 »

Da, možda se sretnemo. Lijepo je izmjenit iskustva i onako u "četiri oka" (a i više). kako kažu. Idemo sada 29.11. kod dr Kneževića na razgovor pa će nam maybe reći nešto u vezi termina, kada bi moglo biti. A primjetila sam da dosta beba ide s 4 mjeseca.
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #9 : 07. Prosinac 2013, 11:52:04 »

Evo dobili termin operacije 3.2.2014. Sada nam preostaje samo ostati zdravi... Ide još tko u 2.mj na operaciju, da nebudemo sami gore?? pozz
Evidentirano
helena
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 2


Profil Email
« Odgovor #10 : 08. Prosinac 2013, 16:25:57 »

pozdrav
mi smo naručeni 5.2.. za operaciju naravno to još nije konačno....tribamo zvati 31.1.
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #11 : 08. Prosinac 2013, 23:46:41 »

I mi zovemo 31.1. da čujemo da li ostaje termin. I potvrdimo super nalaze (nadam se) !! Aj onda ćemo se družiti ! Moja curka idee na prvu operaciju, ne zna se da li će raditi veći zahvat pa radit plastiku usne i nosiće (dosta je širok rascjep) ili će raditi operaciju mekog nepca i približiti usne. Držim nam palčeve da naši anđeli budu imali super nalaze i da ih zaobiđu ove aktualne prehlade u 1. mjesecu ! :-)))
Evidentirano
helena
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 2


Profil Email
« Odgovor #12 : 09. Prosinac 2013, 12:33:27 »

mi također imamo širok obostran rascjep,meko,tvrdo nepce i greben,sad što će  dr radit neznam....al bitno da on zna....onda se vidimo...valjda će sve proć ok
Evidentirano
Dani
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 22


Profil
« Odgovor #13 : 09. Prosinac 2013, 16:58:53 »

Mi zovemo pocetkom godine za termin, pa se mozda vidimo s nekim od vas
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #14 : 10. Prosinac 2013, 18:23:43 »

Da, možda se vidimo. Ajme, nama kada se to desilo, odnosno kada smo saznali da nam je dijete rođeno sa rascjepom, mislili smo da smo jedini. Nismo uopće puno o tome znali, a ni čuli da se to nekome desilo. A sad stvarno vidim da nismo jedini i da se to sve češće događa. Sretno nam bilo !!!
Evidentirano
 Str: [1] 2
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.484 sekundi uz 17 upita.