Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 19:30:36 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3
  Ispis  
Autor Tema: FRANKA- naša velika ljubav  (Posjeta: 44091 )
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« : 04. Kolovoz 2013, 21:32:42 »

Po rođenju!!
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #1 : 05. Kolovoz 2013, 14:34:19 »

Mi čekamo prvu operaciju!!
Bit će 28.08.2013. i nadamo se najboljem!!
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #2 : 05. Kolovoz 2013, 14:41:33 »

ljubica moja
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #3 : 08. Kolovoz 2013, 23:37:16 »

Mišica, ma kako je slatka!!! Nisam neko vrijeme bila tu, ali potpuno razumijem tvoje strahove. Moja mala je rođena sa rascjepom mekog i dijela tvrdog nepca. Operirana je u ožujku u dobi od 9 mjeseci. I prošlo je više nego dobro. Ona je lakše proživjela te dane nego ja. Imala je dudu prije operacije i isto kao tvoja nije mogla zaspati bez nje. Puno sam se sekirala kakao da je odviknem prije operacije, i na kraju je nisam uopće odviknula. Nakon operacije nisam joj više dala. Možda ne zvuči baš lijepo, ali jednostavno nisam mogla, probala i odustala i tješila se time da ću te dane nakon operacije posvetiti samo njoj (imam i starije dijete). Tako je i bilo, nakon operacije mi je bila stalno na rukama, uspavljivala sam ju u naručju i nekako je krenulo bez dude. Da kažem samo da kad sam joj pokušala skidati dudu, ona bi odmah stavila prst i sisala ga, tako da mi se činilo da je bolje da ima dudu koju ću moći maknuti. Nakon operacije ona nije više ništa stavljala u usta, a zna se da djeca u toj dobi sve živo trpaju u usta. Ona nije ništa stavljala, čak sam joj i kartončiće isti dan sklinula, pazila sam je naravno, ali kao da nije mmogla. Mislim da su joj smetali konci. Doktor je rekao da je samu sebe štitila. I tako izgurale mi dva mjeseca, uspavljivanje u naručju i uvijek na oku, nikada je nisam ispuštala iz vida. Nakom kontrole vratila sam joj dudu za spavanje, da zaspi sama u krevetiću.
Što se tiče hranjenja, nemoj koristiti Nukovu dudu, običnu uzmi i napravi malo veću rupicu, i mi smo tako. Nakon operacije će istu koristiti. Samo je bitna ta veća rupa i lagani pritisak dok jede da mlijeko samo curi. 
A za odvikavanje od dude neznam šta ti reći, svakako bi bilo bolje da je odvikneš prije, ali znam kako ti je teško i znam kroz šta prolaziš, ali kad će krenuti sve će ići svojim tokom. Imamo sreću što imamo takvog doktora.
Javi kako ti ide....

Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #4 : 09. Kolovoz 2013, 16:49:26 »

Ne dam joj dudu i stavila sam joj kartončoće (od wc papira) na rukice!! Evo za sada je to dobro, samo malo lošije spava!! Uspavljujem ju na rukama, a do sada nisam!! Negdje sam čitala da se djeca poslije operacije isključivo hrane na žličicu, da li je to tako i za male bebe koje piju samo mlijeko (moja malena ima 4 mjseca)?? Izdajam se pa joj dajem, pa se nadam da ću joj u bolnici isto moći davati moje mlijeko jer ona ni ne zna jesti žličicom, nisam joj nikad dala, nisam ni probala jer nemam potrebe!! Moje mlijeko joj je dovoljno za sada, nadam se da će tako i ostati!! Tvoja malena nije imala rascjep usne ako sam dobro vidjela da piše jel tako? Joooj to je super!! Ali znam ja da će dok. to super napraviti i da će sve to proći, samo treba vremena!! I želim i moram imati hrabrosti, to je jedino što ću moći za nju napraviti i nadam se da ću uspjet!! Jer ima dana kada mi se samo plače, grozna sam... kao u nekoj depri, užas!! Ali tu su i  oja druga djeca pa si takva stanja ne mogu ni priuštiti baš često, samo uživam u ljubavi s njima i svi želimo da to već jednom prođe!! Hvala Ketty
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #5 : 09. Kolovoz 2013, 16:52:56 »

Ketty jesi vidjela u bolnici slučajeve kao moja malena?? i kako je to napravljeno?? Bojim se jer čini mi se da je mojoj Franki to puno gore nego svima drugima što sam vidjela tu u galeriji!!   Plač
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #6 : 09. Kolovoz 2013, 21:27:42 »

Na kontroli sam vidjela dečkića koji je imao isto kao tvoja mala, a sa nama u bolnici je bio dečkić koji je imao isto kompletni rascjep. Bio je tada na drugoj operaciji, usnu je operirao 6 mjeseci prije i skoro pa se nije vidjelo. Super to doktor napravi. Znam kako se osjećaš, imala sam i ja takve periode i takva stanja. Ja sam vidjela da su svi jeli na bočicu, i ta mama mi je rekla da ju je i nakon prve operacije hranila na bočicu. Bitno je da curi samo. Ajde samo hrabro.
Ja sam se izdajala 13 mjeseci, i još bi, ali sam počela raditi i jednostavno nisam više stigla. Neznam kako sam upjela, ona mi je davala snage, jer znam šta majčino mlijeko znači za nju (stariju sam dojila godinu i pol).
Svaka čast kako si se sjetila staviti kartončiće, dobra ideja, da je pripremiš.
Si znala za rascjep prije nego se rodila ili ne?

 
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #7 : 09. Kolovoz 2013, 21:43:37 »

Nisam znala za rascjep!
Šok na porodu!!
Nikada to nismo vidjeli!!
I ja bi se voljela izdajat što duže!!
Ja sam prvo dijete dojila 4,5 mj, a a drugo 15 mj!!
Voljela bi i sada toliko!!
Kartončiće smo skinuli sada za noć, jer je loše spavala, i sad se bojim da joj sutra neću moći staviti ponovo!! Možda joj nisam trebala skidati! Ne znam kako ćemo sutra!!
Ma samo da prođe ta prva operacija, valjda će druge biti lakše!!
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #8 : 10. Kolovoz 2013, 10:37:36 »

Ketty, znaš li kako sspoje desni, kako rastu zubi?Š? Jasno mi je da će morat nosit proteze za zube ali ne znam kako to spoje!! Čitala sam negdje da su nekome stavljali kost iz kuka!!
 Šokiran
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #9 : 11. Kolovoz 2013, 21:35:03 »

Evo ovako se odvikavamo od dude!!
Operacija je za 2 tjedna i nadam se da stignemo!!
  Tužan  Smješko
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #10 : 07. Rujan 2013, 21:30:34 »

Stigli mi u bolnicu!!
 Š?
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #11 : 07. Rujan 2013, 21:52:45 »

Poslije 1. operacije!!
 Plač
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #12 : 07. Rujan 2013, 21:59:11 »

Nakon nekoliko dana od 1. op!! Smješko Smješko
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #13 : 07. Rujan 2013, 22:04:02 »

Nakon 9 dana!!
Već smo naveliko doma!!
 Šokiran  Cool  Poljubac
Evidentirano
@uiw3
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 14


Profil
« Odgovor #14 : 07. Rujan 2013, 22:27:24 »

draga princeza
Evidentirano
 Str: [1] 2 3
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.181 sekundi uz 18 upita.