Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 16:32:09 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Duda u bolnici  (Posjeta: 16486 )
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« : 04. Kolovoz 2013, 09:59:50 »

Dobar dan
Drage mame, trebam Vašu pomoć.
Nova sam ovdje i ne snalazim se baš previše, nadam se da ću uspješno poslati Vam ovu poruku!
Rodila sam prekrasnu djevojčicu krajem četvrtog mjeseca s obostranim rascepom usnice i jednostranim rascjepom mekog i tvrdog nepca!
Naručeni smo za operaciju 28.08. a moja djevojčica ima dudu i ne može bez nje!!
Prijateljica koja isto ima dijete s rascjepom (ali oni su već prošli sve operacije i sve je to već iza njih) mi je rekla da bebe ne smiju imati dudu poslije operacije zbog šavova itd.
Da li ste imali takvo iskustvo?? Osramoćen
Očajna sam jer ju već 2 tjedna pokušavam odviknuti od dudice, ali ona se dere i vrišti dok joj ne dam!
Zapravo... treba joj samo za spavanje, ne može zaspati bez nje!!
Hvala Tužan   Osramoćen
Evidentirano
DALIA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 44


Profil Email
« Odgovor #1 : 08. Kolovoz 2013, 22:51:15 »

Draga malecka,
probaj je kako tako odviknuti od dudice jer je nikako ne smije imati nakon operacije.Mi smo imali prvu operaciju u 6.mjesecu i sve je prošlo super.Mi je baš nismo ni navikavali na dudu varalicu jer sam pročitala da je ne smije kasnije imati.
Nemoj se ništa bojati ,moraš biti smirena i jaka jer će i djetetu biti lakše.
Sloodno pitaj šta god želiš,ja ću ti pomoći koliko mogu.
Pozdrav
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #2 : 09. Kolovoz 2013, 16:37:24 »

evo ne dajem mojoj djevojčici dudu već tri dana, ali stavlja preste u usta!! Užas!!!!! Ali dozvolila sam joj jer sam imala u planu stavit joj kartončiće na rukice kao u bolnici!! I napravila sam to danas! Stavila sam joj kartončiće od wc papira na rukice (malena je pa mogu) na bodi dugih rukava!! Nije baš jako sretna, ali nije ni tako strašno kako sam očekivala!! U biti samo malo lošije spava!! I uspavljivala sam ju na rukama!! Sva sreća pa su seka i braco dobri pa se ja mogu posvetiti malenoj koliko treba, a tu su i tata i baka koja uskoči kada treba!! Trudim se biti smirena što više mogu, iako ima dana kada mi se samo plače!! Samo se nadam da će sve dobro proći i brzo proći!!
Evidentirano
DALIA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 44


Profil Email
« Odgovor #3 : 11. Kolovoz 2013, 19:50:42 »

Draga malecka , znam kako ti je jer ne znaš šta te čeka pa o svemu razmišljaš, i kako će bit ovi i kako će bit ono.
Uvijek razmišljaj pozitivno i sve će biti u redu.Ja ti to sada govorim jer smo prošli prvu operaciju pa nam je lakše ali isto tako smo bili zabrinuti,a li to je sve normalno.
Veliko olakšanje ti je da je doktor Knežević jedna predivna osoba,a i sve sestre na odjelu.Nisam to još nigdje vidjela.
Ja sam htjela staviti slike ali ne znam ih umanjiti.Naša Dalia je imala jednostrani široki rascjep usne,zubnog grebena,i mekog i tvrdog nepca.Sa prvom operacijom spojena joj je usnica i napravljen nosić.Htjela bi da vidiš kako je to prekrasno ispalo. Što se tiče zubnog grebena i zubića i mi smo zabrinuti pa sam pitala doktora i on mi je rekao da se ne trebamo brinuti da će sve biti u redu.Sve ovisi od djeteta do djeteta.
Za hranjenje smo u početku koristili onu široku Nukovu dudu,ali smo ubrzo prešli na normalnu dudicu samo sa većim otvorom i nema problema.Vidjela sam da ti je i Ketty to napisala.Ona je i meni dala puno savjeta.
Evo toliko od mene pa se čujemo
  Smješko
Evidentirano
malecka
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 58


Profil
« Odgovor #4 : 11. Kolovoz 2013, 21:43:13 »

Za umanjiti slike: 1. Odi na sliku koju želiš
                          2. klikni desnu tipku na mišu
                          3.zatim UREĐIVANJE
                          4. u prozorčicu koji se otvori stisni ono za PIKSELE
                          5. U najgornjem prozorčiću obrišeš one brojeve i upišeš 500 i to je to!!
Tako ja to radim!! E da, i na kraju skroz lijevo stisneš nacrtanu disketu i spremiš! Onda odeš u galeriju, napišeš poruku, ideš na dodatne opcije itd.... bla bla.... dalje znaš!!
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.066 sekundi uz 17 upita.