Udruga Osmijeh
19. Ožujak 2024, 04:33:33 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3
  Ispis  
Autor Tema: Nas misic 31.3.08 ce na operaciju usne  (Posjeta: 50430 )
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« : 06. Ožujak 2008, 11:40:12 »

Pozdrav svim mamama i tatma..Kao sto rekoh za malo manje od tri tjedna marko ce na operaciju usne pa me zanima dal ima ko kakvo iskustvo sa time..sigurno ce mu biti tesko papati...dali djeca mogu normalno jesti ili ih boli...zapravo kako reagiraju poslje operacije?ja cu biti tamo snjim cjelo vrijeme al ipak se malo bojim...unaprjed hvala...
Evidentirano

pozz swima
osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« Odgovor #1 : 06. Ožujak 2008, 17:14:56 »

Matija je bio na prvoj operaciji (isto usne) prije 4 mjeseca. Papanje relativno i ide, ne izgleda kao da ih boli previše, pošto rade u prvom trenutku i čepići protiv bolova (lupocet), ali ne možeš ih tako male ni pitati niti ti mogu reći boli li ih jako ili ne.

Morat ću kreirati jedan korisnički račun supruzi da otipka jedno iskustvo iz prve ruke, pošto je ona stalno bila s njim, a ja samo preko dana.

Jedino kad se osvrnem na tih 4 mjeseca, u početku je manje jeo, ali pretpostavljam da je to bilo što je trebalo vremena da uvježba jesti s cijelim mišićem (doduše prije operacije i nije mogao sam pojesti bočicu bez pomoći, tj. malo pritiskanja dude), sad već papamo pravo, sve puca.
Evidentirano

drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #2 : 06. Ožujak 2008, 23:08:18 »

Hvala na odgovoru..Dok je marko bio jos skros mali kad je doso iz bolnice isto sam mu trebala tiskati dudu ali sad kadje vec veci jede u kratkom vremenu i bez moje pomoci samo mu drzim flasicu a on vuce ko lud... ;)madam se da ce poslje operacije ici to jos bolje...dali je tvoj Matija imo i rascjep tvrdok i mekok nepca i ako je ak se smije znat sa koliko je operiro meko a sa koliko tvrdo nepce ako nije problem?Unaprjed hvala! Smješko
Evidentirano

pozz swima
osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« Odgovor #3 : 07. Ožujak 2008, 14:31:20 »

Matija ima rascjep usne i mekog nepca. Usna operirana, nepce još nije. Tako da sada papa još uvijek s rascjepom mekog nepca.

Sad idemo na pregled i dogovor kada će biti iduća operacija, tj. bliže godinu dana ili poslije.
Evidentirano

tajana
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 39


naš život


Profil
« Odgovor #4 : 07. Ožujak 2008, 15:34:44 »

pročitala sam da će vaš mali mišić za koji tjedan na prvu operaciju, kao i sve mame bojimo se za naše malene i ja sam se užasno bojala kako će naš mali popišanac to sve proći ali uz pomoć sestara i jedne časne sestre sve je bilo lakše jer su stalno kraj vas i uvijek su tu kada vam treba pomoć, prvi dan će maleni biti malo kako bi rekla, ošamućen od anestezije i bit će malo otečen poslije operacije što je normalno,dr. knežević nas je kao i sve druge pacijente obilazio i stvarno je bio pažljiv i strpljiv sa nama, radoznalim roditeljima koja imaju bezbroj pitanja  Smješko,  nadam se da je isto takav i drugi doktor, dobijat će čepiće u guzu protiv temperature i u biti naš maleni je taj cijeli dan poslije operacije spavao, dva sata poslije operacije dobijaju papicu, sestre će ti pokazati kako da ga hraniš i održavaš ranu,dobit će malene kartončiće na ručice da nebi dirao ranu,uglavnom svakim danom bit ćete sve bolje, neće biti otečen i maleni će lakše papati što je najbitnije...
moj suprug vam je napisao da smo bili na operaciju usne i nosića i sada krajem trećeg mjeseca idemo na pregled i na dogovor kada će biti druga operacija mekog nepca, eto iako sam sve to prošla moram priznati da se opet bojim ali zbog našem malog života moram biti hrabra jer sve je to za njegovo dobro, sve mame su jako hrabre žene, iskreno prvo šokirane ali prave smo lavice...treba puno strpljenja i jako puno ljubavi, ne znam kako je ostalim mamama ali meni je bilo teško iako sam imala veliku pomoć od supruga, mjesec po mjesec i dolazi sasvim druga priča...
bilo bi najbolje ako bi neko mogao od tvojih da bude s vama preko cijelog dana jer će ti biti lakše a i moći ćeš malo odspavati što će ti jako dobro doći, puno pomogne i novo stečeno prijateljstvo, kad imaš s nekim popričati i podijeliti neke stvari, ja sam upoznala jednu curu tj. ženu, u kontaktu smo stalno i posječujemo se, tako da se nadamo da će mali Josip i Matija biti lege  Smješko
ne mogu ti reći nemoj se bojati ali mogu ti reći da sve brzo prođe i da nećete biti sami, dok si uz malenog neće ga ništa boljeti jer će to ublažiti tvoji  poljupci, budi hrabra...
uvijek se možete javiti

puno pusa malom mišiću

Matijina mama
« Zadnja izmjena: 07. Ožujak 2008, 16:39:16 osmijehadmin » Evidentirano
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #5 : 07. Ožujak 2008, 23:46:47 »

Kao prvo pozdrav Tajani i mogu vam reći da sam se nakon dugo vremena pisjetila onog osjećaja prve operacije a tvoj me post uistinu dirnuo,pa da vamprenesem naša iskustva!Na prvu operaciju Fran je išao kod prof. Bagatin u dobi od 3 mjeseca on je bio jedan od posljednih koji je tamo operiran nažalost! Operacija je bila u poslijepodnevnim satima  i 2 sata nakon operacije je papao kao mali lav! Nisam mogla vjerovati da tako malo stvorenje može imat takvu volju za hranom nakon tako kratkog vremena! Već drugo jutro smo otpušteni kući Fran je papao na adaptiranu nukovu dudu i iako smo se trudili nikad nije naućio papati na normalnu dudu! Prvih nekoliko dana je jeo svaka 3 sata i ubili smo se da ga nahranimo al kasnije smo mu pojaćali sa dodacima pa je bilo dobro! Nisam imala osjećaj da ga jako boli ili oni to jako dobro podnose! Mislim da ga je najviše smetalo što je bio sputan jer nije mogao s rukama a vjerovatno ih šav kasnije svrbi!  Neodlučan I stvarno mislim da im je najbitnija naša ljubav i naš osmijeh makar mi je bilo teško i htijela sam plakat pokušavala sam pokraj njega uvijek biti nasmijana a ljubit ga a onda kad zapsi olakšat si duša naravno uz supruga koji je uvijek bio tu! a da ne zaboravim i svoju stariju curic koja je to sve hrabro posnosila a bila je još praktićki beba, i tek kad je došo s operacije ona je primjetila da sa bracom nešto nije u redu i tiješila me kad je bilo najgore! zato Vam želim da sve prođe u najboljem redu i da i vaš mišić to bezbolno podnese a mama neka se dobro odmori jer će joj biti potrebna sva snaga!!!! Puno pozdrava i velika pusa Marku! A tata neka nas izveštava kako ste! Biti ćemo uz vas!
Evidentirano
tonci
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #6 : 11. Ožujak 2008, 13:08:22 »

Veliki pozdrav,naravno da suosjećam sa malim mišićem,a duboko vjerujem da će sve to jako lijepo ispasti,želim mu sve najbolje.
Eto vidim da ima još netko tko je bio kod prof. Bagatina,a ostavio je više nego lijep dojam na nama,prvenstveno kao stručnjak,a onda kao veliki čovjek.
Vidim da imate malog anđela sa jako sličnim ožilkom kao i naša Tonka,pa me zanima da li ste se raspitivali o mogućoj koprekciji !?
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #7 : 11. Ožujak 2008, 21:28:41 »

vjerovatno moze jer moja sestricna je imala cijelo lice u oziljcima od prometne brusenjem su joj skinuli 80°oziljaka a ove jace ispeglali.posto se radi o curi  Cerim se kad stavi pudera malo nista se ne vidi pa mislim da to nebi trebao biti problem ni kod vase kcerkice  Cerim se   sretno pozz
Evidentirano

pozz swima
Fran
Jr. Member
**
Offline Offline

Postova: 81


Profil
« Odgovor #8 : 11. Ožujak 2008, 22:31:11 »

Mi smo se malo raspitivali al niko nam nedaje konkretne informacije svi kažu da dodjemo tek kada Fran navši 4 godine i kada bude nepce gotovo al postoje neki laseri i dr. Knežević mi je rekao gdje on šalje ako je netko zainteresiran al sam zaborabžvila gdje je rekao. Mogu ga pitat pa vam javim! A da li je Tonka gotova sa svim operacijama? Stavite nam slikicu!
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #9 : 12. Ožujak 2008, 22:59:50 »

mi smo negdje citali dadjeci to nezele radit do 6 godine to jest da to rade pred skolu ako doktor odluci da je pozrebno ilinazahtjev roditelja....To jes mislim da sam to citalacak na stranici udruge osmjeh na pocetnoj pa mozes provjeriti vjerovatno pise vise o tome........ Namigujem
Evidentirano

pozz swima
tonci
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #10 : 17. Travanj 2008, 12:56:22 »

Prvo da vam se ispričam,evo sad sam se uključio,nakon mjesec dana,naime računalo mi je riknulo,pa evo tek sad.
Slike ću vam rado poslati,doma su mi,jer ih više nemam tu .

Veliki pozdrav do sutra,pozdrav svim tatama.

Da,da,ima i nas Sirast Sirast Sirast Sirast
Evidentirano
tonci
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #11 : 18. Travanj 2008, 11:30:42 »

Evo mene,ma nikako vam ne mogu poslati slike tj. ne mogu ih umanjiti,baš sam tukac Ljut Š?
Pokušat ću ponovo,ako ne uspijem,mogu preko p.p. poslati,ako netko želi,nema problema,bilo bi mi drago,pomoć sa bilo kakvim savjetom.
Evidentirano
osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« Odgovor #12 : 18. Travanj 2008, 12:48:10 »

evo pogledaj ovaj topic za umanjivanje slika

picture resizer
Evidentirano

tonci
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #13 : 21. Travanj 2008, 09:34:09 »

Evo pokušat ću,ipak hvala na poduci,ha,ha
Evidentirano
tonci
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 14


Profil Email
« Odgovor #14 : 21. Travanj 2008, 09:41:00 »

Izgleda da sam uspio,samo da vam jedno napišem,da je njezin rascijep bio oko 15mm,tj. za širinu mog prsta na ruci.
Eto samo jedna velika utjeha za buduće mame,znam da nije lako,sve te operacije proći ,imati jako puno strpljenja,ali jedno je sigurno,da se to sve jako dobro da napraviti.
Imala je 2 operacije,zadnju,uh,mislim oko 20.11.2006,da,da,tako nešto.
Eto,jedino još što bih ja želio,to je malo popraviti ožiljak na usni,hvala bogu što je unutra tj. na mekom i tvrdom nepcu sve ok.

Veliki pozdrav svim roditeljima


Evidentirano
 Str: [1] 2 3
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.058 sekundi uz 17 upita.