Udruga Osmijeh
19. Ožujak 2024, 09:20:18 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1] 2
  Ispis  
Autor Tema: Molim vaša iskustva  (Posjeta: 28087 )
sova.martina
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 13


Profil Email
« : 21. Ožujak 2013, 17:04:25 »

Pozdrav svima. Imam djevojčicu od 6 mj koja je rođena u Petrovoj sa djelomičnim rascjepom tvrdog nepca i potpunim rascjepom mekog nepca. Bile smo na kontroli kod doktora Orihovca u KB Dubrava i on nam je rekao da bi bila potrebna jedna operacija kad bi kćer imala 1 godinu. Inače ima i brata blizanca, on je OK. Molim vas, ko ima iskustva s time, da mi malo opiše kako operacija izgleda, da li joj stavljaju umetke, koliko traje oporavak i kako dugo. Inače jede kašice, pije mlijeko na dudu - istina, ide nam sporije, ali se najede. Nekad izađe na nosić, ali očistimo i ok je. Zanima me još, znam da postoji, i gdje se može nabaviti onaj umetak koji se stavlja na nepce da hrana ne izlazi na nos. Puno hvala na odgovorima  Smješko
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #1 : 25. Ožujak 2013, 11:55:27 »

Bok Martina,
evo mi smo ti svježi sa operacije. Sutra je dva tjedna da smo operirani. Moja mala je imala rascjep mekog i dio tvrdog nepca. Operirao je Dok.Knežević. Ona ima sada 9 i po mjeseci. Bila je samnom jedna cura u bolinici koja je isto bila kod Dok.Orihovca i imala je 13 mjeseci. Isto joj je rekao da dođe kada mala navrši godinu dana. Mi smo trebali ići već sa 7 mjeseci, ali smo se malo prehladili i zato smo odgodili, Dok.Knežević operira ranije, mislim prije godine dana. Ja sam bila jako zadovoljna, imam samo pohvale za njega. Sada imamo još konce, ali mi i tako sve skupa lijepo izgleda.
Što se tiče operacije, dva tjedna prije mora biti potpuno zdrava, to je bitno i za oporavak, da ne bi kašljala poslije operacije jer onda postoji mogućnost da popucaju šavovi. Dođe se na dogovoreni dan u bolnicu, pregledaju je pedijatar i anesteziolog. Tu noć te probude sestre da je nahraniš jer ne smije onda jesti 6 sati prije operacije, mi smo operirani u 10 sati, a jeli smo u 3. Pola sata prije operacije daju injekciju da se dijete umiri, pa je onda dođu uzeti sestre iz operacijske sale. Taj je trenutak težak, bar meni je bio, kad je odvoje od tebe, a ona plače. Operacija je kod nas trajala sat i nešto. Kad je sve bilo gotovo došao je doktor reći kako je prošlo, a odmah nakon toga su mi je vratili. To je bio mali šok jer joj je nosić bio pun krvi, a ona je malo plakala, kao da nema snage. Srećom pa je zaspala i odspavala dva i pol sata, što je jako dobro. Kažu da je bolje da odspavaju nakon operacije. Nakon toga, kad se probudila, popila je dec vode i odmah nakon toga mlijeko. Ja sam imala sreću jer je odmah dobro jela, taj dan je poslije svašta jela, juhice, mlijeko, voće. Dok neka djeca neće ništa. Što se tiče bolova dobiju čepiće svakih 5 sati. Ona je dobila taj dan dva, i drugi dan još dva. To je isto bilo jako ok, jer curica koja je operirana isti dan kad i moja, nakon tri dana od operacije je još uvijek dobivala čepiće svakih 5 sati. Dok. nas je obilazio i svaki dan bi išli kod njega da vidi kakvo je stanje. Što se tiče bočica, moja je jela i pila na normalnu bočicu i nakon operacije, iako joj je bilo malo teže dok se nije navikla. Ipak je to promjena za njih. Dude varalice nakon operacije ne smiju se više davati, barem nekoliko tjedana,onda se mogu opet dati.
Što se tiče boravka u bolinici mogu reći da je bilo ok, sestre su uvijek na raspolaganju, a igraonica je super. Mi smo tamo provodile najviše vremena. Nekako se zbližiš sa ostalim mamama. Mi smo došle u pon, opracije je bila u utorak, i vratile se kući u petak. Mala mi je dosta dobro sve podnijela, jedino nam je spavanje problem, jer zna usred noći početi plakati u snu i to nekoliko puta, ali ok proći će i to. Ipak je sve to bilo traumatično za nju. Bitno da smo mi rješile.
Što se tiče umetka, ja znam samo za pločicu koju ti radi ortodont po mjeri, uzme otisak i napravi, ali to već u rodilištu. Mojoj maloj su dali (iako nam uopće nije trebala) i mogu ti reći da grozno izgleda. Moraš je nalijepiti sa pastom za proteze, onu što koriste stariji ljudi, i lijepi se skroz ispred na gornji greben, tako da ako ima zubiće ne može se više staviti. Ja sam je makla čim sam se vratila iz rodilišta jer je njoj to jako smetalo, a i ružno je za vidit. Ako ti mala ok jede nema smisla da nešto stavljaš. Nema veze ako izlazi malo na nos, sve manje i manje će.
Evo, nadam se da sam ti bar malo pomogla, ako nešto treba slobodno pitaj, ja sam često tu.
Lp.
Evidentirano
sova.martina
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 13


Profil Email
« Odgovor #2 : 29. Ožujak 2013, 23:37:21 »

hvala ketty na informacijama. zanima me da li su vašoj curici ugradili kakve umetke ili su joj razrezali i sašili njenu kožu? neznam kako da drugačije pitam Š? da li nosi one kartone na rukama? i ako da, do kad će? hvala još jednom  Smješko
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #3 : 02. Travanj 2013, 14:09:28 »

Martina, ne nisu joj stavili nikakve umetke, kako sam ja shvatila i čitala njima ne fali koža, samo je krivo raspoređena. Ali mogu ti reći da i sa svim šavovima meni jako lijepo izgleda, sada me jedino strah tih fistula, tj. rupica, ali nadam se da neće doći do njih.
Kartončiće sam joj skinula drugi dan, obzirom da mi je stalno bila na rukama, pa sam je pazila. Njoj su jako smetali, a mogu reći da se naučila da ne smije stavljati ruke u usta, ni sama ne mogu vjerovati kako se brzo naučila. Iako sam ja stalno nad njom, ni trenutka je ne puštam iz vidika. Znam da se nose 3-4 tjedna, ovisi. To će ti oni reći.

Lp
Evidentirano
sova.martina
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 13


Profil Email
« Odgovor #4 : 03. Travanj 2013, 15:49:10 »

hvala još jednom  Sirast. da li vi još morate ići na kakvu operaciju ili ste gotove?
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #5 : 05. Travanj 2013, 11:09:12 »

Mi smo gotove. Sada ćemo brzo na kontrolu i ja se nadam da će biti sve ok. Strah me tih rupica, jer bi tada trebali na još jednu operaciju. Ali nadam se da neće trebati.
Lp
Evidentirano
tery
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 8


Profil
« Odgovor #6 : 11. Travanj 2013, 12:33:52 »

Bok curke,

Tako mi je drago Katty da je sve dobro prošlo.
Nisam bila baš na forumu jer smo odradili vodene kozice, a i nalaz denzitometrije nam baš nije najbolji pa smo morali obilaziti metaboličare...

Vjerojatno opet kasnim s odgovorom ali eto možda posluži nekom drugome ...  Htjela sam ti reći da se ne brineš zbog fistula jer se one ako se pojave vide vrlo brzo tako da ih sigurno nemate ako ih do sada niste vidjeli (mi smo operirali 22.3. a one su se vidjele već 1.4. - poslala bih ti i sliku ali mi se neće ulijepiti). One se lijepo vide - ne moraš biti prevelik stručnjak da ih uočiš.

Hoćete li doći na sastanak udruge?

Lp,
Terezija
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #7 : 11. Travanj 2013, 14:10:02 »

Hvala ti!!!!!! Nadam se da neće imati.
Vezano za te sastanke, baš sam se počela raspitivati da se i ja učlanim. Mislim da bi bilo zanimljivo. Ali malo smo daleko pa ne vjerujem da ću doći.
Uglavnom, ja sam predala papire za produženi porodiljni i sada molim Boga da mi odobre. Bar jednu godinu.
Držite mi fige  Vrtim očima

Evidentirano
DALIA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 44


Profil Email
« Odgovor #8 : 15. Travanj 2013, 07:49:01 »

Bog svima,
Mene zanima kako rastu zubići kad je potpuni rascjep primarnog i sekundarnog nepca.Dalia ide na prvu operaciju u šestom mjesecu,najprije ide spajanje usne pa mi nije jasno kamo će se smjestit zubići ako joj je zubni greben razdvojen.
Hvala
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #9 : 22. Travanj 2013, 11:10:28 »

Evo samo da javim, odbijen mi je zahtjev za produženi porodiljni. Rekli su da moja mala nije dijete sa posebnim potrebama i da nije potrebna pojačana njega. I općenito da takva djeca nakon što se operacija obavi nemaju poteškoća i da se produženi odobrava onima kojima je stvarno potrebno. Skoro da mi je bilo i neugodno što sam uopće dala. Ali ok, idemo dalje, vraćamo se na posao Tužan  Malo sam u bedu, ali ajde. Nedšto ćemo smisliti. Bitno da mi je ona dobro. 
Evidentirano
DALIA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 44


Profil Email
« Odgovor #10 : 22. Travanj 2013, 11:16:32 »

Bog Ketty,baš mi je žao,ali ko što kažeš bitno da je ona dobro.To sve ovisi i kakvi su ljudi u komisiji,kad bi njima bilo tako nešto potrebno onda bi vidjeli kako je to.Nadam se da ti je ima tko čuvati
Pozdrav
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #11 : 09. Svibanj 2013, 11:59:39 »

Evo da se javim. Mi jučer obavile kontrolu, skoro je dva mjeseca od operacije, i kaže doktor da je stanje nepca odlično!! Presretna sam, nisam svjesna još da je sve iza nas. I da je sve tako dobro prošlo!
Evidentirano
DALIA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 44


Profil Email
« Odgovor #12 : 09. Svibanj 2013, 12:02:40 »

Baš mi je drago.Mi idemo 29.05. u Klaićevu za sluh i isti dan kod Dr.Kneževića na pregled.Prva operacija nam je 20.06.
Zanima me da li znaš kako rastu zubići kad je zubni greben razdvojen? 
Evidentirano
osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« Odgovor #13 : 13. Svibanj 2013, 10:47:36 »

Pozdrav svima.

Našem malcu je bio razdvojen greben, rascjep usne i mekog nepca.

Sada ima 5.5 godina.

Zubići su izašli svaki na svom mjestu jedino je mliječna 2. na mjestu rascjepa onako kao malo niže od ostatka zubi i 1. na tom mjestu je malo nakrivljena prema 2.

Sada mu lagano počinju dolaziti trajni zubi pa ćemo vidjeti.
Evidentirano

DALIA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 44


Profil Email
« Odgovor #14 : 13. Svibanj 2013, 10:50:47 »

Hvala na odgovoru,a zanima me kada se spaja zubni greben,na kojoj operaciji?
Lp
Evidentirano
 Str: [1] 2
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.024 sekundi uz 18 upita.