Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 20:22:38 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3
  Ispis  
Autor Tema: Preporuka za rodilište  (Posjeta: 44987 )
nova mama
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 8


Profil Email
« Odgovor #15 : 04. Ožujak 2013, 19:51:01 »

Hvala, Ketty! Drzim vam fige da sve prodje kako treba 11.3, a sigurna sam da ce biti super! Htjela sam vas samo pitati jos malo o iskustvu s dudama... Vidim da mi Vito voli sisati prst i nekako sam vjerovala da nije pozeljno uciti ih na dude varalice, ali sada razmisljam da mu ipak damo, tim vise ako ima i pozitivnih ucinaka. Primili smo se te Nukove dude, a zapravo mi se cini da bi bilo koju dobro prihvatio... Mislim da smo 13.3 u Dubravi pa se mozemo vidjeti! 😉
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #16 : 05. Ožujak 2013, 13:30:38 »

Mi smo Nukovu dudu koristili samo u rodilištu. Naime, ja sam bila jako razočarana sa ponašanjem u rodilištu. Prvo su mi rekli da treba pločica koju smo na kraju i dobili i da dok ne stigne pločica da će se hraniti na sondu. Ja sam bila u šoku, nisam pojma imala šta je to, sada kad se sjetim na one dane puna sam gorčine. Posebno od kada smo bili kod Dokt. Kneževića i kod Dok.Dembitz. Oni su mi sve lijepo objasnili i tek sam se tada smirila. Uglavnom, neznam kako ipak su počeli sa nukovom dudom, znači bez sonde. Sreća. Ali kad je stigla ta pločica katastrofa. Mučile smo se i ona nije nikako jela. Pločica je trebala služiti da joj pokrije rupicu da ne bi mlijeko išlo kroz nos. Tako je ružno to izgledalo i njoj je to smetalo. Istog dana kada sam došla doma skinula sam joj pločicu i počela je hraniti normalnom dudom samo sa malo većom rupicom. Tako sam se bojala jer sam mislila da će joj sve izaći kroz nos. I mogu ti reći da u 9 mjeseci se desilo samo par puta da joj je hrana izašla kroz nosić i to samo jer bi zakihnula. I tako je krenulo. Nakon par dana kako sam bila doma zvala sam Dok.Kneževića koji mi je rekao da slobodno maknem pločicu i Nukovu dudu. A kad ju je vidio prvi put mi je rekao da pločica njoj ne treba. Kako sam bila sretna. U 11. mjesecu, kada je mala imala 5,5 mjeseci bili smo na pregled sluha (jer joj u rodilištu ni to nisu napravili jer je bila jako nemirna, pa nisu mogli) u Klaićevoj i hvala Bogu dobro čuje. Taj isti dan smo bili kod Dok.Dembitz-logopeda. Ne mogu ti opisati kako je ona super, tako me smirila. Prvo me pitala kako je hranimo i rekla mi nikako Nukovu dudu, jer ta duda ne dozvoljava sisanje, a to njima treba, da se razviju mišići jer je sisanje bitno za govor. Mene je jako mučilo i imala sam grižnju savjesti što sam malu naučila na dudu jer nakon operacije neko vrijeme je neće smijeti imati. Ali ja tada to nisam znala, da sam znala možda je ne bi navikla. Dok.Dembitz mi je rekla da je dobro da ima dudu jer na taj način vježba, a još bolje prst. Nakon operacije neće smjeti ni dudu ni prst, tako da smo na istom. Ja sam sada čak i sretna što ima dudu jer da je počela sisati prst mislim da bi možda bilo teže nakon operacije. Iako znam da će biti tako i tako teško, ali dobro, moja je beba tako dobra, tako rijetko plače da se i ja iznenadim kako može biti baš toliko dobra, i na neki način mi daje snage za to što nas čeka.
Al sam se raspisala. Da skratim, neznam kako je sa rascjepom usne, ali ja bi ti savjetovala da probaš na normalnu dudu jer kako sam već jednom rekla, vidjela sam dečkića od 5 mjeseci sa kompletnim rascjepom kako je jeo na normalnu bočicu. Samo napravi malo veću rupicu i stiskaj malo dudu da mu mlijeko curi jer on ne može povući. Mislim da kad krene će biti super. Moja ju je odmah prihvatila. A što se tiče varalice neznam šta ti reći, znam samo da je dobro da siše, prst ili dudu nema veze. Dok je mora curica bila mala uvijek bi joj nešto stavljali da drži dudu jer je nije mogla zadržati u ustima. Neka igračka, krpica i sl. A sa nekih 4-5 mjeseci je počela sama ju držati. Sada uspije bez problema i kada sjedi. Znam da će biti teško nakon operacije, ali izdržat ćemo. Sreća njoj služi samo za zaspat (starija ju je stalno imala u ustima do 2,5 godine) Dok. Dembitz je rekla da joj poslije možemo opet dati, pa ću vidjeti kako će biti.
Evo, nadam se da sam ti bar malo pomogla.
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #17 : 05. Ožujak 2013, 14:29:29 »

A da, još nešto, ako se odlučiš za dudu kupi one od 6 mjeseci na gore, veće su i lakše ih drži u usta, mi koristimo Aventove od 6-18 mjeseci.
I molim te, možemo biti na "ti".
Evidentirano
tery
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 8


Profil
« Odgovor #18 : 05. Ožujak 2013, 15:03:59 »

Jeeeeeeeeeeeee,

Dobro nam došao i svaka čast mami i hranjenju - čestitam!!!

Ketty ako misliš ostvarivati to pravo bitno ti je da to podneseš 2 mj. ranije. Nekad oni i brže to riješe, ali ako te zahvati godišnji ili blagdani oduži se.
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #19 : 05. Ožujak 2013, 15:22:42 »

Hvala Tery na informaciji. A znaš li možda da li je razlika ako se podnese kasnije? Recimo da odradim par mjeseci i onda da tražim?
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #20 : 18. Ožujak 2013, 17:29:22 »

Cure moje evo da vam se malo javim.
Mi smo stigle kući i obavile!!!! Otišle u ponedjeljak i vratile se u petak. Srećom sve je dobro prošlo, još uvijek ne mogu vjerovati kako je sve išlo dobro. I kako mi je mala to dobro prihvatila. Operirana je u utorak i kako je Tery rekla treba to preživjeti, ali valjda sam ja bila spremna i sve sam to preživjela lakše nego što sam mislila. I to sve zahvaljujući predivnom doktoru, sestrama i kolegicama-mamama sa kojima sam se sprijateljila i podijelila iskustva. Nije bilo lako i tako sam se bojala onaj prvi dan, ali moja mala je to prihvatila lakše nego ja, jer je odmah krenula jesti i nije puno plakala, tj. plakala je manje nego što sam očekivala. Srećom nije dobila temperaturu i sve je to dobro podnijela, problem je jedino bio sa spavanjem jer taman kad bi zaspala netko drugi bi zaplakao i tako u krug, ali nema veze, nadoknadit ćemo mi to.  Bitno da je sve dobro prošlo. Nemam riječi kojim bih opisala Dokt.Kneževića, on je jednostavno divan, toliko pažljiv prema nama mamama, pun razumijevanja. Sretna sam što možemo računati na takve ljude i što takvi postoje. Sada me jedino strah da ne bi koji šav pukao, pazim na nju i ne puštam je da zaplače. Tery možda ti znaš koliko dugo postoji taj rizik da šavovi mogu popucat?
Nova mama ti si bila tamo u srijedu pretpostavljam, ali je bilo toliko ljudi taj dan, da sam se iznenadila koliko zapravo djece sa takvim problemom ima.
To je još jedno iskustvo koje me čini jačom i koje neću nikada zaboraviti.
 Sirast
Evidentirano
nova mama
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 8


Profil Email
« Odgovor #21 : 18. Ožujak 2013, 23:59:46 »

Draga Ketty, tako mi je drago da je sve dobro proslo!!!! Bila sam u srijedu tamo od 9.30 do 11.30, zaista je bilo puno roditelja... Molim te da nam javljas kako napredujete, bas vam drzim palceve!!! Btw, jucer sam dala Viti prvi obrok na Chiccovu dudu 4 plus i od onda nismo upotrijebili Nukovu. Super papa, iako malo sporije, mozda i nesto sitno manje u kolicini, ali ide nam! Velike vam puse, citamo se!!!
Ps- ako imate facebook, otvorena je grupa Tutankhamun, pa se pridruzite ako jos niste!
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #22 : 21. Ožujak 2013, 15:31:59 »

Super! Da izbacite i vi onu veliku dudu. Mi smo ok, jako sam zadovoljna mojom curicom. Lijepo jede, a i kartončiće smo odmah skinuli jer su joj smetali jako, i zna da ne smije stavljati ruke u usta. Ne možeš vjerovati, tako mala i tako sve razumije. Tako sam ponosna na nju. Jedino imamo problem sa spavanjem. Zna početi plakati u snu i tada je moram dignuti i smirivati, i to nekoliko puta po noći. A kako malo spava dosta je i nervozna. Pretpostavljam da joj smetaju ti konci, a i zubići polako dolaze. Ali ok proći će sve to, samo strpljenja. Bitno da je sve prošlo dobro i sve će polako doći na svoje.
Šta je tebi rekao doktor? Kad ćete na operaciju?
Evidentirano
nova mama
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 8


Profil Email
« Odgovor #23 : 03. Travanj 2013, 11:53:52 »

Pozdrav Ketty, buduci da smo blizu, dogovorili smo s dr Knezevicem da cemo doci na jos jednu kontrolu prije operacije. Mislim da cemo sljedeci tjedan, a tada cu znati datum prve operacije pa vam javljam daljnji razvoj dogadjaja. Kako se vi drzite?
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #24 : 05. Travanj 2013, 11:14:09 »

Mi smo dosta ok, jedino sam ja opterećena i strah me da nije koji šav popucao. Jedva čekam kontrolu.  Nadam se da će biti sve ok.
Javi kad  budeš imala operaciju.
Evidentirano
nova mama
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 8


Profil Email
« Odgovor #25 : 17. Svibanj 2013, 14:05:45 »

Drage moje, samo da javim da je prva operacija zakazana za sljedeci tjedan... 23.5 dan d! Puse i javljamo se
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #26 : 17. Svibanj 2013, 17:46:49 »

Sretno!!!! Javi kako je prošlo. Smješko
Evidentirano
osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« Odgovor #27 : 23. Svibanj 2013, 12:32:48 »

sretno danas
Evidentirano

nova mama
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 8


Profil Email
« Odgovor #28 : 04. Lipanj 2013, 23:31:09 »

Sve je proslo suuuuper, popustili savici na usni, ali dr Knezevic je jos jednom dokazao da je genijalac sa zlatnim rukama!
Evidentirano
ketty
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 47


Profil
« Odgovor #29 : 05. Lipanj 2013, 10:37:06 »

Baš mi je drago!!!! A da ima zlatne ruke to potvrđujem i ja !!
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.06 sekundi uz 17 upita.