Udruga Osmijeh
23. Travanj 2024, 16:35:23 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Dragi prijatelji,

Udruga Osmijeh ove godine organizira prvi tjedan svjesnosti o rascjepima usne i nepca u Hrvatskoj koji će se održati od 4. do 12. svibnja 2024.

Projektom "Ljepota je u svakom osmijehu" ćemo široj javnosti dati priliku da se educira, podrži našu zajednicu te da proširimo poruku o važnosti integracije i podrške osobama s rascjepom usne i nepca.

Obilježavanje našeg tjedna započinjemo s prigodnim eventom te Vas ovim putem pozivamo da nam se pridružite.

Datum i vrijeme održavanja: 04. svibnja 2024. u 10:00

Mjesto održavanja: Bogovićeva, Cvjetni trg, Zagreb 

Kako bi olakšali širenje naših poruka otvorili smo javne facebook i Instagram profile na kojima objavljujemo edukativni, informativni sadržaj ali i priče naših malih osmijeha.

Facebook
Instagram

Zajedno smo jači 🙂

 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: dijete ne pije dovoljno tekućine - skinuto sa chata - didana  (Posjeta: 9850 )
osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« : 27. Veljača 2008, 10:46:41 »

by didana - natipkano by osmijehadmin Smješko
---------------------------------------

Bok ekipo!

Prije nekih mjesec dana obavili smo prvu operaciju (zatvaranje mekog nepca), bolnica je za sada iza nas, hvala Bogu, ali imamo nekih malih (ili možda velikih?!) problema. Naše malo zlato Mei ne želi baš piti. Znamo svi da je piti puno tekućine jako važno zbog ispiranja nepca nakon operacije, a to što ona popije ne može se smatrati nikako dovoljnim: par gutljaja nakon hranjenja. Osim toga, negdje sam pročitala da bi dijete na svaki kilogram težine trebalo popiti 100 ml tekućine na dan, a ona sa svojih 8 kg popije jedva 200 ml (ponekad ni toliko). Pokušala sam silom, ali to je uz veliku dernjavu samo stvorilo kod nje dodatni optpor ; zatim nekakvim smicalicama, ali sve je dalo jako malo rezultata. Ima vrlo suhu kožu.
Imate li vi nekakav pametni savjet Š?
Evidentirano

osmijehadmin
Administrator
Jr. Member
*****
Offline Offline

Ime djeteta: Matija
Postova: 70


Vaš administrator


Profil
« Odgovor #1 : 27. Veljača 2008, 10:52:41 »

Bok,

Jesi li možda probala dati djetetu piti na čašicu?

Mi smo u jednom trenutku onako malo mučili muku s davanjem bebimila, čaja i sl. na bočicu, nakon operacije usne (3 mj).

Palo nam je na pamet uzeti onu malu čašicu za doziranje željeza, Matija je to prihvatio i mogao je popiti čaja i duplo više nego inače.

Sad je već prošlo 3 mjeseca od operacije pa sad opet udara po bočici u finim količinama.

by didana - natipkano by osmijehadmin Smješko
---------------------------------------

Bok ekipo!

Prije nekih mjesec dana obavili smo prvu operaciju (zatvaranje mekog nepca), bolnica je za sada iza nas, hvala Bogu, ali imamo nekih malih (ili možda velikih?!) problema. Naše malo zlato Mei ne želi baš piti. Znamo svi da je piti puno tekućine jako važno zbog ispiranja nepca nakon operacije, a to što ona popije ne može se smatrati nikako dovoljnim: par gutljaja nakon hranjenja. Osim toga, negdje sam pročitala da bi dijete na svaki kilogram težine trebalo popiti 100 ml tekućine na dan, a ona sa svojih 8 kg popije jedva 200 ml (ponekad ni toliko). Pokušala sam silom, ali to je uz veliku dernjavu samo stvorilo kod nje dodatni optpor ; zatim nekakvim smicalicama, ali sve je dalo jako malo rezultata. Ima vrlo suhu kožu.
Imate li vi nekakav pametni savjet Š?
Evidentirano

voi
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 2


nasa kraljica


Profil
« Odgovor #2 : 27. Veljača 2008, 11:51:14 »

POZDRAV

Evo jedan od savjeta koji smo mi prošli sa svojom curicom ,koja uopće nije znala niti gutati hranu niti piti vodu.,jer je hranjena na sondu oralno(na usta) i na peg (sonda u zeludcu ).

Išli smo u skolu hranjenja u  LKH Graz,sve se svodi uglavnom kroz igru znači najbolje na podu: staviti plahtu,stoljnjak i po mogućnosti da ima jos koje dijete i s puno bočica raznorazni s različitim takućinama da dijete odabere sto njemu odgovara.

Nikako na"silu" ,nasa curica je voljela  male čašice 0,05 za ljuta pića .,i da joj štrcamo s med.špricom  vodu i tako bih nesto popila ili napraviti veću rupicu na bočici od čaja i kroz igru uštrcavati u usta.

slobodno se javite pozdrav...
 Smješko


 


« Zadnja izmjena: 27. Veljača 2008, 16:15:16 voi » Evidentirano
frankotonia
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 4


Profil
« Odgovor #3 : 04. Ožujak 2008, 15:26:12 »

Pozdrav maloj Mei i mami!

I Franko malo pije od rođenja i nema načina da ga privolim da pije više.On često drži bočicu i naginje za piti,ali količinski malo popije.

Možda jednostavno ne vole puno tekućine.I ja sam ga pokušavala prisiliti ili igrati se s ovom ili onom bočicom,ali ništa nije upalilo.

Šaljemo vam pozdrave
Evidentirano
drabek
Full Member
***
Offline Offline

Ime djeteta: Marko
Postova: 138


nasa ljubav


Profil Email
« Odgovor #4 : 05. Ožujak 2008, 17:31:09 »

 Š? nas markić voli popiti caja i to dosta ,ali nekad nebi kapi popio samo se namršti i radi grimase ili pljuje van i pokazuje svoj majeni zezik  Jezik    Sirast   


pozz
Evidentirano

pozz swima
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.101 sekundi uz 17 upita.