Udruga Osmijeh
28. Ožujak 2024, 14:58:50 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: uvećani dječji doplatak  (Posjeta: 28048 )
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« : 04. Lipanj 2011, 14:34:15 »

Imam pitanje, tj. problema pa bi mi dobro došla pomoć.
Dakle, kada sam bila na produženom porodiljnom dopustu zbog njege djeteta dobivali smo mjesečno 831,00 kn uvećanog dječjeg doplatka. Ja sam porodiljni zatvorila 31.05. prošle godine jer sam se vratila na posao i poslala svu papirologiju HZZO-u i tada mi je restala stizati naknada za njegu. No, meni je i dalje stizao cijelu tu godinu uvećani dječji doplatak. Istina, bilo mi je malo čudno zašto mi ga uplaćuju, ali sam mislila da imam pravo na njega zbog djeteta koje se vodi kao dijete sa posebnim potrebama, oni imaju svu papirologiju gdje vide da sam se vratila na posao i zatvorila porodiljni, te sam uz to i dobila njihovo rješenje doma. I tako smo mi ove godine u 2. mjesecu opet poslali svu papirologiju (istu kao i prošle godine) da bi se sada ustanovilo da su oni nama to izgleda zabunom uplaćivali, tj. oni sada mene pitaju zašto su mi to plaćali. Što sada? Je li zaposleni roditelj ima pravo na ovaj uvećani dječji doplatak ili ne? Ako ne, ja bi njima trebala vratiti te novce, a nije baš mali iznos i po meni je to definitivno njihova greška jer sam ja uredno sve papire slala i javljala kako sam i trebala.
Je li netko od vas radi i dobiva taj DD ili nemamo pravo na njega?

Puno hvala na odgovorima.
Evidentirano
Danijela
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 30


Profil
« Odgovor #1 : 20. Srpanj 2011, 22:39:33 »

Draga Dixie..mozda ste u medjuvremenu rijesili problem...ali eto...evidenciju o pravu na djecji doplatak vam vodi MIO a ne HZZo i zato vam oni pojma nemaju da vi zapravo vise niste korisnik prava na dopust za njegu...nevjerovatno ali istinito...Cak vam se i pravna sluzba HZZO-a svojedobno meni izjasnila da je "zasebna firma"...Buduci da se pravo na ostvarivanje uvecanog djecjeg doplatka ostvaruje prilaganjem rjesenja o pravu na dopust za njegu i nisu bitna ukupna primanja ni broj clanova porodice, Mio automatski zakljucuje da vi vise nemate na to pravo....Ja bih na vasem mjestu pokusala to osporiti s rjesenjem centra za socijalnu skrb koji vam je odredio iznos invalidnine za dijete i gdje pise da se radi o djetetu s poteskocama a buduci da se pravo na djecji doplatak ionako ostvaruje neovisno o socijalnom statusu roditelja ne bi trebalo igrati ulogu ni koliko su sada primanja obitelji kad vi ponovno radite...u svakom slucaju nadam se da ste ulozili zalbu...
Evidentirano
nika
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #2 : 13. Kolovoz 2011, 22:15:25 »

Pozdrav! Molim pomoć! Smješko Dali netko zna jel imam pravo na produženi porodiljni dopust s obzirom da mi je bebica rođena s rascjepom usne i grebena.Zanima me još jel imam pravo na nekakvu naknadu i koja je procedura?
Evidentirano
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« Odgovor #3 : 15. Kolovoz 2011, 16:04:07 »

Pozdrav svima,

Evo ja mogu ispričati svoje iskustvo, vjerujem da će i drugima biti od pomoći..
Znači moj redovni porodiljni je istekao 8.7. ove godine..sa cijelom procedurom sam započela par mjeseci prije. Spletom okolnosti dobila sam krivu informaciju (čak su me krivo informirali na samom centru..)da cijela procedura kreće sa centrom za socijalnu skrb, što unatrag godinu i po dana više nije slučaj..znači papirologija se predaje na HZZO!
Uz zahtjev se prilaže kompletna medicinska dokumentacija (ja sam stavila sve Vidovo što sam imala, počevši od nalaza dr. Kneževića, primarijusa Marna, nalaza fizijatra i okulista...otpusna pisma, znači sve..)
Samo da napomenem da su nalazi fizijatra i okuliste napravljeni još  u onoj fazi dok sam mislila da ide preko centra, u principu su nepotrebni..Rješenje mi je bilo gotovo u roku od 2-3 tjedna i dobila sam ga na godinu dana počevši nastavno od 9.7. (automstaki kako prestaje redovni porodiljni nastavlja se produljeni).
Sa tim rješenjem i zahtjevom za dječiji doplatak, predala sam zahtjev na mirovinskom, to je isto bilo jako brzo gotovo tako da u biti sad čekam isplate...Isplate ne idu retroaktivno nego tek po datumu rješenja..bar je tako meni rečeno..
Sad ja imam i specifičnu situaciju..naime, dobit ćemo seku za mjesec dana  Cerim se tako da se moja paprilogoija nastavlja..
Novi porodiljni otvaram 20.8. i našla sam se u situaciji da sam imala „rupu“ između 8.7. i 20.8.  i upravo zato sam i ušla u proceduru ostvarivanja produljenog porodiljnog kako bi imala porodiljni u kontinuitetu i kako bi imala pravo prvih 6 mjeseci novog porodiljnog na punu plaću (u slučaju da sam se vratila na posao tih mjesec i po ne bi imala pravo obzirom da je uvjet minimalno 3 odrađena mjeseca).
Na HZZO-u sam morala napisat izjavu (uz standadnu dokumentaciju oko otvaranja redovnog porodiljnog) da prekidam produljeni porodiljni kako bi otvorila redovni (to su mi oni diktirali šta da napišem  Cerim se ).
Tako da sam na Vidovom produljenom bila samo mjesec i po dana i sad krećem na redovni..Vidov produljeni mi istiće 9.7. 2012. Godine, plan mi je prije isteka podnijet zahtjev za novi produljeni iako će mi se poklapati sa drugom polovinom drugog porodiljnog kojeg u slučaju produljenja Vidovog mislim prekinit...
Evo sad sam se napisakarala i nadam se ne previše zakomplicirala  Š? al sam htjela pomoći drugim mamam ako se nađu u istoj situaciji..meni je bilo katastrofa šta mi nitko nije imao dati pravu informaciju..slali su me svugdje okolo pa evo da bar nekome pomognem..
Inače, moj Vid ima rascjep usnice i nepca pa ne znam da li se ostvaruje produljeni za usnicu i greben..ali procedura je ista!
Ako iko ima kakva pitanja, slobodno nek se javi  Namigujem
Pozdrav!
Evidentirano
nika
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 5


Profil
:)
« Odgovor #4 : 27. Listopad 2011, 11:20:41 »

Evo mi se spremamo za desetak dana na operaciju usnice pa me zanimaju savjeti roditelja koji su  već prošli operaciju s čime se trebamo opskrbiti! Koliko i čega ponijeti od hrane,odjeće i ostalog? Nebi htjela nositi previše stvari a opet se bojim da nešto ne zaboravim! I još nešto, svaki put kad se prijavim na stranicu vidim da ima puno "gostiju",roditelja koji se informiraju i istražuju,ali nitko već jako dugo nije napisao novi post pa molim roditelje da se aktiviraju i podjele svoja iskustva i nedoumice! Pozdrav svima
Evidentirano
MARIJA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #5 : 01. Studeni 2011, 19:56:39 »

da si i mi javimo s našim iskustvom....
dakle, odobreno mi je od strane Centra za socijalnu skrb da imam produženu njegu jer se Lucija rodila sa rascjepom usne i nepca. To Rješenje je centar odobrio do njezine 7. godine. Međutim od prije godinu ili dvije ove predmete je preuzeo HZZO i oni dopštaju produženu njegu do 8. godine. Lucija je u kolovozu napunila 5 godina. Iz Rješenja Centra piše da je potrebno oabviti kontrolno vještačenje do 5. godine djetetova života i onda ponovno pslati papirologiju i čekati da li će nam odobriti još 3 godine. Dakle, 20.08 2011 Lucija je napunila 5. godinu i trebali smo to obaviti. Ali ja sam u međuvremenu rodila (u svibnju malog dječaka) i to se odgodilo jer su mi u HZZO-u rekli da u isto vrijeme ne mogu koristiti porodiljni i produženi dopust pa sam sada do kraja 11. mjeseca na porodiljnom (dakle pola godine) a nakon toga ukoliko mi odobre ponovno ću biti na produženoj njezi. Prošli tjedan sam otišla u HZZO i predala sve potrebne papire i sada čekam rješenje. Za to vrijeme dok sam na porodiljnom dječji mi je oko 300 kn, a ne onih 800 i nešto. iznos će mi se povećati tek ako mi pozitvno rješe moj zahtjev. Od papira sam trebala predati medicinsku dokumentaciju, ugovore na neodređeno za mene i supruga, rodni list djeteta, kopiju zdravstvene knjižice, kopiju tekućeg računa i popuniti zahtjev. Sada čekamo njihov odgovor i nadamo se pozitivnom ishodu....


Trebali bi na zimu ići na opreciju odnosno korekciju usnice, pa me zanima da li je netko bio i kakva su iskustva. Lucijin je ožiljak stavrno neprimjetan i strah me da se to ne "pokvari". molim one koji su to prošli da se jave.... 
Evidentirano
MARIJA
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #6 : 01. Studeni 2011, 20:01:43 »

još sam zaboravila napisati da mi je teta u HZZO rekla da imam pravo kad mi istekne njega za luciju uzeti neiskorišteni porodiljni s trećim djetetom. odnosno, drugim rječima (ukoliko mi odobre produženu njegu) sad bi mogla biti još 3 godine s Lucijom, a nakon toga pošto sam rodila treće dijete uzeti preostali neiskorišteni porodiljni dakle još 2,5 godine....sveukupno bi bila s djecom doma više od 5 godina....a to je neopisivo!!!
živi bili pa vidjeli
Evidentirano
nika
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #7 : 01. Studeni 2011, 20:18:05 »

Super!Stvarno neopisivo! I mi se nadamo da će nam odobriti dopust za njegu mada nisam sigurna jer mi imamo rscjep usne i grebena!
Evidentirano
maliandeo
Newbie
*
Offline Offline

Ime djeteta: Mia
Postova: 28


Profil Email
« Odgovor #8 : 18. Studeni 2013, 13:17:20 »

O ovome se nije dugo pisalo, a mi smo novi u svemu pa nismo upućeni u sva prava koja imamo mi kao roditelji i naša beba
s rascjepom. Da li taj uvećani dječji doplatak još vrijedi, budući da je sada 2013. g i koja je procedura za podnošenje zahtjeva.. Ako ima tko sa iskustvom u vezi uvećanog doplatka i drugih prava neka me prosvijetli hehe :-) Hvala i lijep pozdrav ! :-D
Evidentirano
Vid
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 49


Profil
« Odgovor #9 : 18. Studeni 2013, 23:18:56 »

Bok,

evo da se ja javim..čitam svoj zadnji post pa da napišem update:-)
znači kad mi je istekao redovni porodiljni od kćerke, podnijela sam zahtjev za produljenim porodiljnim za Vida, predala svu papirologiju komisiji koja mi ga je lani odobrila na 4 godine, točnije do lipnja 2016. kad je sljedeće vještačenje, do tada imam pravo na dječiji od 831kn, samo svake godine u 2.mjesec moram predat popunjen zahtjev za tekuću godinu...inače primam dječiji preko mirovinskog a ne socijalnog.
Još jedna napomena, na taj dječiji imam pravo do 2016 vratila se na posao il ne, onda ako želim dalje bit na porodiljnom ili primat dječiji moramo dobit odobrenje komisije.
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.067 sekundi uz 18 upita.