Udruga Osmijeh
19. Ožujak 2024, 10:00:58 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Poštovani roditelji

Idući tjedan počinjemo s operacijama. Kao što ste vjerojatno saznali iz medija, Klinička bolnica “Dubrava” zatvorena je za redoviti operativni program i sada je Primarni respiracijsko-intenzivistički centar za liječenje pacijenata oboljelih od bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2.

Naš Odjel privremeno je premješten u Klinički bolnički centar “Zagreb” i do daljnjeg ćemo na “Rebru” imati operacije i kontrole.

Iz razumljivih razloga operativni program će biti manji nego uobičajeno no sve ćemo riješiti na vrijeme.

Novi kontakt sestre Silvije na “Rebru” je 01 2367571. Osim dosadašnjih preoperativnih nalaza, sada prije dolaska u bolnicu trebat će i bris na koronavirus. O načinu uzimanja brisa najbolje da kontaktirate sr Silviju i nadležnog pedijatra.
I dalje za sva pitanja možete kontaktirati Profesora Kneževića (091 539 5202; pknezev@kbd.hr).

Tim Udruge “Osmijeh”
 
   Forum   Pomoć Traži Kalendar Chat Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: njega zubiju poslije operacije  (Posjeta: 8011 )
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« : 27. Prosinac 2010, 21:33:10 »

Dragi doktore,

zaboravila sam vas pitati pri otpustu, a možda bude korisno i drugima. Zanima me kako smijemo čistiti zube djeci nakon operacije tvrdog nepca?
Pretpostavljam da ih ne smijemo prati, ali frani su trenutno zubi puni naslaga i dah mu nije baš ugodan.
Nadalje, što je sa čišćenjem nosa? Smijemo li ga čistiti pumpicama ili samo kapati fiziološku? Mi smo do sada koristili ovo: http://www.miramarprom.hr/ , ali sada se ne usudim budući da ne znam smijem li.

Unaprijed hvala na odgovorima.
Pozdrav
Evidentirano
doc
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 35


Profil
« Odgovor #1 : 27. Prosinac 2010, 22:20:37 »

Zubiće treba prati. Naslage hrane na zubićima treba skinuti (da li će to biti s nježnom četkicom za zube ili jednostavno s čistim tupferom namočenim u fiziološku otopinu). Ne znam da li ste prije operacije imali naviku pranja zubića? Pomozite mu i svakako nadgledajte pranje zubi ili u dogovoru s njim vi nježno iščetkajte zubiće. Bitno je da četkicu ne stavlja u usnu šupljinu i ne "pere konce koji ga sad sigurno svrbe", nego da ih "izribate" s prednje strane. Neugodni zadah dolazi djelomično i zbog zubića ali i ako se skuplja hrana na koncima u usnoj šupljini. Koliko pije tekućine (vode ili čaja) ? Također na nepcu uz zube,  sada postoji dio tkiva koji cijeli "sekundarno", gdje isto može zaostajti hrana.
Što se tiče nosića bitno je da se aspiratori ne guraju duboko u nos. Kapanje fiziološkom otopinom i lagana aspiracija u predvorju nosne šupljine bit će dovoljna higijena nosa.   
Evidentirano
dixie
Newbie
*
Offline Offline

Postova: 46


Profil
« Odgovor #2 : 28. Prosinac 2010, 15:28:51 »

Hvala na odgovorima. Evo, već smo oprali zube:) Zube mu ja perem da slučajno sve ne pokida. Frane pije i ne vidim tragove hrane na koncima pa mislim da ipak zadah dolazi od neopranih zubiju budući da ih do danas nismo dirali jer je mene bilo strah s ičim ulaziti u usta.
Hvala još jednom.
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.105 sekundi uz 18 upita.